To nie jest żart. Andrzej Duda zazdrości zarobków aniołkom Glapińskiego

To nie jest żart. Andrzej Duda zazdrości zarobków aniołkom Glapińskiego

Na szczytach władzy zaczyna być pociesznie. Nawet głowa państwa z nieukrywaną zazdrością wypowiada się o oszałamiających zarobkach najbliższych współpracowniczek szefa NBP Adama Glapińskiego. „Jakie jest uposażenie prezydenta, to wszyscy wiedzą” – napomknął  z wyraźnym żalem Andrzej Duda podczas konferencji prasowej.

„Jako prezydent nie ukrywam, że zazdroszczę” – oświadczył aczkolwiek zaznaczył, że nie widzi przeszkód, by płace w NBP były jawne. Wiem jedno, NBP to instytucja publiczna – podkreślił.

Szerzej natomiast skomentował doniesienia o tym, że jedna z współpracownic Glapińskiego może zarabiać około 76 tys. zł miesięcznie (912 tys. zł rocznie). Przypomniał też słowa byłego prezesa NBP Marka Belki, który komentując tę sprawę stwierdził, że w sektorze bankowym wynagrodzenia są nawet o wiele wyższe niż przybocznych szefa NBP.

Jakby na usprawiedliwienie dodał, że „siatka płac w NBP to nie jest decyzja prezesa Glapińskiego. To są decyzje, które zostały podjęte za czasów prezesa Marka Belki i to jest coś, co pan profesor Glapiński zastał” – stwierdził Duda,  radząc by w kwestii adekwatności tych zarobków wypowiedzieli się eksperci.

Prezydent pytany o opinie na temat prezesa NBP i ocenę działań Adama Glapińskiego w banku centralnym zachwalał go, mówiąc, że jest „absolutnie merytorycznie przygotowanym” do pełnienia roli prezesa NBP.

/p/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
Polka gorszego sortusmętekNihilZwinkaMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Zazdrości zarobków czy aniołków?

smętek
smętek

Pewnie jednego i drugiego zazdrości Andrzej Duda. Żałosny lokator Pałacu Namiestnikowskiego, który wymyślił uszczęśliwienie warszawiaków odbudową Pałacu Saskiego. Można mieć szacunek dla takiej postaci?

Maciek123454321
Maciek123454321

Jejku, uszczypnijcie mnie. Budyń zazdrości „Aniołkom Glapiego”? A skoro poruszamy się na wyżynach absurdu, to przypomnę hit, niemiecką piosenkę sprzed kilkunastu lat:
„Schnappi, Schnappi, das kleine Krokodil….”
I polska przeróbka:
„Glapi, Glapi, ten gruby kroko-dyl”.
(prawa autorskie zastrzeżone 😀 )

Zwinka
Zwinka

Jaja facet sobie robi, a tu śmiać się nie ma z czego, bo sprawa jest bardzo poważna. Na kilometr cuchnie skrajną demoralizacją „elyt politycznych.

Nihil
Nihil

Tam są wszyscy merytorycznie przygotowani do rozkładania kraju i do oddana go Putinowi

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Rozkładanie w tym kontekście zabrzmiało co najmniej dwuznacznie. 😉