„Tour de Konstytucja”  z Adamem Bodnarem

„Tour de Konstytucja”  z Adamem Bodnarem

Rzecznik praw obywatelskich bierze udział w „Tour de Konstytucja” wraz z Igorem Tuleją, Zbigniewem Hołdysem oraz Danutą Przywarą z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Trasa tury, którą mają zrobić minibusem, obejmuje 130 miast w Polsce. Celem akcji jest obudzenie „energii konstytucyjnej, polskiej”. „Takie…sprzymierzenie obywateli wokół tej idei, jak± jest Konstytucja, najważniejsze prawo dla nas” – powiedział.

 

Pierwszym miastem, jakie w piątek odwiedzili był Radom. Niestety, nie każdy z uczestników będzie mógł być w każdym z miast na trasie. „Ja się wybieram jeszcze do Częstochowy, Zawiercia, Opola oraz Wrocławia” – dodał rzecznik.

Celem objazdu  ma być stworzenie okazji do spotkań i rozmów o Konstytucji. To także okazja do wyjaśniania obywatelom zawiłości związanych z interpretacją Konstytucji i jej znaczeniem w naszym codziennym życiu. Chcemy pokazać, że Konstytucja jest ideą, która łączy ludzi i spaja społeczeństwo – tłumaczy prof. Bodnar.

Wychowywałem się na westernach – opowiada z kolei muzyk, Zbigniew Hołdys –  i zawsze podobały się na dwie rzeczy, że plemię czy szczep indiański miał swoje niewzruszone reguły i …szeryfowie walczyli o utrzymanie prawa, i nigdy go nie łamali”.

 

Inicjatorem akcji jest Robert Hojda z Kongresu Obywatelskich Ruchów Demokratycznych, który wskazał, że „Tour de Konstytucja”  nie jest przedsięwzięciem skierowanym przeciwko komukolwiek. W spotkaniach nie biorą udziału politycy. Chcemy rozmawiać z ludźmi jak normalni obywatele. Spotkania mają mieć rodzinną, piknikową atmosferę.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

Wspierają nas prawnicze stowarzyszeń Iustitia i Themis, prokuratorzy z Lex Super Omnia, adwokaci z Defensor Iuris i Helsińskiej Fundacja Praw Człowieka. Tura ma też wsparcie organizacji pozarządowych jak Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Wolnych Sądów, Komitetu Obrony Demokracji czy edukacyjnego Protestu z Wykrzyknikiem.

Szerokiej drogi!

/td/

TOK Fm

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Stanisław
Stanisław
5 czerwca 2021 14:04

Kiedyś była peregrynacja obrazu z Jasnej Góry… A teraz można wsadzić w ramy zdjęcie Bodnara i w Polskę! Oświecać ciemny lud!

Lidia
Lidia
7 czerwca 2021 13:21
Reply to  Stanisław

Wybierz się na jedno ze spotkań, to dowiesz się w jakie jajo robi Cię PiS do spółki akolitami.
Zapewniam, zdziwisz się niesamowicie.
A tak na marginesie, kto Ci broni zorganiozowac inny tur. Aaaa. rozumiem! Trzeba się napracować, a to nie w Twojej naturze.

Marek
Marek
7 czerwca 2021 16:09
Reply to  Lidia

Pięknie podsumowane. Poza plusikiem podkreślę postem.