„To nie jest wynik rewelacyjny!” – Kukiz komentuje rezultat Kosiniaka-Kamysza

Pomysł koalicji: Kukiz'15 - PiS nieaktualny

Władysław Kosiniak-Kamysz, wspólny kandydat Koalicji Polskiej, zdobył 2,37% głosów. Taki wynik nie zadowolił głównego zainteresowanego i jego sojuszników. Wyraz swojego zniesmaczenia, w rozmowie z Onet.pl, dał Paweł Kukiz – współpracownik szefa PSL i uczestnik Koalicji Polskiej.

 

Niecałe 3 proc. to nie jest wynik rewelacyjny” – przyznał bez ogródek były rockmen. Lider Kukiz’15 powiedział, że słabe poparcie dla kandydata może być efektem tego, iż w czasie kampanii przedstawiany był jako polityk z obozu ludowców.

Media najczęściej komunikowały, że jest kandydatem PSL, które delikatnie mówiąc, ma nie najlepszy PR, na który sobie zapracowało przez wcześniejsze lata” – ocenił.

 

Kosiniak-Kamysz, zdaniem rozmówcy Onetu, mógłby dostać więcej głosów, jeżeli media podawałyby, że reprezentuje on program Kukiza i jego ruchu politycznego.

Szef Koalicji Polskiej odniósł się również do wysokiego poparcia Szymona Hołowni. Kukiz uważa, że niezależny polityk odebrał większość jego wcześniejszy elektorat: „To w dużej mierze elektorat, który „od zawsze” głosuje przeciw PO-PiS-owi. Różnica między mną a Hołownią polega m.in. na tym, że ja pokazywałem instrumenty, które osłabiłby dominującą pozycję oligarchii partyjnych w Polsce, czyli zmianę ordynacji i referenda w rękach obywateli obligatoryjne dla władz. Nie wystarczy być tylko niepartyjnym, żeby ten stan rzeczy zmienić, tylko trzeba zmienić prawo

Na zakończenie rozmowy prawicowy polityk nadzwyczaj szczerze przyznał, że duża część jego wyborców z 2015 r. po prostu zagłosowała na niego jako piosenkarza. Podzielił się też swoimi zapatrywaniami na drugi etap wyścigu wyborczego.

Zobaczę jeszcze, jak się będzie sytuacja rozwijała, czy w ogóle jest sens głosowania. Pójdę na wybory jedynie wówczas, jeżeli pojawią się postulaty, o które walczę od wielu lat, jeżeli któryś z dwóch kandydatów wpisze do swojego programu odpartyjnienie ordynacji wyborczej. W przeciwnym razie nie zamierzam głosować” – chłodno podsumował sytuację współzałożyciel Koalicji Polskiej.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
IrenaJacek DolińskiJantarHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Był dobry projekt Koalicji Obywatelskiej to zachciało się indywidualności i odrębności. Im dalej od lasu tym mniej drzew. Teraz PSL+Kukiz oraz zlepek Lewicy to plankton. Tyle buńczucznych partyjek przeminęło a nadal komuś się wydaje, że to właśnie jemu się uda. Dopóki zgred jesr aktywny politycznie, nikt, kto nie dorównuje mu podłością nie ma szans na przetrwanie w pojedynkę.

Jantar
Jantar

Czytałam na Onecie, że Kosiniak i Kukiz mieli utworzyć partię konserwatywną z Gówinem. Po tak spektakularnej klęsce Kosiniaka Gówin zostanie przy Kaczyńskim. Ale jest też druga strona tej klęski Kosiniaka. Otóż może się rozsypać koalicja PSL z Kukizem – Kukiz może zabrać swoich ludzi i przejść do PiS, żeby nadal być u władzy. A to będzie oznaczało kolejnych posłów w Sejmie dla PiS, jak i przejęcie Senatu przez PiS. PSL z Kukizem mają 3-ch senatorów, a wystarczy, że jeden z nich przejdzie do PiS i Kaczyński odzyska Senat, który z Karczewskim na czele znów stanie się maszynką do głosowania wszystkiego,… Czytaj więcej »

Irena
Irena

No ale Wladek nikogo kto był mu zyczliwy nie sluchal !!! Teraz jest tak jak w powiedzeniu …: ” Kto nie slucha ojca , matki ten posłucha psiej skory „

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Za prezesury Kosiniaka-Kamysza PSL totalnie zaniedbało wieś. Nie rozumiałem dlaczego PSL nie zorganizowało rolniczych protestów przeciwko ustawie ograniczającej handel ziemią, czy też przeciw wielomiesięcznym opóźnieniom wypłat kwot z UE spowodowanych tym, że PiS wywaliło na zbity pysk wszystkich kompetentnych urzędników, by dać etaty swoim matołom. Nie mówiąc już o protestach przeciwko indolencji rządu w zwalczaniu ASF. Pewne światło rzucił na to w jednym z wywiadów p. Bartoszewski jr, który powiedział że PSL staje się partią inteligencką, nawiązującą do tradycji mikołajczykowskich. No tak, ale nie zapominajmy, że powojenna PSL Mikołajczyka była jedyną partią w Polsce niekierowaną przez agentów Moskwy, więc nic… Czytaj więcej »