Tomasz Piątek odebrał Nagrodę Wolności i zapowiedział kolejną książkę o Macierewiczu

Tomasz Piątek odebrał Nagrodę Wolności i zapowiedział kolejną książkę o Macierewiczu

Autor książki „Macierewicz i jego tajemnice” Tomasz Piątek odebrał w Lipsku Nagrodę Wolności i Przyszłości Mediów. – „To wyraz solidarności z dziennikarzami w Polsce, którzy domagają się prawa dla nieograniczonego dostępu do informacji oraz wolności i niezależności mediów. Tomasz Piątek wyrobił sobie reputację krytycznego obserwatora zmian. Mimo coraz cięższych warunków pracy dla dziennikarzy nie dał się zastraszyć” – powiedział Harald Langenfeld, przewodniczący Fundacji Mediów Sparkasse Leipzig, która nagrodziła polskiego dziennikarza.

Piątek zapowiedział też wydanie kolejnej swojej książki o byłym szefie MON. Tym razem będzie ona traktować o losach Antoniego Macierewicza w PRL. Została ona oparta na archiwaliach zgromadzonych w IPN. Z ustaleń Piątka wynika, że Antoni Macierewicz miał być objęty ochroną specjalnej grupy SB, zajmującej się tworzeniem fikcyjnej opozycji.

Nagrodę w wysokości 30 tys. euro Piątek zamierza przeznaczyć na wsparcie niezależnego dziennikarstwa. Przypominamy rozmowę Magdy Jethon z autorem książki „Macierewicz i jego tajemnice” w naszym portalu: „Tomasz Piątek: Rosja wykorzystuje PiS”.

bt

Źródło: wyborcza.pl

Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
issajurekshaqZbyszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Jak Niemcy przeczytali tę książkę?

shaq
shaq

Brawo, panie Tomaszu. Proszę dalej demaskować pisowskie kanaliostwo, w końcu przyniesie to skutek i ta mafia zostanie odsunięta od władzy i – co dla nich najważniejsze – od pieniędzy, które tak gładko sobie przywłaszczają.

jurek
jurek

Gratulacje.
To nagroda za pracowitość i odwagę podejmowania tematu, który dla wielu był niewidzialny, dlaczego?

issa
issa

następną książke też kupię i z checia przeczytam, proszę pisać, czekam niecierpliwie!