Trzaskowski tłumaczy dlaczego Warszawę czekają bardzo trudne czasy

Trzaskowski tłumaczy dlaczego Warszawę czekają bardzo trudne czasy

Prezydent Warszawy nie ma dobrych wiadomości dla mieszkańców stolicy. Powody dla których tak się dzieje określił mianem „katastroficznego zbiegu okoliczności”. „Rząd tnie pieniądze dla samorządów a dodaje im zadań, mamy pandemię i recesję w gospodarce. Tylko w tym roku dochody Warszawy spadną o 1,5 miliarda złotych” – donosi portal w.pl.

 

Miasto zwiększa zadłużenie, które, wg Trzaskowskiego, w 2025 r osiągnie monstrualny poziom 10 miliardów zł. Tegoroczne przychody zmaleją o 1,5 mld. Jako jedni z pierwszych, kłopotów doświadczą użytkownicy pojazdów. „Ratusz rozszerzy strefy płatnego parkowania i zmieni godziny do których parkowanie będzie płatne. Opłata za parking w stolicy będzie obowiązywała do godziny 20”.

Opisanych wyżej restrykcji doświadczymy już w tym roku. W przyszłym pozostawienie auta w centrum będzie kosztowało 6 zł za godzinę. Ratusz planuje wprowadzenie rozwiązania łączącego koszt wywozu śmieci ze zużyciem wody w konkretnym lokalu. Najprawdopodobniej czeka nas podwyżka cen biletów komunikacji miejskiej. Urzędnicy, w tym konkretnym przypadku, pracują nad końcowym rozwiązaniem.

 

Z planów inwestycyjnych znikną poszczególne projekty. „Wykreślone z nich na razie zostają budowy: tramwaju na Gocław, linii tramwajowej łączącej Wilanów z Dworcem Zachodnim, kładki przez Wisłę, obwodnicy Śródmieścia i budowa sali koncertowej Sinfonii Varsovia”.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Stacja metra na Bródnie zostanie oddana rok później niż planowano. Prezydent Rafał Trzaskowski: ”nadal planuje oddać do użytku do 2023 roku 17 żłobków, 8 szkół. Nie zostanie też zamknięty program dopłat do likwidacji starych pieców, tak zwanych kopciuchów”.

Idą ciężkie czasy. Koronawirus zaatakował na bardzo wielu frontach.

/as/

Źródło:wp.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
RealitatמְנֵאMarekMaciek123454321Nihil Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nihil
Nihil

Koronawirus zaatakował, ale to pisdzielcy obarczają samorządy kosztami które rosną. Nie jestem warszawiakiem, ale widać że te szuje chcą zaorać Trzaskowskiego wszelkimi sposobami

Maciek123454321
Maciek123454321

Zaatakowali koronawirus oraz pisowski bandzior. Pospołu. Proponowałbym wykwaterować kaczora z Warszawy. Niech mu miejscowe dewotki i pijaczki zbudują dom w Godziszowie, gdzie go najbardziej kochają.

Marek
Marek

No to by chyba było na tyle z pana liberała i wolnorynkowca…

מְנֵא
מְנֵא

A oto fragment omawiający wypowiedź prezydenta Trzaskowskiego, który nie znalazł się w powyższym artykule: „Władze Warszawy są zdania, że mniejsze dochody są skutkiem polityki rządu. Wyliczyły, że 900 mln zł (licząc od 2017) kosztuje stolicę „rozregulowanie rynku gospodarowania odpadami”. Ponadto w samym 2020 r. miasto straciło 800 mln zł na zmianach w PIT i ZUS.” Czy jakiś mieszkaniec Warszawy znający się na rzeczy wyjaśni mi co może oznaczać to „rozregulowanie rynku gospodarowania odpadami”, bo ja nie bardzo rozumiem „co poeta chciał powiedzieć” Poza tym w ustach wiceprzewodniczącego partii liberalnej (a taką jest przecież PO) narzekanie na zmiany w podatkach PIT… Czytaj więcej »

Realitat
Realitat

Rada Warszawy nie przyjęła propozycji podwyżek podatków Rafałka. Na szczęście radni mają więcej oleju w głowie niż prezydent.