Trzęsienie ziemi na Nowogrodzkiej. PiSowcy obawiają się powtórki z 2007 roku

Trzęsienie ziemi na Nowogrodzkiej. PiSowcy obawiają się powtórki z 2007 roku

„Sytuacja w polityce jest dynamiczna, trzeba brać pod uwagę każdy wariant” – powiedział „Faktowi” były marszałek Senatu Stanisław Karczewski, odnosząc się do kolejnych afer i narastających kłopotów Prawa i Sprawiedliwości oraz pogarszających się nastrojów w szeregach Zjednoczonej Prawicy.

 

Na Nowogrodzkiej nie kończą się narady Kaczyńskiego z Morawieckim i Ziobro. Kolejne afery nie na żarty wstrząsają PiSem, więc działacze mówią po kątach: „PiS się sypie…” i nie zapominają o scenariuszu z 2007 r, kiedy to po dwóch latach sprawowania władzy partia musiała złożyć broń.

Próbowała wówczas ratować się wcześniejszymi wyborami, ale je przegrała i musiał oddać władzę Platformie.

 

Teraz działacze PiS dobrze wiedzą, że o ich przyszłości zadecyduje wyniki zbliżających się wyborów prezydenckich. „Nie dopuszczam myśli, że prezydent przegra. Jeśli skandal z posłanką Lichocką lub rozwój wydarzeń wokół szefa NIK zaszkodzi Dudzie i Duda przegra, PiS będzie już zdecydowanie w odwrocie” – mówi Karczewski.

W niedawnej rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” swoje prognozy snuł wicepremier Jacek Sasin: „Można rozważać różne scenariusze. Rządzenie z prezydentem wrogim PiS byłoby niezwykle trudne. Musielibyśmy wtedy odpowiedzieć na pytanie: trwać czy lepiej poddać tę sytuację pod ponowne rozstrzygnięcie wyborców”.

Po „odświeżonej” aferze Banasia partię „dobił” obsceniczny gest PiSowskiej funkcjonariuszki Joanny Lichockiej w Sejmie, którym opozycja z dużym powodzeniem gra w obrazkach reklamowych obnażających grzechy partii rządzącej. Tego nie da się odzobaczyć – komentują media.

/jp/

Źródło: Fakt

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

9
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
3 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
AndrzejJerryNihilJantarMaciek123454321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Zwinka
Zwinka

A ja o takiej powtórce marzę. W ostrzejszej wersji.

Obserwator
Obserwator

I tak dalej w obnażaniu obłudy i oszustw pisowskich!

smętek
smętek

Sasin musi przyspieszyć z obsadzaniem na dobrze płatnych urzędach swoich znajomych w Wołomina i okolic.

daroo
daroo

I czym tu się „podniecać”? jeżeli uwalą wybory prezydenckie to zwyczajnie nie uznają wyniku i po sprawie . Jeszcze do ludzi to nie dotarło ale to jest bardzo prawdopodobny scenariusz ,bo jak inaczej rozumieć ich zachowanie. To już wykroczyło daleko poza ramy „buty i arogancji kroczącej przed upadkiem” Oni zachowują się jakby byli pewni swego. Obym się mylił 😐 P.S.” Fakt” w moim odczyciu nie jest zbyt wiarygodnym źródłem informacji

Maciek123454321
Maciek123454321

Nie cieszmy się za bardzo. Pisowcy są tak samo łatwo przewidywalni, jak rozwydrzony bachor, który niszczy wszystko dookoła, bo tak lubi. Bardzo natomiast nie lubi przegrywać i nie umie przegrywać. Wtedy wydziera się i wrzeszczy, że „gramy jeszcze raz”. Jak myślicie, jaka będzie reakcja pisiorów na przegrane wybory prezydenckie? Bingo! Nie uznają wyników wyborów i będą chcieli „reasumpcji”. O ile oczywiście tych wyników wcześnie nie sfałszują. Dlatego tak ważne jest, aby WSZĘDZIE, gdzie tylko się da, byli obecni mężowie zaufania z opozycji, zwłaszcza na wsi i w regionach popierających PiS. Na etapie komputerowego liczenia głosów też mogą zaistnieć jakieś cuda.… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Obawiam się, że nawet jeśli wyników nie da się sfałszować, bo mężowie zaufania z opozycji na to nie pozwolą to nowa Izba powołana przez PiS + pisowska PKW po prostu ogłoszą, że wybory są nieważne. I co może zrobić PiS? Moim zdaniem w ekspresowym tempie Kaczyński każe uchwalić nową konstytucję, którą wyciągnie z szuflady na Nowogrodzkiej. Zachowanie pisowców mówi nam, że oni są absolutnie pewni, że będą rządzić całe lata, a taką pewność może im dawać tylko planowany zamach stanu i nowa konstytucja.

Nihil
Nihil

Jeżeli Twój scenariusz doszedłby do skutku, to wydaje mi się że wtedy będzie powtórka z 80 lat. Smutna, brutalna ulica. A co ewentualnie z tym zrobi policja i wojsko to ich moralność

Andrzej
Andrzej

Tak jak napisał @Nihil, PiS musi zaakceptować wybory. Nie mają większościowego poparcia w skali kraju, a takie zagranie spowodowałoby „otwarcie oczu” jakiejś części ich wyborców i „Smutna, brutalna ulica”.
Kaczyński jest u kresu sił. Nawet jakby został skazany za prowadzenie zorganizowanej grupy przestępczej usiłującej dokonać zamachu stanu, to ze względu na stan zdrowia nie będzie siedział.
Rzuci karty na stół i powie: „Cóż… Nie udało się… Teraz niech się martwią inni…”.
Problem będą mieli ci, którzy uwierzyli mu, że się uda…

Jerry
Jerry

Pisiory muszą odejść i basta!