„To nie jest wynik rewelacyjny!” – Kukiz komentuje rezultat Kosiniaka-Kamysza

Kukiz straszy złożeniem mandatu jeśli umowa z Pis zostanie złamana

Władysław Kosiniak-Kamysz, wspólny kandydat Koalicji Polskiej, zdobył 2,37% głosów. Taki wynik nie zadowolił głównego zainteresowanego i jego sojuszników. Wyraz swojego zniesmaczenia, w rozmowie z Onet.pl, dał Paweł Kukiz – współpracownik szefa PSL i uczestnik Koalicji Polskiej.

 

Niecałe 3 proc. to nie jest wynik rewelacyjny” – przyznał bez ogródek były rockmen. Lider Kukiz’15 powiedział, że słabe poparcie dla kandydata może być efektem tego, iż w czasie kampanii przedstawiany był jako polityk z obozu ludowców.

Media najczęściej komunikowały, że jest kandydatem PSL, które delikatnie mówiąc, ma nie najlepszy PR, na który sobie zapracowało przez wcześniejsze lata” – ocenił.

 

Kosiniak-Kamysz, zdaniem rozmówcy Onetu, mógłby dostać więcej głosów, jeżeli media podawałyby, że reprezentuje on program Kukiza i jego ruchu politycznego.

Szef Koalicji Polskiej odniósł się również do wysokiego poparcia Szymona Hołowni. Kukiz uważa, że niezależny polityk odebrał większość jego wcześniejszy elektorat: „To w dużej mierze elektorat, który „od zawsze” głosuje przeciw PO-PiS-owi. Różnica między mną a Hołownią polega m.in. na tym, że ja pokazywałem instrumenty, które osłabiłby dominującą pozycję oligarchii partyjnych w Polsce, czyli zmianę ordynacji i referenda w rękach obywateli obligatoryjne dla władz. Nie wystarczy być tylko niepartyjnym, żeby ten stan rzeczy zmienić, tylko trzeba zmienić prawo

Na zakończenie rozmowy prawicowy polityk nadzwyczaj szczerze przyznał, że duża część jego wyborców z 2015 r. po prostu zagłosowała na niego jako piosenkarza. Podzielił się też swoimi zapatrywaniami na drugi etap wyścigu wyborczego.

Zobaczę jeszcze, jak się będzie sytuacja rozwijała, czy w ogóle jest sens głosowania. Pójdę na wybory jedynie wówczas, jeżeli pojawią się postulaty, o które walczę od wielu lat, jeżeli któryś z dwóch kandydatów wpisze do swojego programu odpartyjnienie ordynacji wyborczej. W przeciwnym razie nie zamierzam głosować” – chłodno podsumował sytuację współzałożyciel Koalicji Polskiej.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
29 czerwca 2020 21:19

Był dobry projekt Koalicji Obywatelskiej to zachciało się indywidualności i odrębności. Im dalej od lasu tym mniej drzew. Teraz PSL+Kukiz oraz zlepek Lewicy to plankton. Tyle buńczucznych partyjek przeminęło a nadal komuś się wydaje, że to właśnie jemu się uda. Dopóki zgred jesr aktywny politycznie, nikt, kto nie dorównuje mu podłością nie ma szans na przetrwanie w pojedynkę.

Jantar
Jantar
29 czerwca 2020 22:44

Czytałam na Onecie, że Kosiniak i Kukiz mieli utworzyć partię konserwatywną z Gówinem. Po tak spektakularnej klęsce Kosiniaka Gówin zostanie przy Kaczyńskim. Ale jest też druga strona tej klęski Kosiniaka. Otóż może się rozsypać koalicja PSL z Kukizem – Kukiz może zabrać swoich ludzi i przejść do PiS, żeby nadal być u władzy. A to będzie oznaczało kolejnych posłów w Sejmie dla PiS, jak i przejęcie Senatu przez PiS. PSL z Kukizem mają 3-ch senatorów, a wystarczy, że jeden z nich przejdzie do PiS i Kaczyński odzyska Senat, który z Karczewskim na czele znów stanie się maszynką do głosowania wszystkiego, co Kaczyńskiemu się zamarzy.

Słowa Kukiza o Kosiniaku, jak i potencjalny możliwy scenariusz po klęsce Kosiniaka, dają podejrzenia, że Kukiz wrobił Kosiniaka w koalicję po to, żeby PSL przestał istnieć, żeby Kaczyński mógł spokojnie przejąć elektorat PSL-u. Jednocześnie koalicja PSL z Kukizem miała za zadanie maksymalnie osłabić koalicję demokratyczną. Jak widać, cele Kaczyńskiego zostały osiągnięte. Ani Kukiz, ani Kosiniak, nie zamierzają przekazać poparcia Rafałowi, co już uczynił Biedroń.

Irena
Irena
1 lipca 2020 13:36
Reply to  Jantar

No ale Wladek nikogo kto był mu zyczliwy nie sluchal !!! Teraz jest tak jak w powiedzeniu …: ” Kto nie slucha ojca , matki ten posłucha psiej skory „

Jacek Doliński
Jacek Doliński
29 czerwca 2020 22:44

Za prezesury Kosiniaka-Kamysza PSL totalnie zaniedbało wieś. Nie rozumiałem dlaczego PSL nie zorganizowało rolniczych protestów przeciwko ustawie ograniczającej handel ziemią, czy też przeciw wielomiesięcznym opóźnieniom wypłat kwot z UE spowodowanych tym, że PiS wywaliło na zbity pysk wszystkich kompetentnych urzędników, by dać etaty swoim matołom. Nie mówiąc już o protestach przeciwko indolencji rządu w zwalczaniu ASF. Pewne światło rzucił na to w jednym z wywiadów p. Bartoszewski jr, który powiedział że PSL staje się partią inteligencką, nawiązującą do tradycji mikołajczykowskich. No tak, ale nie zapominajmy, że powojenna PSL Mikołajczyka była jedyną partią w Polsce niekierowaną przez agentów Moskwy, więc nic dziwnego że masowo garnęła się do niej inteligencja. Dziś to już tylko historia. A chłopi przekupieni własnymi pieniędzmi wyrugowali PSL ze wsi, masowo głosując na PiS.