Tusk kibicuje Bidenowi. „Good Luck Joe and Kamala!”

Tusk kibicuje Bidenowi. „Good Luck Joe and Kamala!”

Wczoraj na nowego prezydenta USA został zaprzysiężony Joseph Biden. Socjaldemokratyczny polityk, w swoim wystąpieniu, nawiązał do potrzeby budowania w USA jedności oraz przestrzegał przed skrajnie prawicowym ekstremizmem.

 

Świętujemy dziś nie triumf kandydata, ale triumf sprawy, sprawy, którą jest demokracja. Wola narodu została wysłuchana. Po raz kolejny dowiedzieliśmy się, jak krucha i cenna jest demokracja. Ta demokracja w tej chwili zatriumfowała, moi przyjaciele. Kilka dni temu przemoc próbowała zatrząść podstawami naszego Kapitolu. Jesteśmy jednym narodem, niepodzielnym, który pokojowo przekazuje władzę” – mówił Biden.

Wspaniałe wystąpienie spotkało się z entuzjazmem lewicowo-liberalnych obserwatorów, którzy podkreślali, że wizja Bidena jest inna niż ta Donalda Trumpa. Oznacza to wielkie zagrożenie dla wszelkich ruchów populistycznych na świecie.

 

Nic więc dziwnego, że również Donald Tusk pozytywnie przyjął objęcie sterów w najsilniejszym państwie świata przez zdeklarowanych postępowców.

„Znowu możemy oddychać świeżym powietrzem. Powodzenia Joe i Kamala” – napisał na Twitterze, zwracając się do Bidena i Kamali Harris, wiceprezydentki.

Zostań patronem KODUJ24.PL

 

Czas na Polskę, też musimy stawić czoła temu wirusowi i wybrać mądrze. Niech żyje demokracja” – odpisała Tuskowi jedna z polskich internautek.

/nt/

Źródło: wprost.pl

 

  •  
  •  
  •  
Wesprzyj wolne media
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments