Tomasz Zimoch poza klubem Koalicji Obywatelskiej

Tomasz Zimoch poza klubem Koalicji Obywatelskiej

„Poseł Tomasz Zimoch złożył we wtorek rezygnację z członkostwa w klubie Koalicji Obywatelskiej” – przekazał PAP rzecznik PO. Jan Grabiec dodał, że pismo jest jednozdaniowe, a Zimoch nie wyjaśnił w nim przyczyn swojej decyzji. O tym, że parlamentarzysta miał opuścić KO mówiono od kilku tygodni” – czytamy na wp.pl.

 

W wywiadzie, którego udzielił ostatnio „Gazecie Wyborczej” Zimoch powiedział: „Wyniosłość i salonostwo PO przenosi się na klub. Ludzie Platformy nazywani są „wielepami”, bo zawsze uważają, że wiedzą wszystko lepiej. Jeśli nie dokona się teraz przeobrażenia, nie określi się celów, nie będzie się myślało perspektywicznie, to nigdy nie wygra się z PiS-em”

Zanim został posłem Tomasz Zimoch był dziennikarzem i sprawozdawcą sportowym. Do parlamentu dostał się starując z „jedynki” Koalicji Obywatelskiej w Łodzi. W wyborach w 2019 roku uzyskał prawie 48 tys. głosów.

 

Kilka tygodni temu z Koalicji Obywatelskiej odeszła Joanna Mucha i zasiliła szeregi Polski 2050 Szymona Hołowni. Jak do tej pory nie pojawiły się informacje, że Zimoch stanie się członkiem klubu Hołowni. Wygląda, że pozostanie posłem niezrzeszonym.

Zostań patronem KODUJ24.PL

PAP informuje, że: „nieoficjalnie od polityków Koalicji Obywatelskiej można usłyszeć, że współpraca z Zimochem od dłuższego czasu nie układała się dobrze” – czytamy na interia.pl

/as/

Źródło: wp.pl, interia.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
marian
marian
3 marca 2021 07:21

Panie Zimoch, masz Pan ode mnie blaszkę.

Stanisław
Stanisław
3 marca 2021 20:17

Widać wyraźnie, że na PO starsi i mądrzejsi postawili już krzyżyk.