„To po prostu złośliwość i niebywała małostkowość ministra Glińskiego”

„To po prostu złośliwość i niebywała małostkowość ministra Glińskiego”

Tak Bogdan Lis, członek Rady Europejskiego Centrum Solidarności, komentuje swoisty bojkot ministra kultury Piotra Glińskiego wobec dyrektora tej placówki Basila Kerskiego. Przez ponad rok wicepremier nie znalazł czasu, aby podpisać się pod nominacją Kerskiego na to stanowisko. – „To po prostu złośliwość i niebywała małostkowość ministra Glińskiego. Basil Kerski został wybrany na dyrektora także przez jego przedstawicieli, a on pokazuje symbolicznie, że nie zgadza się na tę nominację. Dziwny facet” – powiedział Bogdan Lis.

Założycielami Centrum są miasto Gdańsk, samorząd wojewódzki, Ministerstwo Kultury, NSZZ „Solidarność” i Fundacja Centrum Solidarności. Brak podpisu Glińskiego to niewątpliwie manifestacja, bo Kerski może i tak wykonywać swoje obowiązki.

Basil Kerski po raz pierwszy został dyrektorem ECS w sierpniu 2011 r., po tym jak z funkcji zrezygnował o. Maciej Zięba. Wtedy wygrał konkurs, a w 2014 r. założyciele Centrum zgodzili się, by kierował placówką przez następne trzy lata. W listopadzie 2017 r. Basil Kerski wygrał kolejny konkurs – był jedynym kandydatem. 8 z 9 członków komisji konkursowej (wśród nich dwóch przedstawicieli ministra Glińskiego) było za Kerskim.

Jedyną osobą, która głosowała przeciw był Sławomir Cenckiewicz. Sugerował m.in., że na wystawie głównej ECS nie jest należycie wyeksponowana rola takich postaci jak Krzysztof Wyszkowski czy małżeństwo Gwiazdów, choć ich działalność jest przedstawiona w ECS.

bt

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

7
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
darooMariuszandrzejRafał P.Zbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Mariola

Cha, cha, cha… Cenckiewicz był przeciw. Dlaczego mnie to nie dziwi?

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Już uzbierali — do soboty, godz. 14:50!

Zbyszek
Zbyszek

Tow. Gliński to dobry ,sprawdzony towarzysz partyjny. Partia jest dumna z tego towarzysza.

Rafał P.
Rafał P.

Przeżyliśmy Leniwego, przeżyliśmy Stalowego, przeżyjemy i Glinianego.

andrzej
andrzej

Techniczny to cienias

Mariusz
Mariusz

Już za PZPR było chyba (mimo wszystko) lepiej… PiSlandia jest nawet gorsza niż Rosja za Stalina…

daroo
daroo

No cóż, siedzenie przez długi czas w ciasnych pomieszczeniach wielkości tabletu ,wpływa negatywnie na ocenę rzeczywistości