To zdjęcie może przejść do historii

To zdjęcie może przejść do historii

Zanim Jarosław Kaczyński znowu będzie dochodził do prawdy i mówił o „wyspie wolności i tolerancji”, Krakowskie Przedmieście w Warszawie znowu przypomina krajobraz przed bitwą.

Opustoszała ulica jest po obydwu stronach zagrodzona policyjnym barierkami. A wszystko po to, by wieczorem uczestnicy „uroczystości religijnej” PiS przeszli z katedry do Pałacu Prezydenckiego, a prezes PiS mógł wygłosić wspomniane już frazy.

W ciągu dnia swoistym szpalerem przechadzają się ludzie. Wśród nich turyści zagraniczni niezmiennie zadziwieni, po co w europejskim mieście stawia się podobne zapory.

https://twitter.com/Avokadozaur/status/917717372710150144

Dzisiaj na Krakowskim Przedmieściu pojawiła się grupa przedszkolaków. Ich przejście zarejestrowała kamera umieszczona na jednym z budynków. Przejmujące w swojej wymowie zdjęcie trafiło do sieci i wywołało fale komentarzy: – „Lekcja. Tak wygląda Polska wg PiS”, – „Smutny widok”.

Chińczycy powiadają: jeden obraz zastępuje tysiąc słów…
(Źródło: natemat.pl)

bt

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

11 komentarzy do "To zdjęcie może przejść do historii"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka

No proszę, jednak powstał w Polsce korytarz humanitarny dla dzieci…

Hiszpan

Dla dzieci i dorosłych a nie gadów

Zwinka

Ostatnia opcja dopiero wieczorem, kiedy dzieci już śpią.

jacek

To nie stolica europejskiego kraju tylko Sajgon…

shaq

Kaczyński od dawna zlewa mi się z Jaruzelskim, no a Błaszczaka z Kiszczakiem łączy znacznie więcej niż druga sylaba nazwiska. Tylko Kiszczak nie był taki agresywny.

dPo2S

Ile istnień ludzkich ma na sumieniu minister Błaszczak, skoro jest bardziej agresywny od Kiszczaka? Radzę najpierw przeczytać życiorys generała, a dopiero później porównywać go z kimkolwiek.

Polka gorszego sortu

Mam nadzieję, że nie zdąży się wykazać.

dPo2S

Akurat Kiszczak taki rozkaz wydał, więc… Fascynuje mnie to, że można bronić komunistycznego generała. Dlaczego tak się dzieje? Czy chodzi tylko o niechęć do PiS?

tttt

Nastąpi i Sierpień
Wałęsa przeskoczy
A Jareczek mu wtedy
OTe wytoczy!

Błaszczak Kiszczakiem
Jarek Jaruzelem
A Antek spier…oli
Bo on bohaterem!

Janka

Pamiętajcie dzieci, dostałyście 500+ to musicie akceptować parkany i płoty!

Grzegorz

Zdjęcie rzeczywiście ma szansę przejść do historii jak nie przymierzając zdjęcie skotów na tle kina Moskwa z banerem filmu Czas Apokalipsy. Tak wygląda właśnie demokracja za rządów PiS.