„To od nas zależy, czy zdołamy obronić humanistyczne wartości, czy damy się ponieść brunatnej fali”

PiS popiera projekt ustawy każącej za homofobię?

Ponad czterdziestu nauczycieli z krakowskich szkół przygotowało i podpisało się pod deklaracją wyrażającą ich sprzeciw wobec dyskryminacji osób LGBT+.

 

Apel został opublikowany na facebookowym profilu Macieja Miłkowskiego. „Oburzeni rozlewającą się po naszym kraju falą nienawiści wobec osób LGBT+, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec wszelkich aktów dyskryminacji, prześladowania, stygmatyzacji oraz przemocy słownej i fizycznej, jakiej w ostatnich tygodniach osoby LGBT+ doświadczają w coraz większym stopniu” – piszą krakowscy pedagodzy i podkreślają, że mowa nienawiści szczególnie dotyka ludzi młodych, którzy aby w pełni zaakceptować siebie muszą przezwyciężyć wiele lęków i skonfrontować się z niezawinionymi trudnościami.

Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na nasze wsparcie, naszą pomoc, nasze zrozumienie. Nie pozostaniemy obojętni wobec prześladowań i przemocy, na którą jesteście wystawiani. Nigdy nie będzie na nie naszej zgody. Nigdy nie zostawimy was samych” – można przeczytać w deklaracji.

 

Apel krakowskich nauczycieli spotkał się z reakcją małopolskiej kurator Barbary Nowak, która zasłynęła z wielu homofobicznych wypowiedzi. W opublikowanym na stronie kuratorium oświadczeniu Nowak wyraziła swoje zdziwienie postawą nauczycieli i oczekuje wyjaśnień dotyczących sytuacji opisanych w deklaracji. Małopolska kurator twierdzi, że nigdy nie była informowana o niewłaściwym traktowaniu uczniów i ze swej strony zapewnia, że nie różnicuje w żaden sposób młodych ludzi.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Zdaniem pani kurator Nowak „jest sprawą bulwersującą informowanie społeczeństwa o tym, że nauczyciele nie potrafią zapobiec w swoich szkołach przemocy wobec uczniów. Nie wskazują w swoim liście żadnych powodów, dla których swojego zadania zapewnienia bezpieczeństwa uczniom nie wykonali. Nie wskazują też na przeszkody w wykonywaniu swoich obowiązków. Nie ma też informacji o tym, że kolejne stopnie władz nie podejmowały kroków interwencyjnych w odpowiedzi na wnioski nauczycieli”. Małopolska kurator wzywa podpisanych pod deklaracją nauczycieli, aby wszelkie problemy wyjaśnili z dyrektorami szkół.

wb

Źródło: kobieta.onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
smętekjanMarek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marek
Marek

Małopolska kurator oświaty „nic nie wiedziała”, najwyraźniej pora wyjść z kościoła i zobaczyć co się poza nim dzieje. Zresztą wiemy, że to kłamstwo prawilnych. Jest przecież na zdjęciach, że to ona była, czy nawet prowadziła różaniec, gdy kilkadziesiąt metrów dalej odbywał się marsz równości. Czy to też nie Kraków ostatnio dołączył do miast, w których jeżdżą homofobiczne (rasistowskie) furgonetki w asyście milicji? A prawilni oburzają się porównaniom do III Rzeszy. Sam apel natomiast niewiele wart i niewiele zmieni. Kato-faszyści są dobrze finansowani (ciekawe przez kogo) i nie bawią się w subtelności typu „listów otwartych”, „apeli”, „wezwań” itp. . Oni po… Czytaj więcej »

jan
jan

jak nie pasuje zmieniam zawód………………………przyjdą inni będą uczyć……………………a zboczenia się leczy…………………………..

smętek
smętek

Od dawna powtarzam, że Małopolska trwa w swoim zakłamaniu i żaden przewrót w myśleniu nie dokonał się. Zapolska, nie bez powodu, akcję „Moralności pani Dulskiej” umieściła w Krakowie.