Tomasz Sekielski: „ksiądz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź nie wykorzystał okazji, by milczeć”

Abp Sławoj Leszek Głódź nie ma sobie nic do zarzucenia

Trudno o coś bardziej trafnego niż ta właśnie uwaga Tomasza Sekielskiego, autora dokumentu „Tylko nie mów nikomu”. Arcybiskup, który jak się okazuje wiedział o haniebnej sprawie ks. Franciszka Cybuli, wykazał się całkowitym brakiem empatii wobec ofiar pedofilii i pozwolił sobie na skandaliczną wypowiedź wobec mediów.

Zapytany przez dziennikarkę TVN o to, czy widział film Tomasza Sekielskiego odpalił: „Wczoraj miałem inne zajęcia, nie oglądam byle czego”. Uchylił się też od odpowiedzi na pytanie, czy wiedział o czynach byłego kapelana Lecha Wałęsy, który pojawił się w filmie. A wiedział na pewno, bo w tej sprawie była w grudniu 2018 roku powołana komisja. „Proszę mnie tutaj nie atakować i nie prowokować, bo ja taki naiwny nie jestem” – stwierdził bezczelnie Głódź.

Ks. Cybula żył w poczuciu bezkarności niemal do samego końca. Zmarł trzy miesiące po konfrontacji ze swoją ofiarą. Wstrząsające jest to, że w zasadzie nie uważał, żeby stało się coś złego. Nie czuł się winny, nie przyznał się do winy, nie przepraszał. Potraktował tę sytuację na zasadzie: „porozmawiamy sobie o tym i problem z głowy”. A jak facet nie chce pieniędzy, no to jego strata” – zauważył w wywiadzie dla Onetu T. Sekielski.

Hierarcha bez najmniejszych oporów celebrował również mszę pogrzebową prałata. „Takim był kapłanem, jakim był człowiekiem – dobrym skromnym i cichym” – mówił w homilii.

„Dwa dni przed pogrzebem ks. Cybuli, gdy ofiara dowiedziała się o tym, że to abp Głódź ma celebrować mszę żałobną, to wysłała SMS-a do delegata kościelnego, że jest oburzona. Nie dostała odpowiedzi” – tłumaczył Marek Siekielski, producent filmu.

„Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź nie wykorzystał okazji, by milczeć. Trudno to komentować. Jego zachowanie uważam za skandaliczne i pozbawione empatii wobec ofiar” – ocenił wypowiedź hierarchy Tomasz Sekielski.

Sekielski oświadczył, że „Tylko nie mów nikomu” nie było jego ostatnim słowem na ten temat. Obecnie pracuje nad filmem o aferze SKOK.

/p/

Źródło: Onet.pl/gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
GrzegorzZwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Może warto przyjrzeć się bliżej bezczelnemu Władcy Danieli i Actimelków.???

Grzegorz
Grzegorz

Może jest taki sam?