Trzaskowski: „Politycy PiS-u manipulują rzeczywistością i próbują na awarii oczyszczalni ścieków budować kampanię polityczną”

Rafał Trzaskowski nie pojawi się na zaprzysiężeniu prezydenta Andrzeja Dudy

„Zwracam się z apelem do telewizji publicznej o niepowielanie kłamstw, manipulacji i o niestraszenie Polek i Polaków. Sprawa jest zbyt poważna, żeby straszyć i używać manipulacji. Nie ma żadnej sytuacji, która by zagrażała życiu mieszkańców czy jakości wody w Warszawie” powiedział o awarii kolektora ściekowego Rafał Trzaskowski. To reakcja prezydenta Warszawy na sposób, w jaki telewizja kierowana przez Jacka Kurskiego opisuje sytuację, twierdząc np., że mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną.

 

Trzaskowski nie krył rozgoryczenia zachowaniem przedstawicieli PiS. – „Normalnie wszędzie na świecie w momencie, kiedy pojawia się tego typu awaria, wszystkie służby i wszyscy politycy w cywilizowanym świecie ze sobą współpracują. Potem oczywiście przychodzi czas na rozliczenie i na stawianie pytań, to jest całkowicie również naturalne. Natomiast na początku wszyscy ze sobą współpracują. Tutaj, dosłownie minuty po ogłoszeniu problemu, mieliśmy do czynienia z politykami partii rządzącej PiS-u, którzy manipulują rzeczywistością i próbują na tej awarii budować kampanię polityczną. Termin „brudna polityka” chyba dzisiaj nabrał na znaczeniu” – stwierdził prezydent stolicy. Zapewnił również, że nie ma żadnych powodów do paniki.

Przypomniał, że służby zostały niezwłocznie powiadomione o awarii kolektora i powtórzył: – „Nie ma żadnej katastrofy ekologicznej”.

– „W tym miejscu – gdzie mamy zrzut – te ścieki to jest jeden procent całej wody w Wiśle. Natomiast z każdym kilometrem to się zmienia i stan wody w Wiśle 500 metrów od zrzutu, a kilka kilometrów od zrzutu, jest całkowicie inny. Na pewno nie ma żadnego zagrożenia, jeżeli chodzi o jakość wody w Warszawie, ponieważ wszystkie ujęcia wody są powyżej tego zrzutu” – stwierdził. Dodał, że otrzymał dziś informacje z Płocka, że „nie ma tam zagrożenia, jeżeli chodzi o pobór wody”.

 

Z kolei szef PO Grzegorz Schetyna zaapelował do przedstawicieli PiS: – „Jeżeli widzę dzisiaj, że wykorzystywana jest ta sytuacja, to, co zdarzyło się w Warszawie, do politycznej nagonki na urząd miasta, na ratusz Miasta Stołecznego Warszawy, to widzę w tym brudną politykę. Widzę dziesiątki radnych czy też kandydatów na posłów PiS-u, którzy promują się, czy lansują się na konferencjach prasowych. Jak nie chcecie pomagać, to nie przeszkadzajcie”.

bt

Źródło: onet.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
RyniaHPolka gorszego sortuMaciek123454321JabisHerodAntypis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
smętek
smętek

Pan Prezydent Trzaskowski ma rację. Pisuary podjęły temat i wykorzystują go w swojej kampanii wyborczej. Uważają, że to szczęśliwy traf. Oni lubią takie zdarzenia. Jak trzeba to sami sfabrykują (15 paczek, podobno z materiałami wybuchowymi przy wyjściach z metra przed II turą wyborów prezydenta). Mam nadzieję, że do mieszkańców mojego miasta dotrze krótka, a istotna informacja: na potrzeby miasta woda pobierana jest spod dna Wisły a nie z jej nurtu. Kiedy już minie trochę czasu od „katastrofy ekologicznej” ciekawe jaki straszak wymyślą.

HerodAntypis
HerodAntypis

A co robi Obrona Terytorialna? Czeka w krzakach na Specnaz?

Jabis
Jabis

W eter PR I (komitetu wyborczego PIS) popłynęło g. każące się tytułować: – A. Trzmiel dziennikarz TVP.
Nie dość, że dziennikarz TVP w radio … to brzmi durnie, to jeszcze ONO g. próbowało nieudolnie udowodnić, że prezydent Trzaskowski spowodował drugi Czarnobyl. Ponieważ maltretowana w tej sprawie posłanka nieźle sobie radziła … na koniec sięgnął po argument, że w radzie nadzorczej wod-kan są ludzie HGW. No właśnie – gdyby tam dano Piebiaka, Iwanickieo i inne kryształki Ziobry byłoby lepiej. Ale Morawiecki na złość Ziobrze … hehehe.

Maciek123454321
Maciek123454321

PiS z gówna próbuje zrobić politykę, a tymczasem cała polityka PiS-u to gówno.

Polka gorszego sortu
Polka gorszego sortu

Do Czarnobyla to ja bym raczej PiS porównała, bo atakuje znienacka, truje (umysły dzieci i dorosłych), zabija (rozwalając służbę zdrowia) i po dłuższym kontakcie wywołuje chorobę popromienną (wyniszczającą mózgi swoich wyznawców). A jeśli chodzi o kwestię wody, to co oni takiego zrobili, poza hucznym otwieraniem zbiorników retencyjnych zbudowanych za poprzedniego rządu?

RyniaH
RyniaH

Skoro mogli uprawiac polityke na tragedii smolenskiej to co za problem na sciekach. A swoja droga, dziwne ze tak szybko znalazla sie przykrywka dla farmy trolli w ziobrowym ministerstwie. Sabotaz?