Tralalala wariactwo trwa, świat inny wymiar w Polsce ma…

W środku Europy jest taki kraj…

Od 4 lat żyję w państwie, gdzie kłamstwo stało się jedyną prawdą, nepotyzm sprawiedliwością, korupcja naturalnym zaspokojeniem potrzeb rządzących, agresja sprawiedliwością dziejową, niedouczenie powodem do dumy.

Gdyby to, co wyprawia się w Polsce było tematem jakiejś książki z gatunku fantasy, to zaśmiewałabym się do łez. Śmiałabym się i jednocześnie pukała w głowę, nie rozumiejąc, co z tą książkową społecznością nie tak, iż pozwala po sobie jeździć jak po łysej kobyle, że jest aż takie przyzwolenie na demolkę państwa, że w ogóle niesamowitą wyobraźnię miał autor, opisując coś takiego. Po przeczytaniu, odłożyłabym tę książkę, by już nigdy do niej nie wrócić, bo wydałaby mi się totalnie wydumana, oderwana od realiów, bez sensu.

Problem jednak polega na tym, że to się dzieje naprawdę i to już od 4 lat. To nie jakiś książkowy twór, matrix, ale nasza polska rzeczywistość, więc ani się pośmiać, ani przejść nad tym do porządku dziennego. Gdzie się nie ruszę, gdzie nie spojrzę tam stykam się z totalnym absurdem i realiami jak w krzywym zwierciadle. I im głębiej w to wchodzę, tym mniej rozumiem. Od 4 lat żyję w państwie, gdzie kłamstwo stało się jedyną prawdą, nepotyzm sprawiedliwością, korupcja naturalnym zaspokojeniem potrzeb rządzących, agresja sprawiedliwością dziejową, niedouczenie powodem do dumy, postawa roszczeniowa podstawą rozwoju państwa, niezaspokojona żądza władzy i kasy należy się jak psu zupa, a buta i arogancja brylują na politycznych salonach, pozwalając i nam, maluczkim, na coraz większe hołdowanie tym demonom.

 

Staje przede mną facet i mówi, że polska służba zdrowia jest najlepsza w Europie, a na SOR-ach umierają ludzie, lekarze padają z przepracowania, posiłki w szpitalach mogą prowadzić do wyniszczenia głodowego pacjentów. Gwiazda polskiej edukacji uwiła sobie bezpieczne gniazdko w Brukseli, jej następca zachwala reformę, a szkoły ledwo zipią. Prezydent opowiada bajeczki o tym, jakoby zagrożenie klimatyczne to jakaś manipulacja, woli bronić interesów grup społecznych, a smog wywołuje coraz bardziej tragiczne skutki, upały stają się nie do zniesienia, ludzkość staje na granicy zagłady. Były minister rolnictwa chce karać dzieciaki za udział w strajku klimatycznym, zapominając, ile się napracował, by rozwalić polski ekosystem. Premier już kilkakrotnie został przyłapany na kłamstwie, a co wystąpienie to bajdurzy jak z nut. Prezes partii rządzącej wciąż gada o wolności i rozkwicie demokracji, jednocześnie rozwalając praworządność, idąc przez Polskę z hasłami nienawiści, obrażając każdego, kto się pod jego słowami nie podpisuje.

Służba zdrowia, przemysł, edukacja, przedsiębiorczość, kultura, wojskowość, dyplomacja zagraniczna, inwestycje, stosunki społeczne… to wszystko leży i kwiczy. 4 lata! Wystarczyły 4 lata, by zamienić Polskę w skansen nietrafionych decyzji, fatalnego gospodarowania, politycznej mitomanii. Wystarczyły 4 lata, by Polak Polakowi stał się wrogiem, a o wzajemnym szacunku, uśmiechu czy życzliwości można zapomnieć.

Co będzie po kolejnych czterech, jeśli uda się PiS-owi wygrać i mieć większość parlamentarną? Władza przejmie już całkowicie kontrolę nad wymiarem sprawiedliwości, media niezależne będą musiały przejść do podziemia, UE ciachnie nam dotacje, co znacznie pogorszy sytuację gospodarczą,  część narodu z wyciągniętą ręką będzie żądała jeszcze więcej i więcej, Polska Instytucja Kościelna będzie pławić się w luksusie, policja będzie karała za wszystko jak leci, wolność i swoboda staną się pustymi słowami, Konstytucja zostanie przerobiona na pisowską modłę, podatki nas zeżrą, bo przecież ktoś będzie musiał zarobić na rozdawnictwo kasy, a prawa człowieka wylądują w koszu na śmieci. Widzę ciemność i tylko ciemność…

Taką właśnie Polskę zafunduje nam prezes, który już dzisiaj nie ukrywa swoich planów. Wielu Polakom to się podoba, bo najważniejsze jest przecież to, by do władzy nie wrócił wróg numer jeden, czyli PO, by i inne partie opozycyjne oblizały się smakiem. Jakże skutecznie Kaczyński wbił ludowi do głowy, że jego partia może wszystko, bo i tak jest lepsza od poprzedników. Stąd to nieustające uwielbienie i pełna akceptacja. Tej partii wolno wszystko, bo zasługuje ona na swoje koryto, tym bardziej, że ochłapami z niego umie się podzielić, a nie tak jak poprzednicy.

 

Jeszcze kilka dni do wyborów. Nie ukrywam, że jestem pełna niepokoju. Nie tylko dlatego, iż dzięki ciężkiej pracy Kościoła i rzuconym kolejnym obietnicom, zapewne wielu Polaków zagłosuje na PiS, ale obawiam się też, jaką decyzję podejmą ci, którzy z zasady na wybory w ogóle nie chodzą. Czy i tym razem odpuszczą, uważając, że polityka ich nie dotyczy, wierząc w swoją dobrą karmę, której żadna władza nie zaszkodzi? Co zrobimy, gdy okaże się, że rację miał Kochanowski, pisząc „(…) Nową przypowieść Polak sobie kupi/  Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi”?

Obawiam się też sytuacji, gdy jednak PiS nie osiągnie zamierzonego celu. Znając prezesa i jego ludzi, podejrzewam, że są przygotowani na każdy wariant i raz zdobytej władzy tak szybko nie oddadzą. Co wymyślą, by może unieważnić wybory czy tak je zmanipulować, by móc spać spokojnie?

Tamara Olszewska
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

13
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
MarekobserversmętekTamaraIrena Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek123454321
Maciek123454321

Przypomina mi to naszego naiwniaka, który kupuje starego rzęcha u cwaniaka w szemranym komisie. Stary, zardzewiały gruchot, ale na liczniku 150.000 km. I naiwniak kupuje, naiwniak płaci. MY CHCEMY BYĆ OSZUKIWANI!!!!!

rob82
rob82

zgadza sie polak lubi byc pietnowany lubi dostawac hajs mowiac ze to rzad mu dal za darmo a defacto zaplacil w podatkach dwa razy tyle co dostal, lubi tez wyzywac sasiada i kazdeg co z nim sie nie zgadza albo jest innej opcji politycznej. mam nadzieje ze kiedys zmadrzejemy i przestaniemy sie klocic ale bez wojny sie chya nie obedzie

filipek
filipek

Dokładnie tak, ludzie głosują na partię która na liczniku miałą 8 lat rządów lecz teraz ktoś skręcił licznik na 0 i probuje wcisnac jako nówkę

Aysha
Aysha

Dokładnie…co w nas siedzi, że tak lubimy być rolowani !?!?

Irena
Irena

GLUPOTA….od wiekow GLUPOTA !!! Madrych , zdolnych ludzi się deprecjonuje ….zostaje glupota .

Zbyszek
Zbyszek

To jest po prostu jeden woelki Amber Gold.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

LIMERYK PESYMISTYCZNY A.D. 2022

Pewien facet rodem z Żoliborza
Śnił o władzy od morza do morza.
Zupełnie nie rozumiał,
Że tylko niszczyć umiał!
Teraz robi, co każe Sierioża*).

*) Siergiej Szojgu – bliski współpracownik Putina.
W styczniu 2022 r. mianowany przez niego
gubernatorem Republiki Nadwiślańskiej – dawnej Polski.

Zbyszek
Zbyszek

Prośba do autorki tego artykułu. Pisanie, że pisowcy to głupki nie ma sensu. Proszę przedstawić poglebioną analizę, dlaczego to wszystko jest akceptowane przez tak dużą część społeczeństwa. Co po 89′ zrobiliśmy źle. Ja uważam, że po dobrych 30 latach znów czeka nas 40 lat barbarzyństwa, biedy i ciemnoty. Później znów jakieś powstania, walki, barykady i poeci opiewający bohaterstwo kolejnych straconych pokoleń. Tyle, że teraz nie bardzo będzie na kogo zwalić winę. Ani Niemcy ani Rosjanie się nie mieszają. Sami sobie to robimy. Zresztą jak zawsze.

Irena
Irena

GLUPOTA ., GLUPOTA , GLUPOTA……która jest w genach dużej części społeczeństwa ….to jest moja, poglebiona analiza !!!

Tamara
Tamara

nie napisałam, że są głupkami. To już jest swobodna nadinterpretacja moich słów.

smętek
smętek

Homo sovieticus żyje, ma się dobrze, radość go rozpiera, że pamięta o nim dyktator i nakazuje przekazywanie pieniędzy. No bo co to za życie jak trzeba samemu o wszystko zabiegać, starać się, dokonywać wyborów. Znacznie łatwiej bytować otrzymując dary.

observer
observer

Jak zawsze opnie przerażająco prawdziwe. Wszyscy ludzie przy zdrowych myślach też tak widzą naszą smutną rzeczywistość. Sam mam poczucie, że śnię jakiś koszmarny sen i zaraz się obudzę i wszystko będzie dobrze. Ale to nie sen, niestety, ani nawet koszmar senny………… O przyszłości, po ewentualnej wygranej PiS-u (względnie „podrasowanych” przez nich wynikach wyborów, wolę nie myśleć!
A przy okazji, ten co chciał karać dzieciaki to był nomen omen od ochrony środowiska

Marek
Marek

Bardzo dobry tekst p. Tamaro. Poparcie dla PiS to jest pewien socjologiczny fenomen, o czym już kilka razy w swoich komentarzach wspominałem, Nie było partii z taką ilością afer i aferek i tak wysokim poparciem To jest naprawdę zadziwiajace. I nic nie wskazuje żeby cokolwiek się stało, z tym poparciem. Niestety żadne rzeczowe argumenty nie docierają do zwolenników PiS. Nie docera nawet katastrofa służby zdrowia jaka rozgrywa się na naszych oczach. Każdy inny rząd w ostatnim 30 leciu został by w wyborach zmieciony ze sceny politycznej,a PiS poparcie nawet nie drgnie. I co niektórzy naprawdę wierza że są leczeni przez… Czytaj więcej »