Tusk broni polskich sędziów po skandalicznym pytaniu pracownicy TVP

Tusk broni polskich sędziów po skandalicznym pytaniu pracownicy TVP

„Ci sędziowie, którzy mają odwagę, a na szczęście jest ich zdecydowana większość, aby przeciwstawić się temu brutalnemu atakowi na polski system sprawiedliwości zasługują na najwyższy szacunek, a nie na potok oszczerstw i insynuacji” – powiedział szef Europejskiej Partii Ludowej Donald Tusk.

 

Słowa te padły podczas wspólnej konferencji Tuska i marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego w Brukseli. Pracownica TVP zadała „pytanie”, w którym sugerowała, że powołany przez prof. Grodzkiego senacki zespół powinien się zająć sędziami, którzy biorą udział w protestach na ulicach polskich miast. Wspomniała tez o sędziach zatrzymanych pod wpływem alkoholu…

„Nie mogę milczeć, kiedy jestem świadkiem kolejnego etapu nagonki na polskich sędziów. Bardzo szanuję wolność mediów, ale nie jestem w stanie szanować tego typu działań, które mają na celu zniszczenie polskiego systemu sędziowskiego i systemu sprawiedliwości niezależnego od władzy. Uważam, że sugestie zawarte w pani pytaniu, nie pierwszy raz zresztą w tych mediach, za skandaliczną kontynuację tego niebywałego procesu i ataku władzy politycznej na system sprawiedliwości w Polsce. To kosztuje Polskę naprawdę za dużo” – powiedział Tusk.

 

„Jestem przekonany, że nie jestem odosobniony w tym odruchu czasami – powiem mocno – obrzydzenia, kiedy słyszę tego typu argumenty. Szczególnie po tych faktach, które dzięki niezależnym mediom zostały ujawnione, to znaczy organizowaniu w Ministerstwie Sprawiedliwości pana Ziobry państwowego mechanizmu oczerniania przez urzędników – nawet w randze wiceministrów – napadania i oczerniania polskich sędziów. Sędziowie, którzy się temu przeciwstawiają, zasługują na największy szacunek” – podkreślił szef Europejskiej Partii Ludowej. Marszałek Grodzki dodał: – „Podpisuję się obiema rękami pod tym, co powiedział przewodniczący Tusk”.

Swoje wystąpienie Tusk zakończył, zwracając się do pracownicy TVP: – „Mam nadzieję, że to puścicie, chociaż przemawia przeze mnie chyba naiwność”. Rzeczywiście to mało prawdopodobne, aby jego wypowiedzi w pełnej wersji pojawiły się w telewizji kierowanej przez Jacka Kurskiego, ale od czego są wolne media…

bt

Źródło: pscp.tv

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Goool
Goool
4 grudnia 2019 20:26

Tak. Sędzi protestuje ramie w ramię z oskarżonym. Normalne, europejskie standardy.

BGmble
BGmble
5 grudnia 2019 09:38
Reply to  Goool

Widze, ze bezmyslnie klepiesz „przekaz dnia” z Nowogrodzkiej.

Dla mnie oznacza to, ze ten wyimaginowany „oskarzony” protestuje w imieniu wolnych i niezaleznych sadow od wladzy ustawodawczej. Bardzo dobrze o nim/niej to swiadczy. (Pamietaj, ze sam mozesz byc tym „potencjalnym oskarzonym”, bo nigdy nie wiesz co sie w zyciu moze przytrafic)

Jak widze dla ciebie trojpodzial wladzy to calkiem obce pojecie i w ogole ci nie przeszkadza, ze politycy #dojnazmiana ostentacyjnie ignoruja wyroki sadow czyli stawiaja siebie calkowicie ponad prawem. Taka „kasta ponad prawem” ci nie przeszkadza?

Goool
Goool
5 grudnia 2019 12:08
Reply to  BGmble

Przeszkadza. Dlatego nie głosuję na jednych i nie bronię drugich.

Ocho
Ocho
5 grudnia 2019 15:07
Reply to  BGmble

Myślę, że „szkoda czasu i atłasu”, i tak nie zrozumie o czym mówisz.

Ocho
Ocho
5 grudnia 2019 15:04
Reply to  Goool

Pisuarski troll tu się objawił!

Marekem
Marekem
5 grudnia 2019 06:41

Brawo Pan Tusk. Trzeba punktować sprzedawczyków z Kurwizji.