Totalny odlot wicepremiera? Onet ma interes w tym, aby „podważać sensowność działań polskiego państwa”.

Totalny odlot wicepremiera? Onet ma interes w tym, aby „podważać sensowność działań polskiego państwa”.

Poszło o materiał Onetu na temat Polskiej Fundacji Narodowej. Portal ujawnił, że PFN w ciągu kilkunastu miesięcy przeznaczyło około 20 mln zł na opłacanie amerykańskiej firmy marketingowej, która miała promować Polskę za granicą. Pieniądze poszły m.in. na prowadzenie kont w social mediach, które obserwowane są przez kilkunastu użytkowników internetu w skali całego globu.

 

Jak się okazało, na interesie najbardziej skorzystała rodzina narodowo-katolickiego publicysty prof. Marka Jana Chodakiewicza, który słynie z ultraprawicowych, nacjonalistycznych i proPiSowskich poglądów. W rozliczeniach z firmą PR-ową znaleziono przelewy dla niego oraz członków jego najbliższej rodziny (siostry i żony).

Z zarzutami Onet.pl nie zgadza się wicepremier Piotr Gliński. Polityk wypowiedział się na ten temat w wywiadzie dla Programu III Polskiego Radia.

 

Teza jest czysto propagandowa. Nie będę już mówił, kto jest właścicielem tego medium. Ma interes w tym, żeby podważać sensowność działań polskiego państwa. Trudno jest mi to komentować. Wszystkie poważne kraje na świecie walczą o swój wizerunek, walczą o swoją pozycję, bo rywalizacja jest bardzo ostra” – stwierdził prawicowiec, nawiązując tym samym do tego, że Onet jest własnością niemiecko-szwajcarskiego koncernu medialnego Ringier Axel Springer (spółka wydaje również m.in. „Fakt” i tygodnik „Newsweek Polska”).

Trzeba przyznać, że Gliński bardzo skutecznie stosuje PiS-owską metodę „odbijania piłeczki”. Od czterech lat przywykliśmy już do tego, że niemal każda informacja o trwonieniu pieniędzy przez „dobrą zmianę”, jest inspirowana przez zewnętrznych wrogów Polski i najprawdopodobniej stanowi wymysł wrogich mediów.

/nt/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nutka
Nutka
18 września 2019 15:16

Oczywiście, Piotrusiu: „Wszystkie poważne kraje na świecie walczą o swój wizerunek, walczą o swoją pozycję, bo rywalizacja jest bardzo ostra”.. Święte słowa. Tyle, że Polska pod nie-rządami PiSu do poważnych (i poważanych też) krajów na pewno się nie zalicza.

Ryszard
Ryszard
18 września 2019 16:39

Gliński to nie tylko idiota, jako rzecze jego brat, ale też prosta hołota mentalna.

Jantar
Jantar
18 września 2019 16:50

Dyżurny tabletowy jak zwykle w formie. Ocena jego osoby wygłoszona przez jego brata kolejny raz się potwierdza.

daroo
daroo
19 września 2019 14:50

Siedzenie przez długi czas w ciasnym pomieszczeniu (tablecie) ma zgubny wpływ na psychikę 😐