Tomasz Lis żąda rozumu i odpowiedzialności od polityków opozycji

Opozycja twierdzi, że nie odda Senatu

Dziennikarz opublikował list do opozycji, w którym kategorycznie żąda, jako obywatel, by ta zaczęła zachowywać się odpowiedzialnie.

 

„Skończmy z żartami” pisze i przypomina, że za dwa miesiące wybory, nie ma więc czasu na bzdurne przepychanki. Dziennikarz bierze pod uwagę, że opozycja może przegrać wybory do Sejmu, ale uważa, że klęski w wyborach do Senatu, nie tylko można, ale trzeba uniknąć. Według Lisa, żeby wygrać wybory do Senatu partie opozycyjne muszą wystawić w każdym okręgu tylko jednego, wspólnego kandydata.

 „Znalezienie i wystawienie go, to jest absolutne minimum, którego ja, obywatel, od opozycji oczekuję. Którego to minimum spełnienia, ja po prostu żądam”. – pisze Tomasz Lis.

 

Dziennikarz prosi Włodzimierza Czarzastego, by ten nie forsował w wyborach do Senatu, kandydatów typu Jerzy Jaskiernia. Bo taki „wspólny” kandydat po prostu nie ma szans.

„Naprawdę nie jest filozofią znalezienie w PO, w gronie ludzi Lewicy i PSL-u ludzi, którzy będą akceptowalni nie dla kierownictw partii, ale dla wyborców każdej z nich i wszystkich razem. Trochę dobrej woli, Panowie, trochę woli kompromisu! To nie jest zabawa, to nie są przepychanki szkolne, los Polski za dwa miesiące się zdecyduje”.

Lis kategorycznie domaga się stworzenia takiej jednej listy i pisze: „Nie oczekuję czegoś nadzwyczajnego, ale absolutnego minimum – elementarnej odpowiedzialności i gotowości zawarcia kompromisu, który pokaże czy interes Polski czy też interes Waszych partii jest dla Was najważniejszy. Panowie, uwierzcie, nie żądam zbyt wiele. Minimum odpowiedzialności i minimum dobrej woli” – kończy swój apel dziennikarz.

Czy ten apel będzie skuteczny, zobaczymy. Jedno jest pewne, dobrze że powstał, w razie klęski, żaden polityk opozycji nie będzie mógł „rżnąć głupa” i twierdzić, że on się nie spodziewał, że nie przypuszczał, że nie wiedział, że nikt go nie ostrzegał itd.

Dołączamy się do apelu Tomasza Lisa! OPOZYCJO ŻĄDAMY jednego wspólnego kandydata na listach do Senatu!!!

/md/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
JanBuryמְנֵאPiotrLehooRafał P Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Obserwator
Obserwator

Jeżeli opozycja nie dogada się w tej sprawie to warta jest tego co ją czeka- pełnej marginalizacji jak na Białorusi lub Węgrzech!

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Wreszcie jakiś stanowczy głos apelujący o rozsądek do opozycji! Nie ma co się łudzić, że jak się da PiS-owi wygrać następne wybory, to przyjdzie kryzys gospodarczy i oni się koncertowo wyłożą, a potem się ich rozliczy. Do przyjścia kryzysu oni zrobią w RP porządek – opanują niezależne media, mianują dostateczną liczbę „swoich” sędziów żeby uzyskiwać korzystne wyroki we wszystkich procesach na których im zależy, a potem zmodyfikują ordynację wyborczą tak, aby nigdy już nie przegrać. Jeżeli głodny i niedopity „suweren” zacznie demonstrować przeciw władzy, ,to go potraktują jak na Białorusi albo w Rosji. I będziemy mieli PRL-bis w całej rozciągłości.… Czytaj więcej »

Irena
Irena

Ja tez ZADAM ROZUMU od opozycji…..czy to tak wiele !!! ???

ALEKSANDRA
ALEKSANDRA

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Rafał P
Rafał P

Niestety, ale przywódcy tych totalnych piaskownic mogą sobie co najwyżej strzelić wspólną fotkę, ale na wspólną piaskownicę to już się nie zgodzą. Zresztą ich wartość, wątpliwa zresztą, polega wyłącznie na tym, że są przeciwnikami kaczystów.

Lehoo
Lehoo

Szanowni PT opozycjoniści. Jeśli pójdziecie do wyborów osobno, to wylądujecie w pierdlu razem.

Piotr
Piotr

Apelowanie do G. Schetyny o rozumne działanie jest tyle warte co list do Kaczyńskiego aby sam ustąpił dla dobra kraju. Smutne, że jedyne co możemy to pisanie nic nie wnoszących tekstów…. Poprawność polityczna uniemożliwia nazwania problemu ? Skoro ludzie z wyższym wykształceniem wykazują cechy otumanionego motłochu ? Zatem, moja diagnoza, przyznam bolesna, polskie społeczeństwo musi znowu dostać sporo po tyłku aby docenić wartości, polskie społeczeństwo musi uwolnić się od wpływów KK , który działa jak pasożyt, tworząc mentalne potwory …

מְנֵא
מְנֵא

Podstawowym problemem przy układaniu takich wspólnych list jest ustalenie wzajemnych proporcji pomiędzy poszczególnymi ciałami politycznymi oraz wskazanie kogoś, kto będzie podejmował ostateczną decyzję w tym względzie. Popatrzcie na ten proces oczami przywódców tych koalicji czy sojuszy (partii ?). Ci przywódcy zawsze będą pod presją swoich członków i swojego elektoratu. No bo dlaczego akurat PO-KO może na przykład wystawić 60 kandydatów a lewica czy PSL tylko po 20 ? Przecież równie dobrze ten stosunek mógłby wynosić 55 : 25: : 20 albo być jeszcze inny. Wielokrotnie próbowano robić takie operacje zarówno na prawicy, jak i na lewicy i zawsze kończyło się… Czytaj więcej »

JanBury
JanBury

Jeżeli PIS tak źle rządzi to wystarczy poczekac. Po co si e męczyć i robić z siebie glupa