To lot nad kukułczym gniazdem w nowej obsadzie – czyli wspomnienie Olszewskiego w TVPInfo (film)

Wyszkowski na antenie TVP Info bez najmniejszych zachamowań rzuca ciężkie oskarżenia w kierunku Donalda Tuska

Twierdzenie, iż pogrzeb byłego obrońcy PRL-owskich opozycjonistów, i premiera RP Jana Olszewskiego upolityczniono to nie dość. Dla wielu PiSowskich „siepaczy” była to okazja do ataków i mowy nienawiści w najgorszym wydaniu.

Nawet trudno się dziwić, że brylował w tym względzie były minister obrony Antoni Macierewicz, który nie darował sobie oburzających stwierdzeń i inwektyw, nawet wówczas gdy występował nad trumną zmarłego w Archikatedrze.

„To lot nad kukułczym gniazdem – reaktywacja w nowej obsadzie” – ocenił internauta na Twitterze.

Macierewicza prześcignął chyba tylko prawicowy publicysta Krzysztof Wyszkowski, gdy w studiu TVPInfo podczas programu poświęconego pamięci Olszewskiego powiedział całkiem bez związku. Za wszystkimi aferami stoi Donald Tusk. Nazwał szefa Rady Europejskiej „liderem całego postkomunistycznego układu, który w tej chwili usiłuje w Polsce odzyskać stracone pozycje”.  

W „oryginalny” sposób wspominał też  Jana Olszewskiego w specjalnym programie Macierewicz. „Wysiłki agentury wpływu, wysiłki takich właśnie ludzi, jak Donald Tusk i jemu podobni, są częścią oporu przeciwko uwolnieniu Polski od dominacji rosyjskiej” – stwierdził były szef MON.

Wywołało to prawdziwą burzę w mediach społecznościowych, choć  najlepszą pointę dla całości zawiera komentarz Tomasza Lisa: „A tymczasem w wariatkowie”… Resztę można sobie już tylko dośpiewać , godząc się opinią internauty, który uznał obydwu panów za „facetów naćpanych nienawiścią”.

/p/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
JoannaMaciek123454321StanisławJacek DolińskiZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Barbara
Barbara

Na miejscu rodziny podczas tych wywodów partyjnych wyszlabym z kościoła.

Joanna
Joanna

Bp. Janocha odprawiający mszę pogrzebową to siostrzeniec Olszewskiego, nie mógł wyjść z kościoła.

Zbyszek
Zbyszek

No ok. Wariatkowo, lot nad gniazdem ale jak to świadczy o nas, Polakach,że tacy ludzie nami rządzą przy aplauzie suwerena?

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Mniejsza o Wyszkowskiego, jego wypowiedzi to wynik antywałęsowskiej obsesji i materiał dla psychoterapeuty raczej niż dla szerokiej publiczności zainteresowanej najnowszą historią i polityką. Ale wypowiedź Macierewicza – który śmie zarzucać innym agenturalność, a sam jest uwikłany w dziwne powiązania (patrz książki red. Tomasza Piątka), i nie tak dawno storpedował kontrakty na dostawę uzbrojenia dla polskiej armii i zdezorganizował jej dowództwo – to bezczelność w czystej postaci.
To Macierewicz swoją dziką lustracją spowodował upadek rządu Olszewskiego, a samą ideę lustracji skompromitował na długie lata! I można się dzisiaj zastanawiać, kto na tym skorzystał.

Maciek123454321
Maciek123454321

Szkoda, że śp. Jan Olszewski nie mógł wyjść z trumny i nakłaść po pysku Macierewiczowi. Nie tylko za bandycką próbę lustracji, ale także za polityczne rozwalenie stronnictwa, któremu patronował.

Stanisław
Stanisław

Jak długo ten nie spełniony Waszczykowski będzie bredził?