Trybunał Stanu dla Morawieckiego – Konfederacja zbiera podpisy pod wnioskiem

Pandemia spadła im jak z nieba

Jak wiadomo „we wtorek Sejm wyraził zgodę na ratyfikację decyzji o zwiększeniu zasobów własnych UE”

Za przyjęciem ustawy głosowała większość posłów PiS, Koalicji Polskiej – PSL, Lewicy i Polski 2050. Zdecydowana większość klubu KO wstrzymała się od głosu, podobnie postąpił poseł Koalicji Polskiej – PSL Jacek Protasiewicz.

 

Posłowie Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro i koła Konfederacji głosowali przeciw.

Przewodniczący koła Konfederacji, Jakub Kulesza ujawnia, że „ Konfederacja stoi na stanowisku, że zgodnie z art. 90 Konstytucji RP, przyjęcie ustawy ws. ratyfikacji może się odbyć tylko poprzez głosowanie większością kwalifikowaną 2/3″.

Jak oświadczył w środę Jakub Kulesza, „Ktoś musi ponieść konsekwencje za złamanie konstytucji „ i dodał: „za to, że to głosowanie odbyło się zwykłą większością, ponosi odpowiedzialność przede wszystkim premier Mateusz Morawiecki”.

„Konfederacja rozpoczyna zbieranie podpisów pod wnioskiem o Trybunał Stanu dla premiera Morawieckiego także wśród posłów Koalicji Obywatelskiej”

 

Konfederacja liczy na podpis obrońców Konstytucji, którzy od lat  „ krzyczą „Konstytucja” i protestują przy każdym najmniejszym łamaniu tego aktu prawnego”.

Jak mówi Jakub Kulesza „ Liczymy, że Koalicja Obywatelska zachowa się, jak prawdziwa opozycja”

W swoim wystąpieniu poseł Michał Urbaniak stwierdził, że wniosek o TS dla szefa rządu powinien być „ponadpartyjny” i zapowiedział, że do tej inicjatywy Konfederacja będzie przekonywać m.in. posłów Solidarnej Polski i PSL.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Jak wiadomo, „o postawieniu przed Trybunałem Stanu prezesa Rady Ministrów decyduje Sejm. Wniosek w tej sprawie może złożyć co najmniej 1/4 (115) posłów lub prezydent RP. Decyzja o postawieniu członka rządu przed TS zapada, jeśli zagłosuje za nią co najmniej 3/5 (276) posłów”.

 

/OE/

Źródło: tokfm.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
6 maja 2021 08:34

Pisująca lewica dała się skaperować powołując się na dobro Polski, teraz konfa założyła na haczyk morawieckiego i usiłuje zwabić KO powołując się na konstytucję.
Głupi ten, kto da się nabrać.

Dron
Dron
6 maja 2021 15:17

W tym przypadku jestem bardzo za!!!

Dron
Dron
6 maja 2021 15:18

Dobro Polski = pis OUT!!!