Trzaskowski za odwołaniem Czarnka

Trzaskowski planuje drugą kadencję jako prezydent Warszawy

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski chce odwołania ministra edukacji Przemysława Czarnka. Takie stanowisko wiceprzewodniczącego PO jest konsekwencją planów związanych z pomysłami centralizacji systemu edukacji, które to plany głosi Czarnek. W Warszawie trwają protesty organizowane przez samorządowców i środowiska szkolne.

 

„Rządzący próbują szkołę upartyjnić. Próbują wprowadzić indoktrynację zamiast szkoły nowoczesnej, zamiast szkoły, która uczy otwartych postaw, która uczy samodzielnego myślenia. Dzisiaj rządzący chcą sami formować naszych uczniów. Na to nie ma naszej zgody (…) Dlatego zwrócę się do koleżanek i kolegów z Koalicji Obywatelskiej o przygotowanie wniosku o odwołanie ministra Czarnka”- powiedział Trzaskowski.

Wśród zarzutów sformułowanych przez prezydenta Warszawy pod adresem sprawujących władzę znalazły się stwierdzenia, że „zniszczyli polską szkołę”. Trzaskowski stwierdził także, że to „samorządowcy starali się organizować pracę szkół” w okresie szalejącej pandemii. „Dzisiaj szkoła ma wiele problemów, choćby powrót do normalności po epidemii” – czytamy na rmf24.pl

 

Wspomniane wcześniej środowiska samorządowe i szkolne zorganizowały wspólny protest pod hasłem: „Nie chcemy partyjnej szkoły!”. Organizatorzy protestu namawiają do podpisania petycji, której fragment brzmi: „(..) Szkoła podporządkowana centralnej władzy i realizująca jej ideologiczną wizję to zaprzeczenie nowoczesnej edukacji w demokratycznym państwie. To złe miejsce dla dzieci, rodziców, a także dla samych nauczycielek i nauczycieli”.

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

W poniedziałek o 18.00 przed siedzibą Ministerstwa Edukacji i Nauki dalsza część protestów.

/as/

Źródło: rmf24.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
HerodAntypis
HerodAntypis
21 czerwca 2021 15:42

Kaczki na taczki, czarnka do garnka a pisowskie kuratory do obory!

ewa
ewa
22 czerwca 2021 11:39

Trzaskowski bardzo dużą uwagę przykłada do edukacji, dlatego tak walczy. Czarnek prosze bardzo wychowuj swoje dzeci jak chcesz a nasze zostaw w spokoju

Wujo Wkurw
Wujo Wkurw
22 czerwca 2021 22:26

Taki katotalib na czele edukacji – to spełnione marzenie biskupów i reszty podłej zmiany. Do wymiany wyłącznie po upadku tejże. Alternatywa? Przekazać go pod jurysdykcje Sadu Ostatecznego. Innych opcji nie ma.