To histeria czysto polityczna, miejsc dla tegorocznych absolwentów nie zabraknie

To histeria czysto polityczna, miejsc dla tegorocznych absolwentów nie zabraknie

Wiceminister edukacji Marzena Machałek gościła w programie „Fakty po faktach” w TVN 24. Polityk wypowiedziała się na temat problemów związanych z rekrutacją podwójnego rocznika do liceów i techników.

 

Zdaniem pani wiceminister nigdy nie było gwarancji na to, że wszyscy uczniowie dostaną się do wymarzonych szkół. „O tym zawsze decydowały wyniki egzaminu, więc nigdy nie było tak, że wszyscy tam się dostaną” – przyznała Machałek.

W tym roku problem jest jednak znacznie większy. Tysiące uczniów nie dostało się do żadnej ze szkół wskazanych przez siebie w pierwszym etapie rekrutacji.

 

Machałek usiłowała uspokoić uczniów i ich rodziców. „Jestem przekonana, że samorządy mają przygotowaną odpowiednią liczbę miejsc. Tam gdzie trzeba, mają przygotowaną większą liczbę oddziałów lekcyjnych. Ale większość samorządów będzie miała jeszcze wolne miejsca” – mówiła w telewizji polityk.

Podobnego zdania jest minister edukacji Dariusz Piontkowski. Zdaniem polityka straszenie chaosem edukacyjnym jest nową strategią opozycji. „To histeria czysto polityczna, miejsc dla tegorocznych absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów nie zabraknie” – stwierdził w TVP Info Piontkowski.

Jeszcze większe emocje wzbudziła opinia wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego Andrzeja Stanisławka, który radził absolwentom, aby wybrali dla siebie szkoły za granicą. Po fali krytyki, jaka spadła na niego po feralnej wypowiedzi, podał się on do dymisji.

/nt/

Źródło: natemat.pl, gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Polka gorszego sortuMarekMaciek123454321Waldemar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Waldemar
Waldemar

Na miejscu PiSu uważałbym nieco z tą „histerią polityczną”. Ci uczniowie za kilka lat staną się wyborcami. Czy PiSu, jesli partia Kaczyńskiego dotrwa do tego czasu?

Maciek123454321
Maciek123454321

Nie przesadzajmy, naród pamięć ma bardzo krótką i jest w dużej części jak sprzedajna dziwka, a w największej części (tej, która nie głosuje) ma wszystko centralnie w dupie. Reasumując, na 30.000.000 uprawnionych do głosowania ok. 17.000.000 ma wywalone na wszystko, 6.000.000 oczadziałych i przekupionych, zostaje 7.000.000 aktywnych wyborców gorszego sortu. Zaraz zaraz…… o ile znam się na matematyce, to 7.000.000 jest większe od 6.000.000, i to o równy milion. To znaczy, że powinniśmy WYGRAĆ wybory. Więc dlaczego przegrywamy??????…………….

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Ich rodzice już są wyborcami. Część na pewno poważnie się zastanowi, na kogo głosować. Mam nadzieję.

Maciek123454321
Maciek123454321

Najbardziej konkretne, co usłyszałem wczoraj od pani wiceminister, to było „yyyy…..” Nie zdążyli jej wrzucić „przekazu dnia”, a może jeszcze nie nauczyła się bezmyślnie recytować? Ale nie odpowiadać na konkretne pytania już umie. Brawo.

Marek
Marek

Pieprzenie jak zwykle, i oczywiście zwalanie winy na samorządy. Kasy na to przygotowanie miejsc nie dali, choć to ich gówniana reforma podobno „przemyślana i policzona” a teraz to samorządy mają pieniądze znaleźć. I oczywiście znajdą, kosztem innych projektów, kosztem rozwoju, a pis tylko na tym zyska. Wkopał innych w swoje gówno i sam wyjdzie na tym pachnący i jeszcze podważy pozycję samorządu. A ,że te miejsca to będą szkołach gdzie nauczają „nauczyciele” po zawodówce, gdzie siedzi się jak sardynki i do 21szej to kogo to obchodzi. Miejsca przecież są, a kot będzie winny ich jakości? Dyrektor, samorząd i Tusk, broń… Czytaj więcej »