To niegodne traktowanie Wojska Polskiego i symboli narodowych powiedział Schetyna o obchodach 15 sierpnia w Katowicach

To niegodne traktowanie Wojska Polskiego i symboli narodowych powiedział Schetyna o obchodach 15 sierpnia w Katowicach

Lider Platformy Obywatelskiej zwrócił uwagę, że to okręg wyborczy Morawieckiego i stąd pomysł, by za pieniądze podatników wylansować się na Śląsku. Oskarżył PiS o wykorzystywanie symboli narodowych do polityki. Jednocześnie dodał, że „zobowiązaniem jego formacji jest niewykorzystywanie symboli narodowych i Wojska Polskiego do bieżącej polityki partyjnej”.

 

Po złożeniu kwiatów przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego i przy Grobie Nieznanego Żołnierza Schetyna przypomniał, że za rok przypada setna rocznica Bitwy Warszawskiej. Mówił o wcześniejszych zapowiedziach rządzących budowy Muzeum Bitwy Warszawskiej 1920 roku. „Nic w tej sprawie nie zostało jednak zrobione” – powiedział.

 „Chcę też podjąć zobowiązanie” – oświadczył – „zrobimy wszystko, żeby wygrać wybory 13 października, ale też chcę powiedzieć, że po zwycięskich wyborach, godnie przygotujemy obchody setnej rocznicy Bitwy Warszawskiej w 2020 r. I także – to jest nasze zobowiązanie, to Muzeum Bitwy Warszawskiej musi powstać, to jest zobowiązanie każdego polskiego rządu” – powiedział Schetyna.

 

Na wystąpienie Grzegorza Schetyny zareagował zastępca rzecznika PiS Radosław Fogiel mówiąc, że „decyzja, żeby zorganizować centralne obchody święta Wojska Polskiego w Katowicach zapadła dlatego, że w tym roku przypada stulecie Powstań Śląskich. Nie ma to nic wspólnego z tym, kto z Katowic kandyduje. Co więcej, decyzja o miejscu zorganizowania defilady zapadła na długo przed tym zanim zapadła decyzja o kandydowaniu premiera Morawieckiego. Tego typu insynuacje są po prostu niskie” – ocenił.

/j/

Źródło: Onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DarekPolka gorszego sortuDan_Smok Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Dan_Smok
Dan_Smok

Schetyna,durniu, po pierwsze ludzie chca zyc,zarabiac,mieszkac i tym sie kurwa osle zajmij, a do muzeum to pojda,w wolnym czasie, jak juz nie beda zapierdalac za miske ryzu. Kurwa, nie jestes w stanie pojac, ze dla przecietnego polaka jest wazniejsze, co wlozyc do gara niz historia?

Darek
Darek

Sprawami finansowymi narmalny facet zajmuję się sam a nie liczy na kasę od rządu.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Że ta defilada to element kampanii wyborczej, to chyba jest jasne dla każdego myślącego człowieka i nie ma sensu tego podkreślać. Bardziej mnie zniesmaczyły słowa strażnika żyrandola, że „armia stanowi tarczę i obronę dla obywateli, tych spokojnych i lojalnych”. Co to miało znaczyć – wolę nie wnikać, ale zabrzmiało co najmniej złowróżbnie.