Tuchów, po tym jak nie dostał środków z UE, nie chce być już „wolny od LGBT”

Tuchów, po tym jak nie dostał środków z UE, nie chce być już „wolny od LGBT”

Tuchów, po raz pierwszy od 15 lat, nie otrzymał dofinansowania ze środków UE. Wszystko przez to, że został on ogłoszony tzw. strefą wolną od ideologii LGBT. Burmistrz miasta, Magdalena Marszałek, wystąpiła już do Rady Miasta Tuchowa, aby jej członkowie wycofali wcześniejszą uchwałę ws. „wolnej strefy”.

https://twitter.com/NocnaZ/status/1288872066754777088

Poprosiłam radnych o rewizję decyzji o podjęciu uchwały o „strefie wolnej od LGBT”. Muszę zaznaczyć, że nie mamy pewności, czy akurat rezolucja przyjęta przez radnych decydowała o tym, że nie otrzymaliśmy środków” – przyznała burmistrz.

Wiceburmistrz miasta, podczas wcześniejszych rozmów z mediami, przyznał, że urzędnicy UE dopytywali wcześniej o istnienie w Tuchowie „strefy wolnej od LGBT”. Prawdopodobnie miało to wpływ na nieprzyznanie miastu grantu.

Burmistrz twierdzi, że uczynienie miasta „strefą wolną od LGBT” było pomysłem PiS. To właśnie radni miejscy tej partii zgłosili taki pomysł i następnie go przeforsowali. Teraz, ustami przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Obrzuta, bronią tej decyzji. „Patrzę na takie działania UE z politowaniem. Czekam, aż ktoś zmądrzeje. (…). Można żyć biednie, ale godnie i zachować twarz” – powiedział wspomniany polityk.

Zostań patronem KODUJ24.PL

Tzw. strefy wolne od LGBT zajmują już na tę chwilę aż jedną trzecią terytorium kraju. Od dawna są one przedmiotem kontrowersji w Polsce oraz w całej Unii Europejskiej.

nt

Źródło: gazeta.pl

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

10
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
6 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Stary WujJerzyZwinkaDorotaGoool Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
HerodAntypis
HerodAntypis

Kasa wygrywa z ideologią. Gdyby tak jeszcze wieśniakom przyciąć unijne dotacje do hektara to im się tego PiSu całkiem odechce. Pięć lat tłumaczenia poszło na marne, a wystarczyło przykręcić kurek, i rozsądek wrócił na miejsce.

Goool
Goool

A ty misiu dalej o wieśniakach itp. Jakieś kompleksy? Słomę garniturem zasłaniasz?

HerodAntypis
HerodAntypis

Nie noszę garniturów ani słomkowych kapeluszy. Wieśniak to dla mnie stan umysłu a nie miejsce zamieszkania. Pierwszy wieśniak PL pochodzi i nadal przebywa w Warszawie.
A ty jakie kompleksy leczysz, że wciąż do mnie pisujesz?

Zwinka
Zwinka

Spójrz na to pozytywnie. Może się w Tobie skrycie kocha ? U pisich to częsty przypadek, tylko się nie przyznają.

Miron
Miron

Cześć, jestem z Tuchowa. Fakt, że grupa ciemniaków w radzie miasta przegłosowała idiotyczne stanowisko, wcale nie oznacza, że większość ludzi w mieście myśli podobnie. Wręcz przeciwnie, wielu młodych pisało na FB o potrzebie tolerancji. Teraz po odcięciu kasy z UE nastroje oburzenia wobec pisowców się wzmogły. Na rozliczenia przjdzie czas I jeszcze jedno, pani Burmistrz nie ufam, zawsze lawirowała między skrajnościami.

Roza
Roza

Ktoś tych pis radnych wybrał

Dorota
Dorota

mam nadzieję że to zaktywizuje młodzież w Tuchowie i efekt zobaczymy w najbliższych wyborach. A jak Unia dalej będzie ciąć kasę , to rządy pisu szybko się skończą w naszym pięknym kraju.

Zwinka
Zwinka

Bardzo dobrze, że nastroje oburzenia wobec pisowców się wzmogły. Od dawna uważam, że jedyna metoda na opornych to linijką po łapach i marsz do kąta.

Jerzy
Jerzy

Teraz to trzeba czekać, do następnego rozdziału. Trzebabyło wcześniej myśleć.

Stary Wuj
Stary Wuj

Uchwała wymaga natychmiastowego uzupełnienia o istotny paragraf: „Nie dotyczy osób duchownych Kościoła Katolickiego”. Nieoficjalne dane: Szeregowi księża – 30-50% gejów. Reszta żyje po bożemu z gospodyniami, ale nie awansują. Od biskupów w gorę – 70% homosów. Mogą sobie zamówić tablice „Strefa wolna od bezbożnych dotacji EU”