„To jest wojna”. Kobiety kontra fundamentaliści z Ordo Iuris

„To jest wojna”. Warszawianki kontra fundamentaliści z Ordo Iuris

Wczoraj w Warszawie odbył się protest kobiet przeciwko ultrakatolikom z Ordo Iuris. Organizacja ta domaga się wypowiedzenia przez rząd „konwencji antyprzemocowej”, co wywołało sprzeciw feministycznych aktywistek i sympatyczek opozycji.

 

Warszawianki zebrały się przed siedzibą mieszącej się przy ul. Zielnej Ordo Iuris. Zgromadzone na miejscu kobiety podkreślały, że realizacja postulatów organizacji doprowadzi do zakazu aborcji, zakazu rozwodów oraz zakazu edukacji seksualnej. To jednak nie wszystko, ponieważ część z nich uznała, że nasz kraj stoi przed widmem legalizacji przemocy domowej przez narodowo-katolicki rząd.

Jestem tutaj, bo mogę. Mogę mówić to, co myślę publicznie. A jestem kobietą. Nie zawsze tak było i wciąż nie wszędzie tak jest. W różnych kulturach i różnych czasach inaczej jest skonstruowana płeć kulturowa. To jest właśnie ten straszny gender, którego tak bardzo boją się politycy i aktywiści Ordo Iuris” – wyznała jedna z kobiet.

 

Wspomniana „konwencja antyprzemocowa”, która nie odpowiada Ordo Iuris, to tak naprawdę podpisana przez nasz kraj Konwencja Stambulska Rady Europy. Dokument mówi przede wszystkim o zwalczaniu przemocy wobec kobiet i w rodzinie. Fundamentaliści z Ordo Iuris i PiS-owcy są jednak zdania, że promuje ona gender. Dlatego w tych kręgach pojawił się ostatnio pomysł wycofania się z niej.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Przeciwko temu od wielu dni protestują przedstawiciele opozycji w całej Polsce. Część z nich, w szczególności z Lewicy, uważa, że działania PiS wprost prowadzą do legalizacji przemocy względem płci pięknej i znęcania się nad rodzinami. Lewicowe posłanki, w tym Katarzyna Kotula i Monika Falej, pojawiły na wczorajszej „manifie”. Wraz z nimi brylował tam ich partyjny kolega – Robert Obaz.

/nt/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
25 lipca 2020 07:51

Niejaki dżender obraża uczucia religijne katolików choć 95% przygłupów religijnych nie wie co to jest.

Goool
Goool
25 lipca 2020 11:46
Reply to  HerodAntypis

I te „przygłupy” wybrały prezydenta. 6. raz z rzędu nie powinien tak boleć, a widzę, że cię jednak boli. Albo kto inny jest tu przygłupem misiaczku-antypisiaczku.

HerodAntypis
HerodAntypis
25 lipca 2020 13:11
Reply to  Goool

To co nazywasz antypisizmem to dla mnie zdrowy rozsądek i tym się różnimy inteligencie paskowy.

Goool
Goool
25 lipca 2020 14:29
Reply to  HerodAntypis

Spokojnie misiaczku. TVN, jaki widać też swoimi paskami odbiera swoim widzom/wyznawcom zdolność samodzielnego myślenia inteligencie/przygłupie.

Marek
Marek
25 lipca 2020 15:10
Reply to  Goool

Pogratulować filozofii :”6te bicie już nie boli, 6ty gwałt już nie robi wrażenia”. Bo tym właśnie było 6 raz wybieranie pisu w coraz to mniej demokratycznych wyborach przez bandę debili. Mnie i 100tny raz będzie bolał, ale najwyraźniej tacy jak ty przyzwyczajają się do kolejnego bicia. Taki syndrom maltretowanej żony w wymiarze ideologicznym.

Goool
Goool
25 lipca 2020 19:04
Reply to  Marek

Chodzi mi o podejście, o pogardę dla tych, którzy głosują inaczej. O lekceważenie i obrażanie innych a potem ból po wyborach.

Marek
Marek
25 lipca 2020 23:13
Reply to  Goool

I tu właśnie wychodzi twoje niezrozumienie. Nie chodzi o pogardę dla tych co głosują inaczej. Jest pogarda dla idiotów, dających sobie wmawiać kłamstwa, dających sobą manipulować i przekupywać się swoimi własnymi pieniędzmi. Jest pogarda dla ciemniaków, którzy sami się chwalą swoja ciemnotą.
Wiesz co mnie najbardziej boli? To, że ludzie, którzy demokracji nie chcą i nie rozumieją korzystają z niej by odbierać prawa innym i ją (demokrację) niszczyć, ale wątpię byś to zrozumiał.
O pogardzie dla głosujących inaczej można by mówić gdyby głosowanie było świadome i wolne, a w przypadku idiotów nie jest.

Zresztą poziom pogardy prezentowany przez wyznawców i funkcjonariuszy pisu i tak przewyższa wszystko co byliby w stanie wymyślić zwolennicy drugiej strony.

Goool
Goool
26 lipca 2020 11:11
Reply to  Marek

Chyba nie zrozumiałeś jednak idei demokracji. Dla przypomnienia: głos profesora jest wart tyle samo co gościa spod budki z piwem. Nie potraficie dotrzeć do, według was, ciemnego elektoratu, więc jedziecie z pogardą wobec niego. Jakież to inteligentne, oświecone i demokratyczne.

Marek
Marek
26 lipca 2020 12:41
Reply to  Goool

Tylko tyle z demokracji rozumiesz, ze głos profesora jest równy głosowi idioty? Może jeszcze powiesz, że ideą demokracji są „rządy większości” wg piotrowicza.
Dalej nie chcesz się odnieść do najważniejszej kwestii, że demokracja jest tym lepsza im bardziej świadomi są obywatele.
Jakość twojej „demokracji pisu” widać na każdym kroku, ale do tego trzeba choć troszkę widzieć i rozumieć.

Przez pięć lat ludzie próbowali dotrzeć do waszego ciemnego elektoratu, ale do was nic nie dociera wy wierzycie w każde kłamstwo kaczyńskiego tylko dlatego, że dał wam plusy i 13tki. Nawet jak morawiecki nazywa was idiotami, kurski ciemną masą, która i tak to kupi, lichocka pokazuje wam swoje pozdrowienie to i tak dalej ich czcicie. Jak do takich ludzi dotrzeć? Słucham, co cię przekona, że pis pogrąża ten kraj skoroś taki mądry?

Goool
Goool
26 lipca 2020 17:03
Reply to  Marek

Ja na PiS nie głosuję. Wchodzę tu aby się pośmiać z oświeconych wyborców PO itp. Obecna demokracja jest tak samo twoja jak i moja. A może to są jednak świadomi wyborcy, ci od pisu, wielokroć obrażeni przez tobie podobnych, zignorowani przez wielkomiejskich polityków, a wzięci pod skrzydła populistów? Zastanów się nad tym, zanim po raz kolejny obrazisz kogoś, kto głosował inaczej.

Goool
Goool
26 lipca 2020 17:32
Reply to  Marek

Polecam: „radykalne ogony machały psem”, na onecie.

Marek
Marek
26 lipca 2020 21:51
Reply to  Goool

Świadomi wzięci pod skrzydła przez populistów to sprzeczność. Reszty oczywiście nie poruszasz, więc może nie głosujesz na pis, ale mentalnością i zagrywkami im dorównujesz.

juzek
juzek
25 lipca 2020 08:42

Gdzie byłyście 12 lipca

HerodAntypis
HerodAntypis
25 lipca 2020 12:06
Reply to  juzek

A myślisz dzięki komu Rafał uzyskał prawie zwycięski wynik? 100% protestujących głosowało na niego!

Goool
Goool
25 lipca 2020 14:30
Reply to  HerodAntypis

Prawie misiu. Zapamiętaj te słowo. PRAWIE.

HerodAntypis
HerodAntypis
25 lipca 2020 20:35
Reply to  Goool

Kto by pomyślał, że Apicalypto oglądałeś.
Gniot Smoleńsk się znudził?

smętek
smętek
25 lipca 2020 17:31
Reply to  juzek

Wzięły udział w wyborach. To nie Ich wina, że wybory sfałszowano. „Nie ważne jak głosują. Ważne kto głosy liczy” oraz „ułatwia głosowanie” Polakom za granicami kraju.