Trzaskowski liderem zaufania! Ziobro, Kaczyński i Sasin na czele rankingu nieufności

Trzaskowski planuje drugą kadencję jako prezydent Warszawy

W przeprowadzonym przez IBRiS sondażu dla portalu Onet zapytano Polaków o ich zaufanie do polityków – największym zaufaniem, jak się okazało, cieszy się prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Ufa mu 40,06% dorosłych Polaków.

 

Dla porównania prezydentowi Andrzejowi Dudzie ufa 38,7% respondentów.

Mateuszowi Morawieckiemu natomiast 37,8%.

Na trzech kolejnych miejscach znajdują się – Władysław Kosiniak-Kamysz (36,9%), Adam Niedzielski (34,5%) oraz Szymon Hołownia (34,4%).

Respondenci, w ramach badania IBRiS, wskazywali też swoje antypatie. Okazuje się, że najwięcej Polaków, bo aż 66,3%, nie ufa ministrowi Zbigniewowi Ziobrze.

Tuż za nim są Jarosław Kaczyński (63%), Jacek Sasin (56%) i Andrzej Duda (55,1%)

Najmniej negatywnych opinii zebrali natomiast Władysław Kosiniak-Kamysz (30,3%), Adam Niedzielski (31,4%) oraz Włodzimierz Czarzasty (36,9%).

 

Warto jeszcze raz podkreślić zajęcie wysokiego miejsca w rankingu zaufania przez Trzaskowskiego, ponieważ ostatni raz polityk opozycji zajął tak wysokie miejsce w 2019 r. Był nim wówczas szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

 

Szef IBRiS, Marcin Duma, w rozmowie z Onetem wyjaśnił, skąd wzięły się dość słabe wyniki wspomnianych wcześniej Andrzeja Dudy oraz Zbigniewa Ziobry.

„Istotne statystycznie spadki dotyczą dwójki polityków – Andrzeja Dudy i Zbigniewa Ziobry. Posiłkując się wiedzą z badań jakościowych wizerunków emocjonalnych polityków, można postawić następujące hipotezy w sprawie tych zmian. Dla prezydenta to kwestia niewystarczającego przywództwa w trakcie nasilenia się trzeciej fali zakażeń, natomiast minister sprawiedliwości zaczął być źle postrzegany wśród wyborców Prawa i Sprawiedliwości, którzy mają do niego pretensje o destabilizowanie Zjednoczonej Prawicy” – wytłumaczył dziennikarzom Duma.

/kw/

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
druh Marek
druh Marek
13 kwietnia 2021 10:55

Wykształcony polityk, normalnie i trzeźwo myślący o sprawach ważnych dla ludzi ma też moje zaufanie. Gdyby nie oddani swojej pracy samorządowcy, marnie wyglądała by dzisiaj Polska.

ewa
ewa
13 kwietnia 2021 14:41

kocha tego faceta za wszystko, szokie jest dla nie wysoka pozycja dudy i morawieckiego, widac społeczeństwo lubi być okłamywane od rana do wieczora i okradane

Greg
Greg
14 kwietnia 2021 06:56

Wysokie poparacie dla Trzaskowskiego bardzo cieszy. Natomiast niewiele niższe dla pajaca bełkocącego o ostrym cieniu mgły trochę załamuje. No ale liczą się trendy, poparcie dla prawackiego gangu spada.

Gekon
Gekon
15 kwietnia 2021 08:17

Im bardziej nienawidzą go w Warszawie, tym bardziej lubi go reszta kraju.