Trzaskowski o ewentualnej debacie z Dudą w języku angielskim: „Nie wiem, czy byłbym tak okrutny”

Rafał Trzaskowski nie pojawi się na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy

– „Nie wiem, czy byłbym tak okrutny” – powiedział kandydat KO na prezydenta Polski Rafał Trzaskowski, odpowiadając na pytanie internauty, czy wziąłby udział w ewentualnej debacie z Dudą prowadzonej w języku angielskim.

 

Trzaskowski rozwinął swoją odpowiedź: – „Moi doradcy polityczni mówią mi jedno, moi przyjaciele mówią mi jedno, moja żona mówi mi jedno – nigdy się nie popisuj. W związku z tym ja się nie będę popisywał. Natomiast to, co ważne, to że języki rzeczywiście pomagają. Bardzo pomagają. Ale wiecie w czym? Wcale nie w tym, żeby zaszpanować, że ktoś mówi świetnie po angielsku, francusku czy po hiszpańsku, tylko jeżeli ktoś zna dobrze języki, to one pozwalają zrozumieć inny sposób myślenia, inną kulturę. Uczą nas niezależności, uczą nas tolerancji”.

– „Ale proszę panu Dudzie dać szanse. Przecież on się ciągle uczy… nowe słówka, języka i w ogóle”; – „Ale walkę na pacierze przegrałby Pan”; – „A jeśli tłumaczem Dudy byłby Jaki?”;

 

– „No dobra, ale Trzaskowski w przypadku języków ma się czym pochwalić, w lutym słuchałem go w Brukseli gdzie skakał po trzech językach całkowicie swobodnie. W porównaniu z łamanym angielskim Andrzeja Dudy to jest jednak duża różnica” – komentowali internauci.

Przypominali też blamaż Dudy podczas Forum Ekonomicznym w Davos w styczniu tego roku. Pisaliśmy o tym w artykule „This is… very, very…i ruskie rowery” – internauci drwią z językowej sprawności Andrzeja Dudy”.

bt

Źródło: 300polityka.pl, Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

15
Dodaj komentarz

avatar
7 Comment threads
8 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
12 Comment authors
KrzychuPolka gorszego sortuMirekAnnaLehoo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Ja bym się nie patyczkował. Litość wobec pisowców to zbrodnia. Niech dupa duka. W końcu prezydent to funkcja międzynarodowa. Nie będą nam się tu z elektryka śmiali skoro doktór prawa to „this is, this is this is… monoglota.

Krzychu
Krzychu

Komorowski nawet polskiego nie znał

Tomek
Tomek

Zapomnieliście o Tusku gówno umiał wyrobił się językowo trochę w brukseli

Zwinka
Zwinka

A spóźniony ( jak zwykle) Kaczyński parsknął śmiechem słysząc Donalda Tuska mówiącego po angielsku, chociaż sam ani be ani me ani kukuryku. Wizyta Condoleezzy Rice, przypominam.

Lehoo
Lehoo

W rodzinie Kaczyńskich uroczyście świętowano kolejne rocznice nieopanowania przez bliźniaków angielskiego

Beata
Beata

A MOZE SPROBUJEMY

Dociekliwy
Dociekliwy

Debilizm do n- tej potęgi. Do kogo ma być kierowana przedwyborcza debata? Już wcześniej Tarczyński proponował takie pojedynki. A co z hasłem TU JEST POLSKA, TU JEST POLSKA. Wydawało mi się że celem debaty jest przekonanie do siebie potencjalnych wyborców. Chyba że liczymyna obcych to może po rosyjsku, chińsku albo po niemiecku.

Marek
Marek

Dla wyborców powinno mieć pewne znaczenie czy kandydat na prezydenta jest osobą o pewnej godności nie kompromitującą się, i kraju, na arenie międzynarodowej. I w tym znajomość języka, zwłaszcza międzynarodowego angielskiego, powinna pomagać.
Z drugiej jednak strony dla wyznawców pisu (bo pis nie ma wyborców tylko wyznawców) znajomość języków to czynnik negatywny, więc czy w ogóle warto? Moim zdaniem nie i tu się z przedmówcą zgadzam, choć z innych powodów.

Lehoo
Lehoo

Bo wciąż jeszcze mają wbite w tępe łby sylogizm następujący:”Po zagranicznemu rozmawia, musi zdradę knuje”.

Mirek
Mirek

Chyba u ciebie w głowie.

Zwinka
Zwinka

A ja proszę o okrucieństwo, które należy się Dudzie jak psu zupa ( za klasyczką).

Radek
Radek

JECHAC PO PISIORACH BEZ LITOSCI BO TO WYJATKOWE KANALIE I SZUMOWINY…

Anna
Anna

, acznijmy może od tego, co skłoniłoby dudopisa, żeby zgodził się na taką debatę Jedyna, na którą się odważy to taka w kurwizji, gdzie jako jedyny zna wszystkie pytania

Mirek
Mirek

Proponuję w mandaryńskim debatę prowadzić. Specjalnie dla KODerów.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

A odpowiedzi ma dawno napisane na Nowogrodzkiej i wykute na pamięć.