Tusk: „Coście uczynili z naszą krainą”

Przewodniczący Donald Tusk ostro o zaangażowaniu PiS w walkę z koronawirusem: „Serbia dała 12 razy więcej na walkę z pandemią”.

„Lider opozycji w jednym z bałkańskich państw w rozmowie ze mną: „Nasz rząd jest skorumpowany i łamie wszelkie zasady demokracji. Nie jest jeszcze tak źle, jak w pańskim kraju, ale…”. Coście uczynili z naszą krainą” – napisał na Twitterze były przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.

 

To ostatnie zdanie to oczywiście trawestacja słów jednej z piosenek Kazika Staszewskiego „Coście skur****ny uczynili z tą krainą”. Tekst został napisany w 1991 r.

„Na skutek rządów PiS Polska jest krajem, który mimo położenia w sercu Europy, postrzegany jest jako kraj III świata. Korupcja, nepotyzm, łamanie zasad demokracji, prześladowanie oponentów. Dramatyczny zjazd z pozycji lidera na miejsce pariasa. Wszystko w ciągu zaledwie 5 lat”;

 

– „Za nami tylko Orban i Łukaszenka”; – „To już jest powszechna wiedza. Tylko jeszcze u nas nie przebiła się do wszystkich przez bańkę propagandy”; – „Tak to jest, jak krajem rządzi (przy pomocy różnego typu Adrianów) 70-letni koleś, który nie ma pojęcia, co się dzieje na świecie” – komentowali internauci wpis Tuska.

Oczywiście odezwali się także zwolennicy obecnej władzy. Ich wpisy ograniczały się do mniejszego lub większego wyzywania i obrażania Tuska, a nie meritum sprawy.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lea
Lea
20 maja 2020 06:50

Oj, i kto to mòwi? Sam pan Tusk, który między innymi ma swój udział w tym czynieniu, choćbytylko przez zaniedbanie. Żaden rząd nie starał się nawet zapobiec katostrofie. Można było wprowadzić odpowiednie zabezpieczenia eliminujące zagrożenia ze strony polityków o dyktatorskich zapędach. Rozumiem jednak, ze i panu Tuskowi i innym rządzącym nie przeszkadzał taki stan rzeczy, bo sami też robili podejścia do zaorania publicznych mediów na przykład, czyż nie?.
Więc teraz niech pan Tusk i reszta nie lamentują, bo W ich wykonaniu to zakrawa na kpinę. Tak czy owak jednak, tekst Kazika uważam za adekwatny.