Tusk gmera w ropiejącej ranie

Tusk: „W czasach prawdziwej zarazy bądźmy odporni na wirus kłamstwa”

W beznadzieję polskiej polityki wewnętrznej i zagranicznej Donald Tusk potrafi wkroczyć jednym tweetem. Nie tylko z powodu, iż jest rasowym politykiem, że liczy się w kraju, że boją się go pisowcy, jak diabli święconej wody, ale przede wszystkim, iż w krótkim komunikacie potrafi dotknąć rzeczy najważniejszych.

Tusk potrafi wsadzić palec w ropiejącą ranę, jaką zostawia nam PiS. I apeluje, alarmuje: obudźcie się! „Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawiłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie” – pisze Tusk.

To jest tweet, z powodu rangi Tuska, bardzo mocny, wszak przewodniczący Rady Europejskiej ze względu na swoją funkcję jest politykiem pięciogwiazdkowym. Tak ostro do tej pory Tusk nie pisał. W pierwszej kolejności zwrócił uwagę na spór pisowskiej dyplomacji z Ukrainą, który jest korzystny dla Rosji. Następnie wymienia wszystkie słabości obecnej władzy, zapytując – dyplomatycznie – czy ta strategia formułowana jest na Nowogrodzkiej, czy na Kremlu.

Jeżeli Tusk stawia znak zapytanie, to my możemy spokojnie go ominąć. Posądzenie o realizację polityki Kremla przez Nowogrodzką nie powstało w żadnej próżni, tylko w Brukseli i tuż po szczycie europejskim w Goeteborgu. Za Tuskiem – należy mniemać – stoją politycy europejscy i to najważniejsi.

Pierwsze słowo to „alarm”. Wszystkie znaki rozumu wskazują, iż sukcesywne wykluczenie Polski z UE jest celowe, można wskazywać na poszczególne punkty strategiczne, obecne w polityce wewnętrznej i zewnętrznej. A jeżeli wychodzimy z UE, to z automatu wpadamy w łapy przyjaciela Orbana, Putina, lokatora Kremla.

Wpływowy portal Politico.eu w tweecie Tuska zauważa „Kremlin’s plan”, porównanie polityki polskiego rządu PiS do „planu Kremla”. Nie trzeba zanadto dobrze znać historii Polski, aby dopatrzeć się w polityce uprawianej przez PiS Targowicy, nawet elementy ideowe są zbieżne. Tradycyjny sojusz z zacofanym klerem przeciw nowoczesności – wówczas przed nowoczesną Konstytucją 3 Maja, a dzisiaj przed demokratyczną Konstytucją III RP.

Głos swój opublikowała na Tweeterze Beata Szydło, głos do bólu pisowski: „@donaldtusk jako @eucopresident nic dla Polski nie zrobił. Dzisiaj, wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd atakuje Polskę„.

Zwracam uwagę na charakter myślenia Szydło: „nic dla Polski nie zrobił”. To jest myślenie pisowskie, myślenie Misiewiczów. Obsadzić niekompetentnych ludzi na stanowiskach, aby dla PiS coś zrobili (dla niepoznaki piszą i mówią: dla Polski).

A czy Szydło nie zauważyła, jak Polska została doceniona poprzez wybór Polaka na tak wysokie stanowisko. To zrobiła Europa dla Polski, aby mój rodak został najważniejszym jej politykiem. To jest równe temu, iż Curie-Skłodowska dostała Nobla, że Sienkiewicz, Miłosz i Szymborska dostali literackiego Nobla.

To jest zrobienie dla Polski. To my wraz z nimi zostaliśmy wyniesieni tak wysoko. To jest zrobienie dla Polski, tak są wyniesieni najlepsi. A kto temu zaprzecza – szkaluje ich, mnie i świadomych Polaków, jaka praca stoi za wyniesieniem. Szkalowanie – ulubione słowo PiS, odwracanie ogonem. W PiS większość pojęć jest odwracana, zadek robi za twarz.

Najważniejszy z tweetu Tuska jest ten „plan Kremla”. Po czym Tusk pisze, że nie można spać spokojnie. Robi nam alarm w środku pisowskiej ciemnoty: obudźcie się. Tak jak niedawno w akcie samospalenia krzyczał Piotr Szczęsny.

Waldemar Mystkowski
  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media

14
Dodaj komentarz

avatar
11 Comment threads
3 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
TomaszSamochaMariaParagraf22Anda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
magdalena
magdalena

Oczywiście że PIs pcha nas w łapy Rosji, agent Macior jest za , mohery się nie obudzą, dostali 500+ i jest im dobrze, ciekawe do czego zmierza PISpolska?

Samocha
Samocha

Absolutnie ze wszystkim się zgadzam! Ta wizja prześladuje mnie od dłuższego czasu. Jak się popatrzy z boku, powiąże z pozoru nie związane fakty, to włos się jeży. Czy na prawdę taki los chcemy zafundować swoim dzieciom i wnukom?! Za długo żyliśmy bez wojny, rozlewu krwi???!!! Tym razem nikogo za to innego nie będzie można winić, tylko nas samych.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Doskonały komentarz. Jeżeli Tusk, który tak długo starał się nie mieszać do polityki PiS-u, dziś wystąpił w tak ostrym tonie, to musi być coś na rzeczy. W końcu rozmawia z różnymi politykami europejskimi i na pewno wie dużo więcej niż to, co podają środki masowego przekazu.

Marian Piskarski
Marian Piskarski

W Polsce trudno o mądrych polityków. Pani Beata stara się przypodobać jarkaczowi aby zostać na swoim stanowisku

Maria
Maria

Może znaleźliby się mądrzy, ale muszą równać do pewnego poziomu. Jak się wychylą to polecą – jak ten młody poseł

Paweł
Paweł

Po lekturze tej czołobitni aż sobie sprawdziłem, kim jest autor

Anda
Anda

Normalnym Polakom, kochającym swoją ojczyznę (a nie jakiegoś zarządzającego przez agresję małego prezesa) pozostaje czekać na powrót Donalda Tuska. Mam wrażenie, że to byłby początek końca dyktatury PiS.
Dlatego oni tak histerycznie trzesą portkami, gdy tylko pojawia się ten pomysł.

Paragraf22
Paragraf22

Diagnoza Tuska była dla mnie widoczna już kilka miesięcy po przejęciu rządu przez PiSs.

Maria
Maria

Straszne i nawet nie ma gdzie uciekać, bo uchodźców z Polski nikt nie zechce przyjąć

Samocha
Samocha

Dziś w „klub trójki” (ło matko, co się z tym radiem stało) o 21.05 audycja zatytułowana (UWAGA!) „Czy można zrozumieć wojnę?”. Będzie omawiana postawa „miłości do wojny” (!!!). Dokąd zmierzamy zatem? Pytanie dla wątpiących, dla mnie retoryczne.

Jacek Doliński
Jacek Doliński

Przestałem słuchać Klubu Trójki w momencie, kiedy do prowadzących dokooptowano panów „Samowara” Semkę i Górnego. Praktycznie słucham już tylko audycji stricte muzycznych (oprócz Cejrowskiego).

Samocha
Samocha

No to jest nas dwoje, ja podobnie, może nawet wcześniej złapałam się na tym, że miałam ochotę kapciem walnąć w wyłącznik przy różnych okazjach audycyjnych. To było (jest) po prostu obrzydliwe. Czasem jednak zaglądam na stronę przy okazji tych muzycznych, podejrzę wyniki sondy „za a nawet przeciw”, no to wpadnie jakiś tytuł w oko. Ten ze zgrozą niejaką mnie osłupił. Wystarczyło, że przeczytałam opis i tytuł. Audycji nie słuchałam.
Pozdrawiam

Tomasz
Tomasz

Obrońcy Tuska, wymieńcie 3 rzeczy, które zrobił dla Polski, po tym jak został szefem RE.

Tomasz
Tomasz

Hej,wolne media.
Gdzie mój poprzedni komentarz ?
Nie spodobał się ?
Pewnie zaginął tak jak ten zaginie.
NIECH ŻYJĄ WOLNE MEDIA.