To już pewne. Robert Lewandowski najlepszy!!

To już pewne. Robert Lewandowski najlepszy!!

To fantastyczna wiadomość. Robert Lewandowski Piłkarzem Roku 2020 UEFA. Jesteśmy dumni i pełni podziwu dla kapitana polskiej reprezentacji. W opinii wielu rodaków i nie tylko ten i inne zaszczyty należały mu się już dawno temu. Światową i europejską piłką rządzą prawidła, które nie zawsze sprzyjały Polakowi..

 

Swoją nagrodę Robert Lewandowski odbierze jutro w Nyonie, szwajcarskiej miejscowości, która będzie gościła ceremonię losowania grup Ligii Mistrzów. „W ubiegłym tygodniu ogłoszono, że Polak znalazł się w trójce nominowanych razem z klubowym kolegą, bramkarzem Manuelem Neuerem oraz pomocnikiem Manchesteru City Kevinem de Bruyne”- informuje onet.pl.

„Udział w głosowaniu wzięło 80 trenerów drużyn, które w poprzednim sezonie rywalizowały w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europy, a także 55 dziennikarzy z krajów zrzeszonych w UEFA” – donosi interia.pl.

 

To pierwsze w historii takie wyróżnienie dla Polaka. Trzykrotnie tę nagrodę zdobył Cristiano Ronaldo.  W tym roku nie ma bardziej prestiżowej indywidualnej nagrody dla piłkarza ponieważ redakcja „France Football” odwołała swój plebiscyt „Złotej Piłki”. Fakt ten spotkał się z bardzo negatywnym przyjęciem kibiców a niektórzy twierdzili wręcz,” iż Lewandowski został „okradziony z nagrody”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Ze swojej strony gratulujemy Robertowi niezwykle serdecznie.

/as/

Źródła: onet.pl, interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o