Turystyka szczepionkowa: gdzie jest najkrótsza kolejka?

Turystyka szczepionkowa: gdzie jest najkrótsza kolejka?

W gminie Cisna do szczepienia 1 etapu zapisało się 350 seniorów, więcej, niż jest w całej gminie. Zapisani są ludzie z Leska, Sanoka, Krosna, a nawet z Warszawy.

Trochę nam się to nie podoba, że ktoś przyjedzie do nas na szczepienie. W pierwszej kolejności chcemy zadbać o naszą lokalną społeczność. Rozeszła się plotka, że u nas będzie krótka kolejka i chyba stąd zainteresowanie” – mówi wójt gminy, Renata Szczepańska. Dodaje: „Mamy w gminie 1400 osób dorosłych. Nawet przy uwzględnieniu, że część z nich będzie musiała dojechać do punktu szczepień z odległych osad, jesteśmy gotowi zaszczepić wszystkich w ciągu góra dwóch miesięcy. I to dwiema dawkami!

 

Wójt ma przygotowane 2 samochody do wożenia ludzi z końców gminy. „Jednorazowo szczepieniu będzie mogło poddać się tyle osób, ile znajdzie się wolnych krzeseł. Pacjenci po 40-minutowej obserwacji po zabiegu zwolnią miejsca dla kolejnej grupy i tak dalej”.

Mniejsze gminne społeczności mają szansę zakończyć szczepienia dużo wcześniej, niż duże miasta, na co zwracano już uwagę ministrowi zdrowia. W przypadku zapisów na szczepienia rejonizacja nie obowiązuje. Dlatego cześć zapisuje się sama do mniejszych miejscowości, a część chętnych przerzuca tam sam system rejestracji.

 

Pewnej osobie z Krakowa podczas rejestracji zaproponowano do wyboru: Żegiestów, Muszynę albo Piwniczną. Na szczęście ma własne auto i jest w stanie tam dojechać i wrócić w ciągu jednego dnia. Ale co ma zrobić osoba niemobilna z Warszawy, której wskazano jako najbliższy punkt – Białystok?

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

W Internecie ludzie kpią, że taka organizacja szczepień jest celowa, bo ma stanowić rozwiązanie problemu… turystyki. A co ze starszymi osobami, które będą czekać 2-3 miesiące, bo nie mają możliwości dojazdu?

Rząd obieca im 14. emeryturę.

/ep/

Źródło: wp.pl

 

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments