Trybunał, piekło i nowa Norymberga

Trybunał, piekło i nowa Norymberga

Na wyrok Trybunału, zwanego mylnie, „konstytucyjnym” trzeba spojrzeć z kilku punktów widzenia.

Moralny punkt widzenia jest dość prosty. To co się stało to horror. Bezmyślne okrucieństwo. Bezduszne prawo i bezduszni ludzie skazali kobiety na cierpienie i tortury. Aż trudno sobie wyobrazić psychikę potworów zasiadających w Trybunale, którzy uznali, że embrion ma więcej praw niż kobieta, bo to on jest człowiekiem w świetle konstytucji a nie ona i to nawet wtedy, gdy nie wykazuje ludzkich cech lub gdy jest martwy. Kobieta jest tyle warta ile może urodzić. A rodzić musi! Jej cierpienie nie ma żadnego znaczenia, w sumie – zdrowie i dobrostan dziecka – też nie. Ma być jak za czasów Noego; zdajemy się na naturę, karę bożą, względnie łaskę.

Ale Bóg sędziów TK nie jest bogiem łaskawym. Cierpienie staje się alfą i omegą nowego prawa. Sędziowie Trybunału „Konstytucyjnego” – ze społecznego punktu widzenia – nie tylko skazali kobiety na niepewność i cierpienie ale również polskie społeczeństwo na totalną zapaść demograficzną, bo trudno sobie wyobrazić zapał do rodzenia, gdy nie można wykonać badań prenatalnych. Bo i po co? Jeśli wykażą one śmiertelne uszkodzenie płodu, aborcja będzie niemożliwa. Która kobieta zdecyduje się na noszenie ciężko uszkodzonego płodu tylko po to by towarzyszyć jego śmierci (o ile w ogóle urodzi się żywe). Zachodzenie w ciążę (zwłaszcza w pewnym wieku) będzie tak dużym ryzykiem, że by je zminimalizować kobiety będą rodzić gdzie indziej albo w ogóle.

Ze społecznego punktu widzenia wyrok TK jest samobójczy. Ale – być może – sędziowie liczą, że dzięki niemu powiększy się liczba aniołków w niebie, więc dusz przybędzie. Tyle, że sędziowie z TK nie będą tego świadkami bo będą smażyli się w piekle.

Również z politycznego punktu widzenia decyzja TK jest niepojęta. Co Kaczyński (bo chyba nikt nie ma wątpliwości, że cała działalność TK jest zależna od woli prezesa) zyskuje na wyroku skazującym kobiety na bezgraniczne cierpienie? Przychylność dziwnej międzynarodowej quasi religijnej organizacji jaką jest Ordo Iuris? Bo to ona a nie Kościół katolicki stała za roszczeniami wobec Trybunału.

To ta organizacja bezgranicznie nienawidzi kobiet i pragnie ich zniewolenia w imię Boże (pytanie o jakiego Boga im chodzi?). Być może Kaczyńskiemu Ordo Iuris jest równie potrzebne jak biznesmen Rydzyk, który kompromituje kościół. Dlaczego i do czego? Nie mam pojęcia.

Wreszcie – może chodzić o ład i porządek, do których dążono spisując ustawy norymberskie: są lepsi i gorsi. Są panowie i niewolnicy, są ludzie pełnoprawni i podludzie. Jedni mogą wszystko, inni – niewiele, ale mają być posłuszni tak jak kobiety – swoim władcom.

W Polsce Kaczyńskiego nie jesteśmy chronione przed przemocą, nie mamy refundowanych środków antykoncepcyjnych ani zapłodnienia In vitro, jesteśmy pozbawione cywilizowanej ochrony naszych praw, w tym reprodukcyjnych, mamy się poświęcać rodzinie nawet za cenę własnego bezpieczeństwa, mamy być narzędziami służącymi rodzeniu, a teraz, za cenę własnego zdrowia mamy pokazywać, że jesteśmy nikim, że nasze uczucia, cierpienie, godność nic nie znaczą.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Czy myślicie, że panowie z Ordo Iuris albo Kaczyński jakkolwiek przejmują się losem uszkodzonych embrionów? Bynajmniej. Traktują je równie instrumentalnie jak kobiety. To tylko narzędzie władzy.

Magdalena Środa

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
```
```
23 października 2020 18:33

A może ta decyzja TK została podjęta po to, żeby za chwilę winę za wzrost zachorowań przerzucić na tych, którzy teraz protestują. Wszyscy wiemy, że władza chciała jakoś przykryć swoją nieudolność w walce z covd19. Kolejnym posunięciem będzie atak na niezależne media. wiadomo po co.

OldFart
OldFart
23 października 2020 20:46

Mocne jak spirytus. Gdzieś przeczytałem, że nadprezes chce przejść do historii, jako ten który w pełni zrealizował swój plan: „Polska w ruinie! Miliardowe straty!” Cały czas mu się udaje.

Jacek Doliński
Jacek Doliński
23 października 2020 22:52

Szanowna Pani Profesor,
Ani Trybunał nie jest Konstytucyjny, ani decyzja nie jest jego. Prawie cały obecny skład Trybunału Kucharki to karierowicze, którzy najwidoczniej byli kiepskimi prawnikami, skoro zamiast uprawiać ten zacny zawód wolą być lokajami Kaczyńskiego i mieć za szefową jego osobistą kucharkę. Szkoda więc było Pani czasu na rozważanie ich motywacji.

Zenek
Zenek
25 października 2020 00:15

Głos odrębny zgłosił nominat pisu jełopie…

Zwinka
Zwinka
24 października 2020 00:53

Ciekawostką jest, że panowie z ordo iuris ( nie piszę z wielkiej litery ), poczynając od szefa, mają dziwnie wymoczkowaty wygląd. I może w tym właśnie tkwi przyczyna ich nienawiści do kobiet, Coś jest z nimi nie tak. W końcu seryjnymi mordercami kobiet też bywają mężczyźni z jakimś męskim kompleksem.

HerodAntypis
HerodAntypis
24 października 2020 10:19
Reply to  Zwinka

Trzeba tych wszystkich mizoginistów wykastrować. Z krowinem miki włącznie. Jest duża szansa, że jako eunuchy stracą zainteresowanie i nienawiść do kobiet

Predator
Predator
24 października 2020 11:06
Reply to  Zwinka

ordo luris i kurdupel to rak toczacy Polskę.

lea
lea
24 października 2020 05:26

Zastanawiam się co trzeba mieć w głowie albo czego w niej nie mieć, żeby znęcać się nad ludzmi i jaki Bóg
by tego chciał? Ja na pewno nie miałabym takich intencji, takiej ochoty, a jeśli istniałby tak podły Bóg, to
nie chciałabym czcić tego Boga. Mimo, źe mnie samej to diabelstwo nie dotknie, bo żyję w innej, lepszej rzeczywistości,
w której jest mi dany wybór, to jednak nie jest mi obojętny los kobiet i ich rodzin, bo nie jest trudno wyobrazić sobie
jaki los ich czeka, jaka gehenna.

szary człowiek
szary człowiek
24 października 2020 16:52

Wyraźnie widać, że prymitywna chamska hołota z pisuaru nie cofnie się przed żadną podłością, ba nawet tę ocierającą się o znamiona tortur i ludobójstwa, na które skazuje kobiety, wykorzystując dla realizacji swych najpodlejszych celów bezwolny „trybunał prostytucyjny” pod przewodnictwem „odkrycia towarzyskiego” obleśnego starucha z Nowogrodzkiej.
Temu zwyrodniałemu zgromadzeniu chłopców z ferajny nie wystarcza już sprzeniewierzanie i zawłaszczanie gigantycznych pieniędzy m.in. na różne niezrealizowane wybory, bezwartościowe maseczki i respiratory (których zresztą nie ma), kompleksowe rujnowanie kraju, to teraz zachciało im się skazywać znaczącą część społeczeństwa – matki, siostry, córki – na niewyobrażalne męki (fizyczne i psychiczne), tylko dlatego że tak się zamarzyło staremu kawalerowi o krzywionej psychice; jego najwierniejszym akolitom oraz klerowi (nie wspominając o niepozwalającej się nazywać sektą – ordo iuris).
Marzą też chyba o cofnięciu Polski w „mroki średniowiecza” i zapewne odczuwaliby perwersyjne, chore podniecenie, gdyby jeszcze wskazane przez nich kobiety zapłonęły na stosach inkwizycji!
Trudno sobie wyobrazić większą podłość wobec własnego społeczeństwa. Chyba, że (tak jak to można obserwować od kilku la) – Polskę uznają za kraj podbity i okupowany!

Iwona
Iwona
25 października 2020 13:15

Teraz czekamy na zakaz wstępu dla kobiet na uniwersytety i inne szkoły wyższe. Potem i średnie wykształcenie nam zabiorą. Myślą sobie: do garów, uslugiwania panom tego świata i do rodeznia dzieci rok po roku, głupie baby!

demades
demades
8 listopada 2020 18:41

Babino czy to nie Polmos taką KONSTYTUCJĘ wymaścił, wyrok nie mógł być inny, miej do niego pretensję.