„To są zwykłe szykany, metody „małego Kazia w piaskownicy”

"Iustitia" przedstawiła projekt odpolitycznienia sądownictwa

Dyrektorzy administracyjni Sądu Okręgowego i Rejonowego w Poznaniu podjęli decyzję, że Stowarzyszenie Sędziów „Iustitia” nie będzie mogło dłużej korzystać z adresu do korespondencji na terenie sądu przy al. Marcinkowskiego. – „To są zwykłe szykany, metody „małego Kazia w piaskownicy”, byle krytycznemu wobec władzy Stowarzyszeniu Sędziów zrobić na złość” – podsumował tę decyzję rzecznik „Iustitii” sędzia Bartłomiej Przymusiński. Dyrektorzy ci podlegają bezpośrednio Ministerstwu Sprawiedliwości, kierowanemu przez Zbigniewa Ziobrę.

Dyrektorzy nie podali powodu swojej decyzji. Wspomnianego adresu Stowarzyszenie używało od 20 lat. – „Jak dotąd żadnych problemów z tym nie było. Ale dziś widocznie zostaliśmy uznani za organizację „wrażą” wobec władzy, więc nie należy mieć z nami nic do czynienia. Tak odbieram decyzję dyrektorów poznańskiego rejonu i okręgu, nakazujących nam „wynieść się” spod zajmowanego adresu” – powiedział onet.pl Przymusiński.

Sędziowie zrzeszeni w „Iustitii” wielokrotnie krytykowali wprowadzane przez PiS zmiany w sądownictwie. – „Dla mnie jest to zwykłe szykanowanie nas, stowarzyszenia które działa na rzecz niezawisłych sędziów. To jest małostkowe. Wiem, że to pismo od dyrektorów było poprzedzone jakimś zainteresowaniem Ministerstwa Sprawiedliwości, które chciało wiedzieć, czy w Poznaniu mamy zgłoszoną siedzibę i gdzie. Nie powiem więc, że „prikaz” pozbawienia nas adresu przyszedł odgórnie, bo dowodów na to nie mam. Ale na pewno „z góry” przyszło zainteresowanie tą sprawą” – dodał rzecznik „Iustitii”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
darooGregor Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gregor
Gregor

Gdzie kiedyś będą adresy połowy Polaków, na emigracji?

daroo
daroo

Jeśli się nie „ruszymy” do jesiennych wyborów to mamy przesrane 🙁