Trzeba załatwić Tuleję, więc wrzuca się do ataku Wydział Spraw Wewnętrznych PK

Trzeba załatwić Tuleję, więc wrzuca się do ataku Wydział Spraw Wewnętrznych PK

Sędzia Igor Tuleja wciąż się nie poddaje i powoli staje się symbolem walki sprawiedliwego sądownictwa z mataczami obozu władzy.

Jego pełnomocnicy złożyli w sądzie wniosek o natychmiastowy powrót Tulei do orzekania. Trafił on do Sądu Rejonowego dla Warszawy Pragi-Północ i sprawą ma się zająć, wylosowana sędzia Monika Garstka.

Nagle, zupełnie nieoczekiwanie, do sprawy włączyła się Prokuratura Krajowa.

Michał Romanowski, pełnomocnik Tulei, nie rozumie, co ma wspólnego działanie prokuratury ze sprawą z zakresu prawa pracy.

Wydaje się, że prokurator skorzystał „z art. 7 w związku z art. 60 k.p.c., który uprawnia prokuratora do udziału w postępowaniu, jeżeli wymaga tego ochrona praworządności, praw obywateli lub interesu społecznego. Prokurator, stając się uczestnikiem postępowania, może składać oświadczenia i zgłaszać wnioski, jakie uzna za celowe. Należy mu doręczać pisma procesowe, zawiadomienia o terminach i posiedzeniach oraz orzeczenia sądowe, które może zaskarżać”.

Jednocześnie wyjaśnia, że do zadań Wydziału Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej należy teraz również ściganie sędziów i prokuratorów. Wszyscy chyba wiemy, których.

Wciągnięcie więc prokuratora do sprawy sędziego Tulei to wyraźny znak, że „(…) sąd pracy będzie musiał opowiedzieć się za praworządnością w rozumieniu rządów prawa lub za „neopraworządnością”, czyli bezprawiem opartym na rządach ludzi. Prokurator przesądził formalnie, że postanowienie sądu będzie podlegać ocenie czy uznanie, że sędzia Igora Tuleya nie ma prawa orzekać, chroni praworządność i prawa obywateli czy narusza praworządność i prawa obywateli”.

O tempora, o mores…

Ratujmy Koduj24.pl - Zrzutka.pl

/do/

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jantar
Jantar
16 kwietnia 2021 12:44

I w podobny sposób zostaną pozbawieni prawa orzekania wszyscy sędziowie, którzy wydadzą jakikolwiek wyrok niezgodny z żądaniem prokuratora Ziobry. Dokładnie o tym samym pisałam w komentarzu pod wcześniejszym tekstem. Niemożliwe??? Ależ możliwe! Jak za czasów Stalina.

Darka
Darka
16 kwietnia 2021 21:20
Reply to  Jantar

To zawsze jest tak, gdy do władzy „dorwą się ” ludzie zakompleksieni i o niskom poziomie moralnym. Pan Zbyszek, to zwykły, podstępny mały człowiek, który intelektem nie grzeszy. Za to potrafi się mścić i być bezwzględny dla mądrzejszych od siebie. Intelektelektualnie nie dorasta do większości sędziów w naszym kraju, nie mówiąc już o profesorach prawa. Dlatego ich niszczy. Dobrał sobie równie marne kreatury, które w normalnie funkcjonującym systemie prawnym, żadnej kariery by nie zrobiły i upaja się nienależną mu władzą..Zgadzam się , że już w historii Polski mieliśmy takie kreatury i lata całe zabrało nam wyzwolenie się z tych trujących oparów. Mam nadzieję, że tym razem nie zajmie nam to 40 lat