To państwo czy jarmark? Zaprzysiężenie prezydenta na Stadionie Narodowym?

To państwo czy jarmark? Zaprzysiężenie prezydenta na Stadionie Narodowym?

Styl rządzenia państwem polskim coraz bardziej przypomina maskaradę. Funkcjonariusze PiS, jak podaje RMF FM, wpadli na kolejny „rewelacyjny” pomysł. Zaprzysiężenie prezydenta na drugą kadencję ma odbyć się na warszawskim Stadionie Narodowym – dotychczas ta uroczystość była celebrowana w Sejmie.

 

Według nieoficjalnych informacji decyzja o przeniesieniu imprezy ma związek z koronawirusem i ma na celu zapewnienie gościom zachowania należnego odstępu. Może to być też próba uczynienia z tego występu spektaklu propagandowego.

W zaprzysiężeniu prezydenta weźmie najprawdopodobniej udział delegacja złożona z posłów, senatorów, byłych prezydentów i premierów, dyplomatów i duchownych. Liczba oficjeli uczestniczących w uroczystości może wynieść nawet tysiąc osób.

 

Prezydent najpewniej pojawi się na Stadionie Narodowym w dniu 6 sierpnia br. Więcej o kulisach przygotowań do imprezy dowiemy się w najbliższych dniach.

Andrzej Duda jest dopiero drugim prezydentem (po Aleksandrze Kwaśniewskim), który został wybrany przez wyborców na następną kadencję.

/nt/

Źródło: rmf24.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

19
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
MarekdarooAntoniPiotrChermes Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„Zaprzysiężenie prezydenta na drugą kadencję ma odbyć się na warszawskim Stadionie Narodowym. Może to być też próba uczynienia z tego występu spektaklu propagandowego.”.

Rozumiem, że obowiązkowa transmisja nie tylko we wszystkich polskich kanałach telewizyjnych, ale także na cały świat. Bo nawet w najmniejszym państewku Afryki muszą wiedzieć, jaki to sukces odniósł PiS i Duda.

Jantar
Jantar

Jeszcze dodam…

Przed zaprzysiężeniem oczywiście odbędzie się msza święta celebrowana przez Jędraszewskiego, Głódzia, Gądeckiego, Deca, Depo i Rydzyka? I przysięga nie na znienawidzoną konstytucję, wielokrotnie złamaną, ale na biblię? No chyba, że do 6-go sierpnia zdążą zmienić konstytucję i wprowadzą nielegalnie tą, która leży w szufladzie na nowogrodzkiej.

Marek
Marek

Do tego obowiązkowy pokaz siły i defilada wojska wotu, straży granicznej i milicji, przelot myśliwców i salwa z pancernika (oby tylko Wisła była na tyle głęboka by dało się pancernik tam postawić).

Maria
Maria

…. nawet nie jarmark, ale cyrk

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Stadion jest nawet bardziej okrągły niż sala sejmowa. Wszystko się zgadza.

HerodAntypis
HerodAntypis

Będzie jubel jak u grzybka na imieninach z rzewnym tańcem katoli włącznie.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

I jeszcze Zenek zaśpiewa!

Jantar
Jantar

Zenek nie zaśpiewa. Msza będzie, którą będą celebrować Jędraszewski, Głódź, Gądecki, Rydzyk, Depo, Dec. A Duduś będzie przysięgał na Biblię.

I nie zapominajmy o zwiezionych autokarami wiwatujących na cześć Dudy i PiS wyborców. Koniecznie z transparentami o treści „Błogosławione łono, które cię wydało!”.

Zwinka
Zwinka

Wieś wybrała sobie Sołtysa to i jarmark dla niej będzie na miejscu.. Koguciki na druciku i cukrowa wata w gratisie. Kurski wczoraj omawiał gigantyczną imprezę na miarę lat 30 – tych w Niemczech.???

rob
rob

xxxxx

Zwinka
Zwinka

„Andrzej Duda jest dopiero drugim prezydentem (po Aleksandrze Kwaśniewskim), który został wybrany przez wyborców na następną kadencję.”
Nieprawda, Dudzie wręczono tę posadę w wyniku wyborczych machlojek. I chociaż można się było tego po nich spodziewać , to nie da się nad tym przejść do porządku.

Rysiek
Rysiek

Chcą zrobić widowisko jak podczas olimpiady w Berlinie za czasów Hitlera

Kiksik
Kiksik

Korea Północna?

Jantar
Jantar

Nawet tam nie wpadli na pomysł spędu ponad tysiąca dyplomatów i obowiązkowej transmisji na cały świat.

Chermes
Chermes

Gdyby Duduś (czy jak mu tam?) wjechał na stadion w złotym rydwanie, zaprzężonym w Kaczelnika z kotem, to może bym i to widowisko poszedł zobaczyć, ale skoro nic o tym nie napisali, to chyba sprawę oleję środkowym strumieniem. 🙂

daroo
daroo

To raczej Kaczelnik wjedzie na Dudusiu jak na łysej kobyle 🙂

Chermes
Chermes

To właśnie miałem na myśli, ale bałem się napisać wprost, z obawy że może ktoś to uznać za obrazę Dudusia i podać mnie do sądu. 🙂

Piotr
Piotr

Czyli mamy 1 Parteitag!!!

Antoni
Antoni

A czy kiełbasa, bułki , kaszanka i ćwiartka wódki na łeb będą rozdawane z ciężarówek Społem i GS?