„Toga nie jest własnością sędziego. Mamy do czynienia z samowolnym używaniem cudzej rzeczy”

„Toga nie jest własnością sędziego. Mamy do czynienia z samowolnym używaniem cudzej rzeczy”

Toga nie jest własnością sędziego. Mamy do czynienia z samowolnym używaniem cudzej rzeczy. To tak jakby żołnierz czy policjant używał do celów prywatnych munduru czy broni” – tłumaczył w poniedziałek wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł, komentując sobotni Marsz Tysiąca Tóg.

 

Zarzucając sędziom hipokryzję powiedział w radiowej Jedynce: „łamią przepisy te, które sami uchwalili”.

„Przypomnę, że KRS w 2009 roku złożona była z osób, które dzisiaj właśnie nawołują do akcji protestacyjnych” – dodał i odwołał się do specjalnej w tej sprawie uchwały KRS.

 

Warchoł przekonywał, że zostały „ewidentnie złamane” trzy przepisy. Poza wspomnianą uchwałą, wymienił także przepis Prawa o ustroju sądów powszechnych, który wskazuje, kiedy można używać togi, oraz przepis Kodeksu wykroczeń dotyczący samowolnego używania cudzej rzeczy, za co można zostać ukaranym grzywną lub naganą.

Warchoł zaznaczył, że prawo jest tutaj jednoznaczne, a toga nie jest narzędziem, „którym sędzia może swobodnie dysponować”. „Sędzia – ten, który powinien być wzorem uczciwości, wzorem etyki, wzorem praworządności – sam łamie te przepisy. To tak, jakby żołnierz, policjant, używał dla celów prywatnych munduru czy broni” – podsumował wiceminister.

/p/

Źródło: wnp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
0 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
AntoniNutkaBRON27MarekObserwator Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
antymoher
antymoher

Prosiaczku,zapomniałes potupać nózkami.

Maciek123454321
Maciek123454321

Warchole głupi, KAŻDY żołnierz zawodowy może chodzić w mundurze, kiedy tylko ma ochotę. Prawnik też, ksiundz, strażak, i każdy inny.

daroo
daroo

Mundury górników, policjantów itd. też nie są i co wynika z tej arytmetyki? dla kolegi pytam 😐

Rafał P
Rafał P

Warchoł dał głos.

Obserwator
Obserwator

Żenujące!

Marek
Marek

Ale oczywiście kuchciński używając samolotu rządowego do celów prywatnych nic złego nie zrobił wiec stosując logikę pisu sędziowie też nic złego nie zrobili wiec o co cała ta sprawo warchole?

BRON27
BRON27

Literalnie facet ma racje, ale logiki w tym żadnej: Gdyby przyjąć ten sposób rozumowania, to codziennie mnóstwo osób naruszałoby prawo z tysiąca powodów. Np. Jestem żołnierzem, biorę ślub w mundurze. Innym razem zasuwam do kościoła, bo mnie tam zaproszono/poproszono czy wysłano. Tenże żołnierz idzie w mundurze na randkę (obecnie rzadki przypadek, by nie rzec idiotyczny), też narusza prawo? Takich osób, noszących różne formy umundurowania jest nieprawdopodobnie dużo, a katalog przypadków jest nie do ogarnięcia.
Pan Warchol zapędził się w kozi róg. I pies mu mordę lizał, choć na to nie zasługuje.

Nutka
Nutka

Warchole, może zamiast warcholić – powiesz takiemu jednemu z Nowogrodzkiej, że Polska NIE JEST jego własnością (ani niczyją inną). żeby używał Jej jak swojej? Chyba jesteś jednak na to za chudy w uszach….

Antoni
Antoni

Panie Warchoł, czy pańswo poniosło jakąś szkodę przez uzywanie tóg sędziowskich? Przypomni pan ile wypadków mieliście służbowymi, zafundowanymi przez podatników limuzynami? – Media podają, że blisko 100 w tym było kilka poważnych wypadków – tu państwo czyli podatnicy poniosło znaczne szkody. A pamięta pan używanie samolotów państwowych do prywatnych lotów byłego marszałka Sejmu Kuchcińskiego, jego krewnych i znajomych – tu też podatnicy za to zapłacili.
Kompromituje się pan takimi gadkami – wstyd.