Trójkowe berety znów aresztowane. Zarzutów jeszcze nie znamy!

Trójkowe berety znów aresztowane. Zarzutów jeszcze nie znamy!

„Gazeta Wyborcza” poinformowała czytelników o kolejnym działaniu Polskiego Radia, które może budzić najwyżej… politowanie. Władze radia zdecydowały o tym, aby po raz kolejny wycofać ze sprzedaży różowe berety Trójki.

 

Berety zostały już wcześniej skazane na „przemiał”. Gadżety wróciły do sprzedaży dopiero po interwencji dziennikarzy i Partii Zielonych. Nie na długo; sprzedaż znowu została wstrzymana… Berety podpadły tym, że wymyśliła je Magda Jethon – była szefowa Programu 3. i obecna redaktor naczelna serwisu koduj24.pl. Na rynek wypuszczono 10 tys. nakryć głowy, o wartości 9,90 zł za sztukę. Połowa z nich miała zostać rozdana za darmo, a połowa sprzedana w internetowym sklepie.

Z pomysłu sprzedaży beretów zrezygnowano po tym, gdy M. Jethon straciła pracę. Miało to związek z czystkami pośród pracowników mediów publicznych, które zapoczątkował PiS po przejęciu rządów. We wrześniu 2016 r. Krzysztof Czabański zaprezentował beret na antenie TVP Info i przyznał, że społeczeństwo za pomocą takich gadżetów stać się miało „skretyniałymi obywatelami”.

 

Przeciwko wycofaniu beretów zaprotestowali słuchacze rozgłośni i działacze demokratycznej opozycji (m.in. przedstawiciele Zielonych). Władze stacji wycofały się więc z decyzji i wznowiły sprzedaż produktu. „Skoro wśród naszych słuchaczy są także tacy, których uszczęśliwi posiadanie różowego beretu, pragniemy im to umożliwić. Produkt będzie dostępny od listopada, po niezbędnej w tym wypadku inwentaryzacji, jako że wieloletnie magazynowanie nie pozostaje bez wpływu na jego stan. Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na cel charytatywny)” – poinformowano w oficjalnym komunikacie Programu 3.

Sprzedaż beretów – najwidoczniej – nie przestała być dla Programu 3. problemem wizerunkowym. Władze rozgłośni nieoczekiwanie wstrzymały sprzedaż czapek. „W sklepiku internetowym informują, że berety są, ale sprzedaż została zatrzymana decyzją prezesa Andrzeja Rogojskiego. Na stronie sklepu jest wiele różowych gadżetów – szal, zegarek, pendrive, kubki, odblaski – tylko różowego beretu brak” – napisała Agnieszka Kublik z „Gazety Wyborczej”. Zdaje się, że tylko zmiana władzy może zatrzymać to szaleństwo…

A my przypominamy, że jeden z ostatnich „niezaaresztowanych” beretów, prywatnie należący do Krystyny Kofty, można kupić na naszej stronie #aukcje na koduj24.pl

/nt/

Źródło:  wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
ArkadiuszJacek Doliński Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Doliński
Jacek Doliński

To jest banda PiSomatołków!

Arkadiusz
Arkadiusz

Trójka opanowana przez debilną zmianę……