Trójka i Marek Niedźwiecki wydają oświadczenia. Spór trwa w najlepsze

Trójka i Marek Niedźwiecki wydają oświadczenia. Spór trwa w najlepsze

Wiemy już na pewno, że dokonano ręcznej manipulacji polegającej na zmianie kolejności piosenek, na które głosowali słuchacze Trójki. Nasi radiowi informatycy przeanalizowali logowania osoby odpowiedzialnej za kolejność piosenek w elektronicznej wersji listy. Według głosów słuchaczy Kazik powinien być na miejscu czwartym” – napisał Dyrektor Trójki w oświadczeniu zamieszczonym w sieci.

 

Dyrektor-Redaktor Naczelny rozgłośni Tomasz Kowalczewski sprecyzował, że za manipulację odpowiedzialny jest „prowadzący tego dnia audycję”.

Z naszych ustaleń wynika, że to prowadzący tego dnia audycję zdecydował o przestawieniu piosenki „Twój ból jest większy niż mój” na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste. Przez te zabiegi ucierpieli inni wykonawcy i nie była to niestety pierwsza taka ingerencja w wolę słuchaczy” – stwierdził Kowalczewski.

 

W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia” – napisał prowadzący tego dnia wydanie listy przebojów Marek Niedźwiecki.

Niedźwiecki pracował w Trójce od 1982 r. i przez lata był uważany za filar stacji.

Konflikt między Niedźwieckim i władzami Programu III PR ma związek z ostatnim notowaniem Listy Przebojów Trójki, które zostało cofnięte po tym, gdy okazało się, że na szczycie zestawienia znalazła się piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika. Rockowy artysta ostro zaatakował w utworze PiS i prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zbyszek
Zbyszek
18 maja 2020 09:28

Przyznam, że ostatnio rzadko słuchałem trójki A tu nagle słyszę o jakiejś aferze. Kto tam teraz w tej trójce rządzi? Kolega Kierownik czy Gajowy Marucha? No bo chyba nie Pan Sułek?

Podnóżek nie dla idiotów
Podnóżek nie dla idiotów
18 maja 2020 10:49

Najlepiej to wyszedł na tym Staszewski on sprawy nie komentuje bo pije szampana. Takiej promocji to się pewnie nie spodziewał

Jacek Doliński
Jacek Doliński
18 maja 2020 11:17

Bardziej ufam Niedźwieckiemu niż jakiemuś PiSiemu lokajowi, który z pańskiej łaski dziś jest dyrektorem Trójki, a jutro może odejść w niebyt.

Jantar
Jantar
18 maja 2020 14:14

Lata 80-e, pierwszy magnetofon kasetowy i pierwsze kasety do nagrywania. Sobotnie wieczory obowiązkowo Lista przebojów programu III prowadzona przez Marka Niedźwieckiego. Jedyne miejsce, gdzie można było usłyszeć masę utworów najróżniejszej maści tak z polskiej sceny, jak z zagranicznej. Ehhh, wprawdzie od lat już nie słuchałam, ale na to wspomnienie łezka w oku się kręci…

Piotr
Piotr
19 maja 2020 00:53
Reply to  Jantar

Heh, pamiętam. Nie mój magnetofon, tylko starszego brata, dlatego też filtrowana lista, ale do tej pory pamiętam Lombard, Perfect, czy też I want to break free ( to było też w tv – K. Krawczyk) . Sorry, ale wtedy namiastka wolności wyła w trójce. Czasoprzestrzeń uległa zawinięciu i usuwa błędy,,

Jantar
Jantar
19 maja 2020 11:18
Reply to  Piotr

Lombard, Perfect, Budka Suflera, Ostrowska, Banda & Wanda, Kombi, Bajm, Kora z Maanamem… Queen, Europe, WHAM!, Modern Talking i cała masa innych… I głos Niedźwieckiego pomiędzy nimi…

Jantar
Jantar
18 maja 2020 11:33

A Schreiber już wypowiedział się, że to „kuriozalna historia z piosenką, której nikt nie znał i listą, która nikogo nie obchodzi”. Morawiecki dorzucił, że cała sprawa to temat zastępczy. No bo przecież władza ma prawo decydować, co obywatele mogą słuchać. Sam Kaczyński przecież mówił w wywiadach: „To my wiemy, co jest najlepsze dla obywateli! Dla ich szczęścia. I my zmusimy każdego, żeby był szczęśliwy!”.

Kamil
Kamil
18 maja 2020 11:41

Czy wy jesteście ślepi? Cała ta aferka z jedną piosenką to pisowska prowokacja żeby przykryć film Siekielskich. Dzięki temu Ziobro nie musi się tłumaczyć gdzie jest komisja do zbadania pedofilii w kk.

Jantar
Jantar
18 maja 2020 14:33
Reply to  Kamil

Filmu Sekielskich przykryć się nie dało i na pewno się nie da. Nie „aferką” z piosenką i listą przebojów. Zauważ, że cały weekend wałkowane były właściwie tylko te 2 tematy.

Nie zgadzam się z tym, że to „pisowska prowokacja”, nic nie znacząca „aferka”. Otóż nie, ta władza przywraca cenzurę. Tą cenzurę, która odeszła wraz z komunizmem. Przypominam, że było już palenie książek przez kapłanów w różnych plebaniach, palenie maskotek i różnych drobiazgów, które kościół uznaje za symbole „innych religii lub szatana”. Powiesz zapewne, że to przecież księża palili. Zgoda, ale zadam ci pytanie: czemu żadna władza pisowska tego nie skrytykowała? Czemu pisowscy pominęli to milczeniem, a niektórzy nawet brali w tym udział i pochwalali? Wiesz, jaka jest odpowiedź na to pytanie? Powiem ci. Bo ta władza chce decydować o tym, co Polacy mogą czytać, co mogą słuchać, co mogą oglądać, na jakie sztuki i wystawy mogą chodzić, co może być kręcone i pokazywane w kinach. Kaczyński jasno to powiedział w wywiadach na początku 2016 r.: „Tylko my wiemy, co jest dla Polaków najlepsze!”. I powiem jeszcze to, że nikt nie ma prawa nikomu narzucać, co mamy czytać, słuchać, oglądać, jakie mamy mieć zdanie na różne tematy. Bo to są właśnie nasze wolności osobiste, które władza próbuje nam odbierać i cała afera jest właśnie o te wolności, a to nie jest kwestia nic nie znacząca. Jeśli pozwolimy na odebranie mam wolności osobistych, prawa do decyzji w najróżniejszych kwestiach to staniemy się niewolnikami tej władzy. Dzięki takim pozornie nic nie znaczącym sprawom władza bada, na ile może sobie pozwolić, zabiera nam wolności metodą plasterków salami, nie pozwala nam na nasze własne zdanie i wyrażanie go. To samo dotyczy filmu Sekielskich, który nigdy nie ujrzałby światła dziennego, gdyby nie te wolności osobiste, które teraz władza próbuje nam odbierać.

wiśnia
wiśnia
19 maja 2020 11:43

Afera w trójce i film Sekielskich idealnie pokazują obraz tego co się dzieje w Polsce pod (nie)rządami pisdzielców. Cały czas mam nadzieję że dobrozmianowcy , a przynajmniej jakiś ich procent, otworzą oczy i zobaczą jak po 5 latach wygląda pisland, dawniej 3RP