Triumfalny come back skompromitowanej „Solvere”. Robi kampanię PiS–owi…

Za czyje pieniądze premier Morawiecki prowadzi swoją kampanię wyborczą?

…donosi portal naTemat i szybko dodaje słówko „nieoficjalnie”, po czym informuje, że za kampanię PiS przed wyborami samorządowymi w dużej mierze odpowiadają Anna Plakwicz i Piotr Matczuk.

A kim są ci Państwo? Wiadomo: to twórcy spółki Solvere, bohaterowie „afery billboardowej”, jednej z większych afer rządów PiS, ci sami, którzy według CBA złamali swego czasu ustawę antykorupcyjną. To wcale nie przeszkadza w tym by nadal byli pracownikami Kancelarii Premiera. Plakwicz jest dyrektorem Departamentu Obsługi Medialnej, a Matczuk dyrektorem Centrum Informacyjnego Rządu.

Obydwoje państwo od lat pracują dla Prawa i Sprawiedliwości, a po wyborach z 2015 roku zajmują dyrektorskie stanowiska w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Odeszli z KPRM w maju 2017 roku. Kilka dni wcześniej założyli firmę Solvere, która na zlecenie Polskiej Fundacji Narodowej przygotowała kampanię „Sprawiedliwe sądy”. Plakwicz i Matczuk wystawili PFN faktury na prawie 1,2 mln złotych.

„Przychodzą na Nowogrodzką na zebrania sztabu. Faktycznie to oni przynoszą pomysły, w PiS wszyscy o tym wiedzą” – mówi portalowi osoba znająca kulisy kampanii. Widać to po kampanijnych działaniach. Niedawno PiS wypuściło spot „Totalna awantura to nie program dla Polski”, który pokazywał „agresywne twarze” opozycji. Koncepcja podobna do tej z kampanii „Sprawiedliwe sądy”, gdzie uosobieniem patologii w sądownictwie stał się sędzia, który ukradł kiełbasę.

Plakwicz i Matczuk odpowiadają też za to, jak prezentuje się na spotkaniach wyborczych premier Morawiecki. W ostatni weekend był w Sandomierzu, gdzie przede wszystkim straszył opozycją – że ta będzie zabierać 500+ i likwidować CBA oraz IPN. Ostatecznie jednak go nie dopilnowali, skoro zdobył się na kłamstwa szyte zbyt grubą nitką, które znalazły swój przykry wyraz w ostatnich sondażach.

W tym wszystkim jest jednak jedno proste pytanie: jak Plakwicz i Matczuk łączą etatową pracę w Kancelarii Premiera z pracą przy kampanii PiS?

„Anna Plakwicz i Piotr Matczuk nie są członkami sztabu wyborczego PiS –czytamy w odpowiedzi Centrum Informacyjne Rządu – ani żadnego innego sztabu wyborczego. Swoje obowiązki wykonują na podstawie opisu stanowiska pracy w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zadania, które realizowane są w poszczególnych komórkach wynikają z Regulaminu Organizacyjnego Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i Wewnętrznych Regulaminów Organizacyjnych komórek”. Tylko tyle i aż tyle.

/jp/

Źródło: naTemat

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Zwinka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

Anię Plakwicz cieszy „frekfencja”. I wszystko jasne, Bezczelne niedouki skoczyły do gardła Polsce. Wow, Aniu Plakwicz, wow.