Trzaskowski odpowiada na zarzuty o kłamstwo. „Czarnek w swoim oświadczeniu odwraca kota ogonem”

Trzaskowski odpowiada na zarzuty o kłamstwo. "Czarnek w swoim oświadczeniu odwraca kota ogonem"

Zaczęło się od ministra edukacji Przemysława Czarnka, który rozpoczął urzędowanie od zapowiedzi wyciągania konsekwencji wobec nauczycieli, którzy rzekomo mieli namawiać uczniów do udziału w Strajku Kobiet. Na to prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, wystosował list do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów, w którym zaapelował do MEN o „zaprzestanie retoryki szantażu”.

 

Czarnek odpowiedział na antenie TVP Info, że „to przejaw i chęć tłumienia wyrzutów sumienia, że wzrasta liczba zakażeń”. Jednocześnie zaznaczył, że „nikogo nie rozliczamy z poglądów, nikomu nie zabrania głosić poglądów”.

Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek zarzucił mi kłamstwo. To bardzo ciekawe, bo przywołałem w swoim piśmie…

Opublikowany przez Rafała Trzaskowskiego Piątek, 6 listopada 2020

Wcześniej już wystosował oświadczenie, w którym wyjaśniał, że „twierdzenie, że będziemy pociągać do odpowiedzialności kogokolwiek tylko i wyłącznie za udział w protestach i głoszenie swoich poglądów jest kłamstwem”.

 

To bardzo ciekawe – odpowiedział Trzaskowski na Facebooku – bo przywołałem w swoim piśmie słowa rzeczniczki MEN….Władzy widać nie wystarczy zmienianie podstaw programowych wedle własnego uznania i sumienia – zabrali się za cenzurę nauczycieli i uczniów. To niedopuszczalne! Takie działania naruszają zasady demokracji i autonomii szkoły. Tak więc minister Czarnek w swoim oświadczeniu odwraca kota ogonem…Naprawę nie ma w tym momencie ważniejszych spraw dla Ministerstwa Edukacji Narodowej?… Od poprzedniej nauki zdalnej wszyscy alarmują, że w polskich rodzinach brakuje sprzętu do nauki przez Internet, takie same potrzeby zgłaszają również nauczyciele. To jest prawdziwy problem”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Nie pierwszy raz członkowie rządu zaprzeczają własnym słowom. Nie pierwszy raz zachowują się jak dzieci w piaskownicy. Szkoda tylko, że tą piaskownicą jest nasz kraj, a politycy zdają się mieć poczucie odpowiedzialności za własne słowa bliskie poziomowi dzieci w piaskownicy.

/ep/

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments