To nie prima aprilis

To nie prima aprilis

1 kwietnia jubileuszowy, 100 lat od pierwszego spisu,  Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Tegoroczny spis odbędzie się pod hasłem „Liczymy się dla Polski” i będzie trwał od 1 kwietnia do 30 czerwca.

Powszechny Spis Ludności odbywa się raz na 10 lat i udział w nim jest obowiązkowy, regulowany ustawą o statystyce publicznej, a odmowa udziału w spisie będzie karana grzywną do 5 tys. zł.

 

Spis ludności to podstawowe badanie i źródło danych z zakresu statystyki ludności, które ma na celu zebranie informacji o jej stanie i strukturze według ustalonych cech demograficznych i społeczno-zawodowych, w oznaczonym momencie, na określonym terytorium. Odbywa się raz na 10 lat.

„Narodowy Spis Powszechny będzie realizowany przede wszystkim przez internet – metodą samospisu. Uzupełniająco, jeżeli ktoś nie będzie mógł samodzielnie spisać się poprzez formularz internetowy, spis odbywać się będzie metodą wywiadu telefonicznego (CATI) lub metodą wywiadu bezpośredniego (CAPI)”.

Każda osoba spisująca się samodzielnie dostanie hasło i będzie mogła to zrobić już od czwartku na stronie spis.gov.pl na własnym komputerze albo urządzeniu moblilnym. Aplikacja zasygnalizuje każde  niewłaściwe wypełnienie rubryki.

 

Jeżeli ktoś nie da rady spisać się sam, z pomocą pospieszą rachmistrzowie spisowi notując odpowiedzi respondera na  własnym urządzeniu mobilnym.

Każda z osób proszona będzie o podanie podstawowych danych wrażliwych na swój temat, adresu zamieszkania oraz tego, czy nasz obecny adres jest adresem stałym, tymczasowym i jak długo pod nim mieszkamy.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

„Wszystkich pytań w kwestionariuszu jest całkiem sporo i już można znaleźć je na wyżej wspomnianej  stronie spis.gov.pl.” Warto je chyba dokładnie  przeczytać zanim na nie odpowiemy.Dane pozyskane podczas spisu mają posłużyć do celów naukowo-badawczych. Zostaną też wykorzystane do tworzenia założeń polityk publicznych. Może rząd dowie się przy okacji ile szczepionek potrzeba dla Polaków.

 

/OE/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
1 kwietnia 2021 09:34

To mi wygląda na rozbudowany samodonos. Spisu w takiej formie można dokonać w normalnym państwie, do którego obywatel ma pełne zaufanie, ale normalne państwo nigdy nie będzie zadawać tak szczegółowych pytań. O ile w ogóle dam się nabrać na katolicko- patriotyczny obowiązek i wezmę udział w NARODOWEJ SPOWIEDZI POWSZECHNEJ, to pisowcy nie mogą liczyć na mą rozległą wylewność.
Chcą wiedzieć co zwykły obywatel ma, gdzie mieszka,ile zarabia za granicą, z kim śpi i czy po ślubie, a pisowska hołota przy korycie i czarnuchy zasłaniają się wszelkimi możliwymi tajemnicami

Marek
Marek
1 kwietnia 2021 11:45

Wiadomym jest, że hodowca i właściciel bydła raz na jakiś czas musi zrobić jego inwentaryzacje i tym właśnie jest ten spis w wykonaniu pisu. Gdyby robił to inny rząd, to posłużyłby do celów statutowych. W wykonaniu pisu posłuży do samo-donosu, by debilna milicja nie musiała się wysilać i szukać haków i wrażliwych punktów do represji obywatela. Obywatel ma pod karą grzywny obowiązek sam takie dane dostarczyć.
To już zaprawdę wyższy poziom przymusu, niewolnictwo doskonałe mające coś lepszego niż bat, mające wrodzone posłuszeństwo.

rozczarowana
rozczarowana
1 kwietnia 2021 17:05

„Liczymy siędla Polski” – kłopot w tym, że mojej Polski jaką znałam: demokratycznej, wolnej od nienawiści i łamania młodym kobietom rąk przez milicję i niezniewolonej przez podłozmianowego okupanta – już nie ma!
Pozostał jedynie szary, stłamszony i zniszczony przez okupanta kraj wrogi normalnym ludziom!

Rafapon
Rafapon
1 kwietnia 2021 17:56

Czy jest jakiś sposób na olanie tego spisu? Kto będzie spisywał osoby bezdomne?
Zabawne jest pytanie: Czy mieszkał(a) Pan(i) w innym niż mieszkanie pomieszczeniu (np. pomieszczeniu gospodarczym, piwnicy, baraku… Trzeba było jeszcze dodać chlew i psią budę.
Całość formularza to jakieś 40 stron, a instrukcja do wypełniania liczy 59 stron. Uważam, że powszechnie powinno się im odpisać w jednym zdaniu: A goowno was to powinno obchodzić.