Trójka i Marek Niedźwiecki wydają oświadczenia. Spór trwa w najlepsze

Trójka i Marek Niedźwiecki wydają oświadczenia. Spór trwa w najlepsze

Wiemy już na pewno, że dokonano ręcznej manipulacji polegającej na zmianie kolejności piosenek, na które głosowali słuchacze Trójki. Nasi radiowi informatycy przeanalizowali logowania osoby odpowiedzialnej za kolejność piosenek w elektronicznej wersji listy. Według głosów słuchaczy Kazik powinien być na miejscu czwartym” – napisał Dyrektor Trójki w oświadczeniu zamieszczonym w sieci.

 

Dyrektor-Redaktor Naczelny rozgłośni Tomasz Kowalczewski sprecyzował, że za manipulację odpowiedzialny jest „prowadzący tego dnia audycję”.

Z naszych ustaleń wynika, że to prowadzący tego dnia audycję zdecydował o przestawieniu piosenki „Twój ból jest większy niż mój” na miejsce pierwsze, a piosenka wybrana przez słuchaczy z największą liczbą głosów spadła na miejsce szóste. Przez te zabiegi ucierpieli inni wykonawcy i nie była to niestety pierwsza taka ingerencja w wolę słuchaczy” – stwierdził Kowalczewski.

 

W związku z sytuacją, która zaistniała wokół piątkowego notowania LP3 oraz posądzeniem mnie o nieuczciwość w przygotowywaniu audycji, którą prowadzę od ponad 35 lat, kończę współpracę z Programem III Polskiego Radia” – napisał prowadzący tego dnia wydanie listy przebojów Marek Niedźwiecki.

Niedźwiecki pracował w Trójce od 1982 r. i przez lata był uważany za filar stacji.

Konflikt między Niedźwieckim i władzami Programu III PR ma związek z ostatnim notowaniem Listy Przebojów Trójki, które zostało cofnięte po tym, gdy okazało się, że na szczycie zestawienia znalazła się piosenka „Twój ból jest lepszy niż mój” Kazika. Rockowy artysta ostro zaatakował w utworze PiS i prezesa Jarosława Kaczyńskiego.

/nt/

Źródło: natemat.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
4 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
wiśniaPiotrKamilJantarJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zbyszek
Zbyszek

Przyznam, że ostatnio rzadko słuchałem trójki A tu nagle słyszę o jakiejś aferze. Kto tam teraz w tej trójce rządzi? Kolega Kierownik czy Gajowy Marucha? No bo chyba nie Pan Sułek?

Podnóżek nie dla idiotów
Podnóżek nie dla idiotów

Najlepiej to wyszedł na tym Staszewski on sprawy nie komentuje bo pije szampana. Takiej promocji to się pewnie nie spodziewał

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Bardziej ufam Niedźwieckiemu niż jakiemuś PiSiemu lokajowi, który z pańskiej łaski dziś jest dyrektorem Trójki, a jutro może odejść w niebyt.

Jantar
Jantar

Lata 80-e, pierwszy magnetofon kasetowy i pierwsze kasety do nagrywania. Sobotnie wieczory obowiązkowo Lista przebojów programu III prowadzona przez Marka Niedźwieckiego. Jedyne miejsce, gdzie można było usłyszeć masę utworów najróżniejszej maści tak z polskiej sceny, jak z zagranicznej. Ehhh, wprawdzie od lat już nie słuchałam, ale na to wspomnienie łezka w oku się kręci…

Piotr
Piotr

Heh, pamiętam. Nie mój magnetofon, tylko starszego brata, dlatego też filtrowana lista, ale do tej pory pamiętam Lombard, Perfect, czy też I want to break free ( to było też w tv – K. Krawczyk) . Sorry, ale wtedy namiastka wolności wyła w trójce. Czasoprzestrzeń uległa zawinięciu i usuwa błędy,,

Jantar
Jantar

Lombard, Perfect, Budka Suflera, Ostrowska, Banda & Wanda, Kombi, Bajm, Kora z Maanamem… Queen, Europe, WHAM!, Modern Talking i cała masa innych… I głos Niedźwieckiego pomiędzy nimi…

Jantar
Jantar

A Schreiber już wypowiedział się, że to „kuriozalna historia z piosenką, której nikt nie znał i listą, która nikogo nie obchodzi”. Morawiecki dorzucił, że cała sprawa to temat zastępczy. No bo przecież władza ma prawo decydować, co obywatele mogą słuchać. Sam Kaczyński przecież mówił w wywiadach: „To my wiemy, co jest najlepsze dla obywateli! Dla ich szczęścia. I my zmusimy każdego, żeby był szczęśliwy!”.

Kamil
Kamil

Czy wy jesteście ślepi? Cała ta aferka z jedną piosenką to pisowska prowokacja żeby przykryć film Siekielskich. Dzięki temu Ziobro nie musi się tłumaczyć gdzie jest komisja do zbadania pedofilii w kk.

Jantar
Jantar

Filmu Sekielskich przykryć się nie dało i na pewno się nie da. Nie „aferką” z piosenką i listą przebojów. Zauważ, że cały weekend wałkowane były właściwie tylko te 2 tematy. Nie zgadzam się z tym, że to „pisowska prowokacja”, nic nie znacząca „aferka”. Otóż nie, ta władza przywraca cenzurę. Tą cenzurę, która odeszła wraz z komunizmem. Przypominam, że było już palenie książek przez kapłanów w różnych plebaniach, palenie maskotek i różnych drobiazgów, które kościół uznaje za symbole „innych religii lub szatana”. Powiesz zapewne, że to przecież księża palili. Zgoda, ale zadam ci pytanie: czemu żadna władza pisowska tego nie skrytykowała?… Czytaj więcej »

wiśnia
wiśnia

Afera w trójce i film Sekielskich idealnie pokazują obraz tego co się dzieje w Polsce pod (nie)rządami pisdzielców. Cały czas mam nadzieję że dobrozmianowcy , a przynajmniej jakiś ich procent, otworzą oczy i zobaczą jak po 5 latach wygląda pisland, dawniej 3RP