To Kaczyński powinien przeprosić m.in. strażaków, którym kandydaci PiS przeszkadzali w walce z powodzią

To Kaczyński powinien przeprosić m.in. strażaków, którym kandydaci PiS przeszkadzali w walce z powodzią

– „Przebrani w mundury strażackie posłanki i posłowie PiS, konkretnie mówię tu o posłance Kruk, która brała udział w posiedzeniu sztabu, zwiedzała tereny zalewowe – uważam, że to jest klasyczne robienie kampanii. Jeżeli kandydaci znajdują się na wałach, jeżeli udają zaangażowanie w obronę przeciwpowodziową, bronią przed katastrofami, to to jest po prostu wyborczy fałsz. Chciałbym, żeby prezes Kaczyński przeprosił wszystkich tych, przede wszystkim strażaków, którym kandydaci PiS przeszkadzali w normalnym funkcjonowaniu i pracy” – powiedział Grzegorz Schetyna. To jego reakcja na domaganie się przez prezesa przeprosin ze strony lidera PO. Wczoraj Schetyna stwierdził m.in., że „to, co robi PiS w sprawie powodzi, to polityczny kabaret, a nie prawdziwe państwo„. – „O tym powiedziałem i to mogę potwierdzić dzisiaj” – dodał szef Platformy.

Lider PO stwierdził także, że jego wizyty na terenach dotkniętych zalaniami mają inny charakter niż polityków PiS. – „Z Rafałem Trzaskowskim nie jesteśmy kandydatami w tych wyborach. Byliśmy tam po to, żeby rozmawiać z samorządowcami, jak możemy im pomóc po tym, jak powódź się skończy. Bo dzisiaj walka z powodzią to domena służb. To Straż Pożarna zajmuje się skuteczną walką z żywiołem. My dzisiaj musimy myśleć o tym, co będzie później, gdy woda ustąpi a straty zostaną” – powiedział Schetyna.

Z kolei szef sztabu wyborczego Koalicji Europejskiej Marcin Kierwiński, zapytany o domaganie się przeprosin przez Kaczyńskiego, przypomniał ubiegłoroczny protest osób niepełnosprawnych w Sejmie. – „Pamiętam rok temu, jak tutaj były osoby niepełnosprawne, protestowały. Pani premier Szydło nie znalazła czasu, aby się z nimi spotkać, by rozmawiać o ich problemach. Dziś wydaje się być superaktywna. Wtedy, kiedy miała kompetencje i obowiązek spotykania się z ludźmi potrzebującymi, a nie było kampanii wyborczej, nie przyjechała tutaj. To jest jedno wielkie kłamstwo wyborcze PiS. Jeżeli ktoś ma przepraszać, to Jarosław Kaczyński za swoje haniebne słowa wobec osób niepełnosprawnych i pani premier Szydło za to, co zrobiła rok temu” – powiedział Kierwiński.

bt

Źródło: TVN 24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
i tylesmętek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Jest naiwnością oczekiwanie przeprosin od Kaczyńskiego.

i tyle
i tyle

Ten kurdupel to zarozumiały i arogancki d………k, jak każdy satrapa zresztą