Totalny bałagan organizacyjny. Rząd zakazuje lotów do kilku państw europejskich.

Sasin obiecywał lotniskom pomoc. Z obietnic pozostały słowa obietnic

Decyzja o wstrzymaniu lotów do Wielkiej Brytanii, Szwecji i Portugalii została ogłoszona w ostatniej chwili – komunikat o zakazie pojawił się wczoraj wieczorem. Sytuacja zaskoczyła polskich podróżnych, choćby ze względu na fakt, iż loty międzynarodowe wznowiono dopiero dzisiaj (w dniu 17 czerwca – red.).

 

Wiadomość rządu wstrząsnęła wieloma turystami, którzy zdążyli już zakupić bilety. „No cóż. Mam bilet na 18 czerwca do Szwecji… Tyle czekania i nic z tego. Ale przyznam, że zaskoczony nie jestem. Chaos staje się normą” – napisał jeden z nich.

Ciekawe, bo ja mam na jutro na 6 rano lot dla mamy z Gdańska do Luton. Nadal potwierdzony. To chyba trochę nienormalne, żeby takie informacje podawać w nocy” – skomentowała w mediach społecznościowych inna podróżniczka.

 

Jeszcze 15 czerwca lotniska informowały o wznowieniu lotów do m.in. Anglii. Wprowadzony wczoraj zakaz ma obowiązywać do 30 czerwca, lecz może zostać przedłużony. Ograniczenie ma związek z koronawirusem.

Na skutek rozporządzenia Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy w Gdańsku odwołał kilka lotów. Władze obiektu, w rozmowie z dziennikarzami Onetu, nie kryją zaskoczenia. „Dowiedzieliśmy się o tym rozporządzeniu wczoraj, tak jak wszyscy” – mówi rzeczniczka lotniska Agnieszka Michajłow.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o