Trudno uwierzyć! Wojsko graficznie „dorobiło” żołnierzom nowe hełmy na zdjęciach

Trudno uwierzyć! Wojsko graficznie „dorobiło” żołnierzom nowe hełmy na zdjęciach

Ministerstwo Obrony Narodowej od 2018 r. odnowiło na potrzeby wojska 35 tys. stalowych hełmów z czasów istnienia Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Dlaczego MON właściwie zajmuje się odnawianiem tych przestarzałych hełmów?

 

„Większość żołnierzy wojsk operacyjnych wykorzystuje hełmy kompozytowe. Hełmy stalowe stanowią głównie wyposażenie żołnierzy rezerwy oraz pracowników resortu obrony narodowej posiadających przydziały mobilizacyjne” – podaje MON.

Takie działanie krytykuje senator KO Krzysztof Brejza, twierdzący, że na cel odnowy starych hełmów wojskowych MON mogło wydać nawet 6-7 milionów złotych.

Brejza przywołuje ponadto sytuację sprzed kilku dni, kiedy w sieci pojawiły się zdjęcia z nowymi hełmami wstawionymi graficznie wojskowym w miejsce tych starych. Wspomniane fotografie przedstawiały żołnierzy z Garnizonu Warszawskiego.

 

Po takim zachowaniu armii można więc wywnioskować, że sami dowódcy wstydzą się używania przez swoich podwładnych przestarzałego i komunistycznego sprzętu.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Zdaniem senatora takie działania szkodzą wizerunkowi wojska. Jak zauważył: „W muzeach jest spora liczba hełmów średniowiecznych i całe szczęście, że MON nie wpadło na pomysł przemalowania ich na zielono i uzbrojenia w ten sposób żołnierzy”.

/kw/

Źródło: wyborcza.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Włodzimierz
Włodzimierz
7 maja 2021 18:51

Podpowiadam MON: w Photoshopie można także przerobić czołgi, śmigłowce, itp. Wróg jak to zobaczy, to umrze ze śmiechu i wojna wygrana!

HerodAntypis
HerodAntypis
7 maja 2021 19:02

Sprytna taktyka. Jak ruscy zobaczą te stare chełmy i czołgi, to pomyślą, że polaczki remake Czterech pancernych kręcą i przejdą przez Polskę bez jednego wystrzału, a potem to niech się germańcy martwią.

Dociekliwy
Dociekliwy
8 maja 2021 09:46

Można się śmiać, dowcipkować ale to jest tragedia. Pasmo „sukcesów” poraża. Okręty podwodne, śmigłowce, czołgi, broń strzelecka, hełmy, dodatkowe „zabawkowe ” wyposażenie i wymiana doświadczonych żołnierzy na amatorów szybkich awansów. Niedzielne wojsko, grające ławeczki, „fort Trump”.
Czy musimy wydawać tyle pieniędzy na trzydniowy festiwal ku czci Putina?

Rafapon
Rafapon
9 maja 2021 03:14
Reply to  Dociekliwy

Ford Trump – tak Duduś napisał na tweeterze. I tak będzie.

Rafapon
Rafapon
8 maja 2021 15:18

Ułani, ułani, malowane dzieci. To było dawno. Te dzisiejsze żołnierzyki są już tylko żałośnie śmieszne.

Chermes
Chermes
8 maja 2021 15:21

Hełmy odnowione. Teraz kolej na odrdzewienie pepesz, zalegających magazyny MON.
W końcu ta szybkostrzelna i precyzyjna broń przyczyniła się do zdobycia Berlina w 1945 roku, więc jest wprost idealna dla potrzeb naszej nowoczesnej armii. A zaoszczędzone w ten sposób pieniądze, których nie wydamy na nic nie warte karabinki z Radomia, będzie można spożytkować na premie dla polityków oraz na budowę nowoczesnego zakładu produkującego onuce dla naszych żołnierzy. 🙂