Triada policji: omerta, paralizator i nowenna

Dokąd wyparowało 200 baniek? Internauci sugerują: poszły na pomnik

System wysokich nagród tworzy najbardziej trwałe więzi wśród nagrodzonych.

Ministrowie rządu PiS nagrodzeni zostali premiami rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych – 21 konstytucyjnych ministrów (od 65 100 zł rocznie do 82 100 zł), 12 ministrów w KPRM (od 36 900 zł rocznie do 59 400 zł) oraz była premier Beata Szydło (65 100 zł).

Jeżeli zestawiamy system nagród PiS z brakiem podobnego premiowania w poprzednim rządzie koalicji PO-PSL, to nie należy być zdzwionym, że politycy Platformy oczekują uzasadnienia wypłaty „bulwersujących” i „nielegalnych” nagród dla ministrów, zwłaszcza dla tych, którzy się nie sprawdzili i zostali dymisjonowani.

Można tylko mniemać, ile ciężarówek ośmiorniczek mogliby zakupić ministrowie Platformy, gdyby podobnym konfetti szmalu sami się obsypali. Jestem wyrozumiały tylko dla Beaty Szydło, która kilka dni temu sama siebie publicznie pochwaliła za rekonstrukcję rządu, bo sama siebie zrekonstruowała: – „Dotrzymałam słowa, bo rekonstrukcja nastąpiła”.

System wysokich nagród tworzy najbardziej trwałe więzi wśród nagrodzonych. Trzymają się razem w chwilach kryzysu i nawzajem o sobie nie powiedzą złego słowa: ani mru-mru. W języku powszechnie znanej organizacji nazywa się to omerta.

Jak inaczej można interpretować nagrodzenie wysokimi odprawami – po kilkadziesiąt tys. zł. (od 45 do 70) – komendantów dolnośląskiej policji, którzy ukrywali okoliczności śmierci Igora Stachowiaka? Za kilkadziesiąt tysięcy złotych większość podobnych ludzi o letniej moralności będzie trzymało „mordę w kubeł”. Za omertę się płaci.

Platforma Obywatelska domaga się dymisji wiceministra Jarosława Zielińskiego, który w MSWiA odpowiada za policję. Wolne żarty, Zieliński to wyżarciuch, wie, jak nic nie potrafiąc, budować swoją pozycję w oczach prezesa Kaczyńskiego. Albowiem Zieliński wie, czym zastąpić miesięcznice smoleńskie, które niebawem się skończą. Mianowicie policjanci będą obchodzić nowenny niepodległościowe – każdego 11 dnia miesiąca – na klęczkach w kościołach.

Wiceministra niejako pochwalił minister spraw wewnętrznych. Joachim Brudziński w Gorzowie Wlkp. stwierdził, że za rządów PiS wzrosło zaufanie Polaków do policji. Na twittterowym koncie PiS zacytowano nawet słowa Brudzińskiego: – „Troska o zdrowie i bezpieczeństwo nie powinna mieć ceny”. Dodajmy: niskiej ceny.

Taka obowiązuje triada wartości w policji pod zarządem PiS: omerta, paralizator i nowenna.

Waldemar Mystkowski

Polecamy również

  •  
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

11
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
AndrzejsmętekZwinkaMarcinJoanna Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Andrzej
Andrzej

Morda w kubeł a kasa do kieszeni- to się bilansuje.

Plus ujemny
Plus ujemny

Wraca bijące serce PiS.
Niedługo otworzą sklepy za żóltymi firankami gdzie kadra będzie się zaopatrywać za 50% ceny rynkowej – wzór dał sam Morawiecki – w porządnej scentralizowanej strukturze przykład idzie z góry.
Ale pocieszam się że wrócą także kawały na temat Pana Władzy.

Rozbawiony
Rozbawiony

„Jeżeli zestawiamy system nagród PiS z brakiem podobnego premiowania w poprzednim rządzie koalicji PO-PSL…”

🙂 🙂 🙂
Wystarczy kilka minut, by znależć w necie tabelkę z zestawieniem nagród w poszczególnych ministerstwach za lata 2008 – 2012. W sumie – 531.440.000 zł. nagród.
Tyle wypłacił sobie rząd PO/PSL. Wszyscy rządzący mają wspólny mianownik – łatwość w sięganiu po kasę podatnika 🙂

Joanna
Joanna

To, co zaprezentowałeś jako informacja o nagrodach dla ministrów PO – PSL, to się nazywa manipulacja, bo artykuł nie dotyczył nagród w poszczególnych ministerstwach za 4 lata, ale nagród dla ministrów i premiera w jednym roku. Trochę uczciwości by się przydało przy żonglowaniu danymi, bo 4 lata to nie rok, a wszyscy pracownicy ministerstwa, to nie kilkudziesięciu ministrów, no chyba, że zachęcasz PiS, żeby sobie nie żałowali i na samą wierchuszkę ich rządu w jednym roku wydali tyle ile PO-PSL na wszystkich zatrudnionych w ministerstwach w 4 lata i to jeszcze jest dla Ciebie usprawiedliwione. Nie ma co, hojny jesteś.… Czytaj więcej »

Marcin
Marcin

Uderz w stół, a Joanna się odezwie 🙂

smętek
smętek

Pani Joanna przeprowadza logiczny wywód z którego wynika oczywistość oczywista 4 lata to więcej niż 1 rok. Prawda?

Joanna
Joanna

A co myślałeś, że głupoty można gadać bezkarnie. Wystarczy, że PiS mi to serwuje każdego dnia. Jak chcesz rozmawiać z debilami nie umiejącymi czytać, to zmień portal. A na sam koniec, to jak rozumiem, „uderz w stół”, to cała merytoryczna siła Twojego argumentu. Mnie zawsze uczono, żeby wiedzieć, co się mówi, a mówić wszystkiego, co się wie, bo na ogół wychodzi głupota albo pustka. PS. Na oko.press masz całą analizę na co te 531,44 mln zł wydał Tusk i, jakie zdziwko, nie na swoje i ministrów nagrody. No ale Tusk to była dojna zmiana a PiS to dobra zmiana, na… Czytaj więcej »

Andrzej
Andrzej

Matematyka genetycznych daje inny wynik.

Zwinka
Zwinka

Dobry Marcin, dobry. Podaj Panu czapeczkę !

Zwinka
Zwinka

No tak, ale poprzednie rządy to byli „komuniści i złodzieje”, a PiS ustami Beaty Szydło zapewniał, że „wystarczy nie kraść” !!!

smętek
smętek

No ja bardzo przepraszam, ale 513 tys. przez 4 lata a kwoty wypłacone teraz za rok to chyba jest znacząca różnica. różnica. Tym bardziej, że PO/PSL wypłacał (tak się złożyło) nagrody jubileuszowe. Kiedyś nie mogliście spać z powodu ośmiorniczek, które w Biedronce za marne pieniądze można było kupić a nie ruszają was rozbijane, co czas jakiś, samochody rządowe.