Triumf Rydzyka! Prokuratura nie zajmie się urodzinami Radia Maryja

Triumf Rydzyka! Prokuratura nie zajmie się urodzinami Radia Maryja

Posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus złożyła zawiadomienie ws. urodzin Radia Maryja do Prokuratury Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu. Polityczka uważa, że organizatorzy imprezy dopuścili się łamania obostrzeń przeciwko COVID-19.

 

Prokuratura Rejonowa odmówiła jednak wszczęcia postępowania w tej sprawie.

„Odmówiliśmy wszczęcia śledztwa w tej sprawie wobec stwierdzenia braku znamion czynów zabronionych. (…) Osoby, które zorganizowały i celebrowały uroczystości, nie dopuściły się w naszej ocenie zaniechań, które mogły przyczynić się do niekontrolowanego roznoszenia choroby zakaźnej” – przekazał w rozmowie z dziennikarzami Polskiej Agencji Prasowej szef PR Bartosz Wieczorek.

Dodał też, że organizatorzy zgromadzenia apelowali, aby w tegorocznej uroczystości wzięła udział mniejsza liczba wiernych niż w czasach przed rozpoczęciem pandemii.

 

„Nie zorganizowano ich, jak co roku, w dużej hali przy ul. Bema, a w świątyni w kulminacyjnym momencie było 200 osób przy powierzchni sanktuarium, która wynosi ponad 3000 mkw. Do tego rozstawione zostały środki do dezynfekcji, a uczestników wydarzenia informowano o konieczności przestrzegania zasad reżimu sanitarnego”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Podczas wspomnianych urodzin Radia Maryja założyciel stacji, Tadeusz Rydzyk, publicznie bagatelizował problem pedofilii w Kościele i bronił bp. Edwarda Janiaka. Duchowny, przypomnijmy, oskarżany jest o krycie zboczeńców w sutannach.

/nt/

Źródło: wp.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
druh Marek
druh Marek
22 stycznia 2021 18:29

Ten cwany biznesmen w sutannie od dawna pluje nam w twarz i śmieje się z narodu, który kupuje od niego zatrutą propagandową strawę. Samo zdjęcie świadczy o tym, iż naruszono przepisy sanitarne dot. Covid-19. Inspektorzy sanitarni – dawniej podlegający samorządom wojewódzkim i powiatowym, dzisiaj podlegają wojewodom- to nominaci PiS-u i nie otworzą ust, by skrytykować jakiegoś jegomościa w sutannie a co dopiero jednego z najbogatszych Polaków.

Antykaczor
Antykaczor
22 stycznia 2021 18:29

To było do przewidzenia. System pana Zero działa. Ale trzeba składać doniesienia. Kiedyś to się przyda. Na razie grają nam na nosie. Do czasu

Waldemar
Waldemar
22 stycznia 2021 18:54

No cóż, jak za czasów Trumpa są fakty i „fakty alternatywne”.

Zwinka
Zwinka
22 stycznia 2021 19:05

Też mi niespodzianka. Przecież Tadeusz R. to prawdziwy właściciel Polski. Żaden pisowiec mu jie podskoczy, bo gniew złotego cielca oznaczałby utratę władzy.

Agnieszka
Agnieszka
22 stycznia 2021 20:01

Polacy, macie zamiar dalej to akceptowac czy zaczniecie wymagac prawa w tym idiotycznym kraju?

Marek
Marek
23 stycznia 2021 13:06
Reply to  Agnieszka

Świadomych Polaków ma pani w Polsce może 5%, reszta to niewolnicy, indoktrynowani kato-faszystowską ideologią, od małego uczeni do gięcia kolan i karku. Co 5%, podzielone między różne frakcje, pacyfistycznie nastawione, może zrobić? Tylko emigrować, zostawiając posłusznych niewolników samym sobie. Woli walki nie ma, dlatego to wszystko przechodzi.
W USA choć tłum był okłamany i zmanipulowany to przynajmniej działał. Oni mają wpojone podstawowe wartości demokracji i nawet jak błądzą to z nich korzystają (dot. źródeł władzy). A Polacy mają wpojone wartości dobrego niewolnika – posłuszeństwo panu,

Agnieszka
Agnieszka
22 stycznia 2021 20:53

Jak mozna tolerowac nadal to berprawiw i bezkarnosc kleru: dziwisz nie stanie przed sadem, rydzyk tez nie. Kim oni sa do cholery?

Margarita
Margarita
23 stycznia 2021 12:55
Reply to  Agnieszka

Dziwię się, że ludzie zbulwerowani postępkami duchownych, nic nie robą, aby cokolwiek zmienić. To jest hipokryzja, mówi się co innego i robi też co innego. Jeśli dzieje się źle w tym środowisku, to dlaczego ludzie tam chodzą? To jest oczywiste, że tam nie ma ducha Bożego. Tak dzieje się od wieków, obłuda i zakłamanie. Najlepsze wyjście, to szukać środowisk religijnych, w których członkowie postępują i mówią zgodnie z Biblia. Polityka nie ma dla nich żadnego znaczenia.. Ludzie pokorninie szukają poklasku, trzymają się ustalonych zasad Bożych.
.

Piotr
Piotr
23 stycznia 2021 09:18

Proszę państwa, na tym własnie polega dyktatura: związani z nią ludzie są bezkarni. Gdyby radiowy piernik – biznesmen z Torunia kogoś zabił, też by mu nic nie zrobiono. Podobnie jak nic nie zrobili i nie zrobią zabójcy Pawła Adamowicza.
Musimy bronić się sami, policja i prokuratura są przeciw nam.

Margarita
Margarita
23 stycznia 2021 13:11

Trzeba o tym wiedzieć, że każda władza świecka istnieje z przyzwolenia Bożego, jednak nie góruje nad władza Boga. On dopuszcza różnego typu władze, by ludzie mogli się określić kogo tak naprawdę popierają. Co uważają za słuszne, a co nie, by podjęli właściwe kroki co do opowiedzenia się za prawowitym władca. Człowiek nie jest wstanie niczego zrobić w tym kierunku, by było dobrze, by był pokój i ład. Mieszanie religii z polityką daje gorsze relacje pomiędzy władza i ludźmi, oraz pomiędzy ludźmi i Bogiem. Religia, która wiąże się z polityką nie ma na myśli dobro ich członków. Dąży raczej do władzy, ogromnych wpływów i bogactwa. Kto zna Biblię wie, że Jezus był daleki od takich spraw i tego samego oczekiwał od swoich naśladowców. Religia, która walczy o wpływy, podpiera się nacjonalizacja, nie dąży do pokoju, a raczej krzewi podziały. Od. takiej religii trzeba uciekać, ta droga jest zwodnicza, nie ma nic z Jezusowej wizji świata.