Nasza zbiórka ciągle trwa – wszystkie ręce na pokład!

Trwa nasza zbiórka - wszystkie ręce na pokład!

Dla większości z nas minione wybory były jednymi z ważniejszych. Mieliśmy nadzieję, że zaczniemy nowe inne życie. Nie wyszło. Pojawił się wprawdzie promyk nadziei w postaci Senatu, ale świecił krótko, bo PiS, szukając dziury w całym, robi wszystko, żeby zwycięstwo opozycji stało się jej przegraną.

Na razie oprotestowali wyniki wyborcze w sześciu okręgach senackich, ale protesty będą rozpatrywali sędziowie Sądu Najwyższego z utworzonej przez PiS Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych. Wszystko jest więc możliwe.

Na marginesie, mam takie przeczucie, że jeśli utworzona przez PiS nowa Izba Dyscyplinarna rozsądzi skargi na korzyść rządzących, to Duda przegra wybory prezydenckie. Dlaczego? Dlatego, że zmiana wyników wyborów do Senatu, będzie sporym przegięciem. A Polacy nie lubią przeginania, wiemy to z historii ostatnich lat.

I tak jak przed wyborami mówiliśmy niemal wszyscy, że te wybory będą najważniejsze od 1989 roku, tak za chwilę będziemy mówili, że najbliższe wybory prezydenckie będą najważniejsze ze wszystkich dotychczasowych wyborów głowy państwa.

To dla nas, wolnych mediów, znów znaczy – wszystkie ręce na pokład!

Nasz portal koduj24.pl, który utrzymuje się głównie z Waszych wpłat, ciągle boryka się z różnymi kłopotami, szczególnie finansowymi. Pisałam o tym w artykule: „Aby zło zwyciężyło, wystarczy, żeby dobrzy ludzie nic nie robili”. My staramy się ciągle robić. Chcemy i robimy wszystko, żebyście byli dobrze poinformowani, żeby nasz portal mógł ważne informacje dla Was zdobywać. Mimo wielkich kłopotów nie zamierzamy się poddawać.

Dlatego tym razem nasza zbiórka – aukcja na rzecz portalu będzie szczególnie bogata. Oprócz tego, że nadal będą nas wspierać swoimi „skarbami” tak wspaniali artyści jak Krystyna Janda czy Wojciech Malajkat, to ja dołożę największe swoje „skarby”. Będzie to np. przedwojenne unikatowe szkło kryształowe czy autorska srebrna biżuteria. Mój Tata całe życie kolekcjonował włoskie i nie tylko włoskie szkło. Zmarł 5 lat temu w wieku 102 lat. Przekazał mnie i mojemu rodzeństwu swoje „skarby”. Dziś ja przekazuję je na ważną dla mnie bardzo sprawę. Tata był wielkim patriotą, w czasach stalinowskich przesiedział 2 lata w więzieniu.  Jestem pewna, że mimo iż kochał piękne szkło, nie żałowałby go dla tej walki. Oddam też swoją srebrną biżuterię autorstwa Tomasza Zaremskiego. Doszłam do wniosku, że przyszedł na to czas.

Nasze aukcje znajdziesz tutaj: https://www.facebook.com/groups/koduj24/

Liczymy też na Was. Możecie także coś swojego wstawić, by ktoś inny mógł to kupić.

To bardzo proste, wystarczy być członkiem tej grupy!!! Jak to zrobić? Wchodzisz na https://www.facebook.com/groups/koduj24/, pod zdjęciem głównym klikasz „+dołącz do grupy”, czekasz kilka minut, aż zostaniesz zaakceptowana/y. Następnie, jeśli chcesz coś licytować, a potem kupić, to pod wybranym przedmiotem wchodzisz w komentarz i podajesz swoją cenę. Jeśli wygrasz licytację, wchodzisz na https://zrzutka.pl/rk6643 i wpłacasz zadeklarowaną kwotę poprzez zrzutkę. Następnie wysyłasz dowód wpłaty do właściciela przedmiotu i na tej podstawie umawiacie się na przekazanie przedmiotu.

Jeśli natomiast chcesz coś swojego wstawić, to na samej górze, pod zdjęciem głównym w miejscu: „napisz coś” opisujesz swój przedmiot, podajesz cenę wywoławczą i czas trwania licytacji. Potem załączasz zdjęcie i publikujesz. To wszystko. Musisz jednak śledzić, jakie są losy Twojego przedmiotu, czyli kto go kupił. Osoba ta musi przesłać Ci dowód wpłaty, a następnie umówić się z Tobą na odbiór.

Każda transakcja pomoże naszemu portalowi. Dziękujemy tym wszystkim, którzy już nam pomagają. Zaproście do nas swoich znajomych. Do naszej grupy na Facebooku zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którym zależy na wolnych mediach. Przed nami znów najważniejsze wybory!

I jeszcze jedno, w środę miałam urodziny, dostałam niezliczone ilości pięknych życzeń na Facebooku. Apeluję do wszystkich, którzy mi te życzenia przysłali, spełnijcie moje pragnienie: dołączcie do naszej grupy facebookowej https://www.facebook.com/groups/koduj24/ i weźcie udział w naszej aukcji.

Magda Jethon
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Jantar Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jantar
Jantar

„Na marginesie, mam takie przeczucie, że jeśli utworzona przez PiS nowa Izba Dyscyplinarna rozsądzi skargi na korzyść rządzących, to Duda przegra wybory prezydenckie.” – sądzę, że Kaczyński doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego postara się zmienić konstytucję, żeby te wybory się nie odbyły. Jeśli stać go będzie na sądową zmianę wyników wyborów to stać go też będzie na zmianę konstytucji zwykłą większością sejmową i senacką. Już nic go nie pohamuje, a TK kucharki prezesa zmianę zatwierdzi jako zgodną z polskim prawem.