Tomasz Grodzki wspólnym kandydatem opozycji do fotela Marszałka Senatu

Zawiadomienie do prokuratury w sprawie nagonki TVP na prof. Grodzkiego

Jak oficjalnie poinformowali na konferencji prasowej, liderzy największych ugrupowań opozycyjnych, Tomasz Grodzki ma zostać wspólnym kandydatem na stanowisko Marszałka Senatu.

 

Decyzję podjęto na czwartkowym spotkaniu Grzegorza Schetyny, Włodzimierza Czarzastego i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

Tomasz Grodzki jest profesorem nauk medycznych. Upływająca kadencja była pierwszą, w której uzyskał mandat senatora. W wyborach parlamentarnych 2019 uzyskał reelekcję zdobywając w okręgu nr 97 (powiat policki i Szczecin) prawie 150 tys. głosów.

 

Senator jest lekarzem chirurgiem. W gabinecie cieni Koalicji Obywatelskiej odpowiadał za zdrowie. W Senacie zasiada od 2015 r. Wcześniej był wieloletnim radnym w Szczecinie.

W połowie października Grodzki ujawnił, że był „sondowany” przez przedstawiciela Zjednoczonej Prawicy w sprawie możliwości przejścia do PiS w zamian za stanowisko ministra zdrowia.

„Musimy jeszcze wygrać głosowanie w Senacie” – powiedział teraz Onetowi. „Czeka nas ciężka praca. Chcemy pokazać, że rzetelna praca parlamentarna, zgodna z regulaminem Senatu jest możliwa. Chcemy w Senacie pokazać kawałek normalnej Polski” – podkreślił prof. Grodzki.

Kandydatem na wicemarszałka ze strony KO będzie Bogdan Borusewicz zaś Lewica proponuje Gabrielę Morawską-Stanecką. PSL ogłosi nazwisko swojego kandydata po posiedzeniu klubu parlamentarnego.

/p/
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o