Trzaskowski do PiS: pokazujecie społeczeństwu środkowy palec

Trzaskowski do PiS: pokazujecie społeczeństwu środkowy palec

Dzisiejszy ranek w Sejmie zapisze się w annałach jako szczyt arogancji rządzących… Posłowie mieli głosować nad votum nieufności dla rządu, tymczasem prezydent tuż przed debatą nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu Szydło zaprosił do siebie liderów PiS na pilną rozmowę… Efekt był taki, że parlamentarzyści PiS opuścili salę plenarną.

O tym, że Andrzej Duda spotka się z Jarosławem Kaczyńskim i Beatą Szydło Kancelaria Prezydenta RP poinformowała oficjalnie na Twitterze z samego rana. Z opublikowanych informacji wynikało, że spotkanie zaplanowano na godz. 9:30. Z ustalonego wcześniej w Sejmie porządku dnia udało się jedynie wystąpienie szefowej rządu, która zdążyła o godz. 9.00 wejść na mównicę, by stwierdzić, że: – „Wniosek o wotum nieufności rządu to stek kłamstw, który obraża Polaków”. 

W parlamencie zawrzało! – „Pokazujecie środkowy palec ogromnej części polskiego społeczeństwa. Zapłacicie za to” – mówił poseł PO Rafał Trzaskowski. – „Pani premier miała na początku nieco skromności. Zastąpiła ją totalna arogancja i buta. Miała okazję niezależności, a pokazała pełne uzależnienie do człowieka, który namawiał ją cały czas do łamania Konstytucji. Czy taka lojalność się opłaca?” – pytał Trzaskowski. – „Próbujecie ograniczać wolność wszystkich Polaków, policji każecie pod Sejmem inwigilować obywateli. A teraz zabieracie się za wybory. Czego wy się boicie? Pani premier mówiła o waszych zobowiązaniach wobec Polaków. Ale tymi pustymi ławami pokazujecie społeczeństwu środkowy palec. Mieliście kiedyś odrobinę słuchu politycznego, ale już go nie macie, bo słuchacie tylko siebie. To was zgubi. Ten rząd powinien zostać odwołany za niszczenie niezawisłości sądów, ograniczanie wolności Polakom” – stwierdził Trzaskowski.

Dramatyczną sytuację polskiej armii wytknęła rządzącym szefowa Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer, pytając jednocześnie: – „Jak długo będziemy słuchać bajek o zamachach? Czy naprawdę wierzycie, że partyjna prokuratura jest lepsza od apolitycznej? I kiedy PiS wstanie z kolan przed Rydzykiem?”. Posłanka wskazała na bałagan i chaos w edukacji i z całą mocą podkreśliła: – „To nie wy tworzycie ten wzrost gospodarczy”. Zaapelowała do rządzących: – „Przestańcie ośmieszać Polskę, ten rząd musi odejść. Nikt tak nie podzielił Polaków. Towarzyszy wam pogarda do prawa. Wasz zamach na sądy to obecnie największe zagrożenie i na to patrzy ze zgrozą świat”.

Z kolei szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz zarzucił rządzącym: – ”Zostawiliście matki samotnie wychowujące dzieci, rolników, przedsiębiorców, frankowiczów, dialog społeczny, zostawiliście i stchórzyliście przed problemem smogu w Polsce”.

Po powrocie Szydło i Kaczyńskiego z Pałacu Prezydenckiego odbyło się głosowanie nad konstruktywnym wotum nieufności dla rządu. Zostało ono oczywiście odrzucone – przeciwko wnioskowi głosowało 239 posłów, za 168, a 17 posłów wstrzymało się od głosu.

/p/

Źródło: Fakt,TVN 24

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
antyuzurpatorAda A.Polka gorszego sortuJerry Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jerry
Jerry

Zle bylo rozegrane!Trzeba bylo zaproponowac jako kandydata na premiera najwyzszego prezesa ,a te przyglupy z PiS negujace wszystkie propozycje opozycji zaglosowalyby przeciw.

Ada A.
Ada A.

Bardzo dobry pomysł… Szkoda, że nie próbowano takiego realizować 🙂

antyuzurpator
antyuzurpator

Propozycję karakana na premiera pisiate też by odrzucili – w sprawie dymisji szydła w sedno trafił suski: :”Opozycja nie będzie o tym decydować”.
Kogo odwołują i kogo powołują nie ma najmniejszego znaczenia. Ważne jest „kto tu rządzi”.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Odpowiedzią na to cytat z klasyka: „Nie mamy pańskiego płaszcza. I co nam pan zrobi?” Bezczelność pisiorów przekracza wszelkie granice. A zarzucali poprzednikom arogancję. I jacy byli oburzeni!