Tusk: „Epidemia wyklucza kampanię. Wniosek jest jeden: trzeba przełożyć wybory. Za zgodą wszystkich”

Tusk: „Epidemia wyklucza kampanię. Wniosek jest jeden: trzeba przełożyć wybory. Za zgodą wszystkich”

– „Epidemia wymaga solidarności i jedności. Kampania to konkurencja, wzajemna krytyka, wręcz walka. Epidemia WYKLUCZA kampanię. Wniosek jest jeden: trzeba przełożyć wybory. Za zgodą wszystkich” – napisał na Twitterze były polski premier Donald Tusk.

O tym, że w trwającej ciągle jeszcze w Polsce kampanii wyborczej kandydaci mają nierówne szanse pisaliśmy w artykule „Mamy de facto stan wyjątkowy w Polsce, ale kampania wyborcza się toczy, tyle że z jednym kandydatem”.

– „To jedyne rozsądne wyjście. Tyle, że ta władza rozsądna nie jest…”; – „W tej chwili wygląda to jak mecz, w którym jedna drużyna została zamknięta w szatni. Obawiam się jednak,że data wyborów pozostanie bez zmian ponieważ jest to na rękę obecnej władzy”; – „Kaczyński się nie zgodzi. Oni na trumnach władzę zdobyli i na trumnach chcą ją utrzymać!”; „Dudę solidarność wali, myśli, że jest na fali… Właśnie zwolnił nadworną poetkę, szuka jakiegoś tenora” – komentowali słowa Tuska internauci.

Przypominali także o jeszcze jednym aspekcie sytuacji: – „2 mld na TVP nie mogą się zmarnować. Dlatego PAD i rząd na epidemii kontynuują kampanię wyborczą. Propaganda o „sukcesie” walki z koronawirusem jest potrzebna PiS”; – „Duda ma teraz kampanię non stop i to za pieniądze zabrane chorym na raka, podczas gdy pozostali kandydaci nie mają takiego dostępu do mediów „publicznych”.

bt

Źródło: Twitter

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

8
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
7 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
darooMirekMaciek123454321JantarMaciek12345321 Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Maciek12345321
Maciek12345321

To wszystko prawda, ale z drugiej strony nikt przy zdrowych zmysłach nie czerpie wiedzy o świecie z KURwizji. Szczujnię ogląda beton, a inni, ci niezdecydowani konfrontują szczujnię z prywatnymi nadawcami i swoje wiedzą. Szkoda może tylko tych biednych ludzi w odległych zakątkach, dokąd nie docierają sygnały innych telewizji niż szczujnia. Postulat dla nowej władzy będzie oczywisty – zapewnić dostęp prywatnym nadawcom również na wsi i w małych miejscowościach, a TVP tak przemodelować, żeby uniemożliwić KAŻDEJ WŁADZY wpływ na publicznych nadawców. Trzeba będzie w tym celu zmodyfikować Konstytucję. I nie tylko w tym aspekcie. To perspektywa kilku lat, kiedy PiS straci… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Drogi Maćku, mówili dopiero co w TVN24, że faktycznie mamy stan wyjątkowy, chociaż nazwany inaczej po to, żeby stworzyć iluzję, że wybory się odbędą. Komentatorzy TVN24 są jednak zgodni, że wyborów nie będzie. Gdyby jednak się odbyły to będą nierówne, bo tylko Duda ciągle jest prezentowany. Pozostali kandydaci zawiesili kampanię. Komentatorzy mówią też, że jest absolutnie konieczne ogłoszenie stanu wyjątkowego, bo tylko w tym przypadku wybory mogą się nie odbyć. A więc podsumowując: jesteś pewny, że PiS i Kaczyński nie wykorzystają tego prezentu od losu? Przypominam też, że Kaczyński od 2015 r. ciągle mówi o konieczności zmiany konstytucji, a wiemy… Czytaj więcej »

Maciek123454321
Maciek123454321

Wszyscy się obawiają stanu wyjątkowego. Ja też, ale należy pamiętać, że podczas stanu wyjątkowego nie można zmieniać Konstytucji. Stan wyjątkowo jakby „zamraża” układ polityczny i gdyby miało dojść do próby zawieszenia Konstytucji (ku czemu nie ma żadnych podstaw) naprawdę może zrobić się nieciekawie, zwłaszcza, że większość warszawiaków nie znosi pisowców jak zarazy. A jeśli dojdzie do rozruchów, to przecież głównie w Warszawie. Pamiętasz kijowski Majdan? Zaś KK sam na siebie kręci bata, bo jeżeli nagle ilość zarażonych osób się zwiększy, ludzie obarczą odpowiedzialnością zidiociałych hierarchów, no i oczywiście rząd. No i zauważ jeszcze jedno – mimo, że pisiory tak się… Czytaj więcej »

Jantar
Jantar

Żyjemy w ciekawych czasach… Jako dzieciak przeżyłam stan wojenny, potem upadek komuny, teraz koronawirusa. Oj, mam nadzieję, że KK na tym wirusie ostro się przejedzie. Mam na nich wyjątkową alergię… Całe zło, jakie u nas się wylewa, powodują hierarchowie kościelni. A najgorsze, że sprezentował nam ich nasz rodak, JP2. Wydawało się, że przynajmniej ci młodsi będą rozsądniejsi, ale gdzie tam. Rozruchy przy wprowadzeniu stanu wyjątkowego, a zwłaszcza przy próbie wprowadzenia nowej konstytucji, mogą być i pewniakiem będą. Ale przecież nie po to Macierewicz tworzył Obronę Terytorialną i nie po to wspierają od lat kibolstwo, żeby teraz dać za wygraną. Kaczyński… Czytaj więcej »

daroo
daroo

No z tymi życzeniami to trochę przeszarżowałeś bo takie życzenia składali chińczycy ludziom których nie lubili (w podtekście były to życzenia życia w niespokojnych czasach )

Maciek123454321
Maciek123454321

Życzenia były z przymrużeniem oka, o tak….. 😉

Mirek
Mirek

A kwiat inteligencji i elity z GW.

daroo
daroo

Mógłbyś nieco rozwinąć tę myśl?