To Kaczyński osobiście usunął Macierewicza

Wciąż nie ma wyników audytu w MON pod rządami Macierewicza

„Minister Antoni Macierewicz został odwołany dzięki woli kierownictwa PiS i premiera” – powiedział „Super Expressowi” doradca głowy państwa, prof. Andrzej Zybertowicz.

Posłowie PiS, oficjalnie mają trzymać się w tej sprawie wytycznych prezesa. Strategia nakreślona na Nowogrodzkiej nakazuje, aby to Dudę obarczać odpowiedzialnością za dymisję szefa resortu obrony. Mimo to, dla żadnego z nich nie jest tajemnicą, że stoi za tym lider Prawa i Sprawiedliwości – Kaczyński, któremu zależy, by ze względów strategicznych, winę przypisywać głowie państwa.

Zaraz po rekonstrukcji rządu, do parlamentarzystów PiS dotarł wyraźny przekaz w tej sprawie:

„Zmiany w rządzie to efekt kompromisu między prezydentem, a PiS. Pewien wpływ na szefa MON-u miał również prezydent. /…/ To jest dość głęboka rekonstrukcja. Wynika ona z obecnych potrzeb, celów rządu. Trzeba trzymać kciuki i życzyć powodzenia. Jest duża szansa, że damy radę. Bardzo należy podziękować wszystkim tym, którzy dotychczas pracowali w rządzie, ponieważ wiele dobrego zostało zrobione. Ale jednocześnie wiemy, że przed Radą Ministrów, przed Zjednoczoną Prawicą i przed Polską nowe zadania i nowe wyzwania” – to tylko fragment wewnętrznych wyjaśnień, skierowanych do posłów partii rządzącej, do których dotarł „Super Express”.

/p/

Źródło: se.pl

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
MariolaZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Czy „usunął”, czy ( jak to bywało wiele razy) „schował” to się dopiero okaże.

Mariola
Mariola

Zawsze na pół roku przed wyborami chowają się perfidnie na plebaniach i razem z klerem knują jak nas po wyborach doić, upokarzać w reżimowej tvp, lekceważyć w niezależne mediach nie udzielając informaci publicznych. To ustawka i przygotowanie drodzy Państwo jak kolejne lata żyć rozpustnie za nasze pieniądze.